Стабільна шістка

Якби вибори до Верховної Ради відбулися найближчого тижня, 3-відсотковий бар'єр змогли б подолати лише шість політичних сил. Серед них лідирують Партія регіонів і блок «Наша Україна». Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Східноєвропейською медіа-групою «Київград» серед 1200 респондентів у період з 1 до 10 лютого.

Кандидати у списку — що кіт у мішку

Знайомий із Полтавщини розповідає: останнім часом зустрічаються випадки, що полтавці виписуються з обласного центру й реєструються в селах. Ні, не з любові до природи та життя по-сільському. Мета єдина — бути обраним депутатом хоч найменшої ради. Про схожі ситуації на Сумщині чути не довелося, але, як кажуть, був би прецедент, а область знайдеться. Бо ж депутатська недоторканність так вабить! Кого — цілком зрозуміло: хто має в ній нагальну потребу. Тим паче, що сьогодні вона дає такі показові результати.

Переговори-недоговори

Переговори-недоговори

Судячи з оптимістичних повідомлень зі штабів кількох блоків, перемовини між «помаранчевими» щодо нового об'єднання дещо просунулися вперед. Справа вже дійшла до створення робочої групи, основним завданням якої стане підготовка тексту договору. «У результаті засідання, — розповів у четвер нардеп Ігор Осташ від блоку «Пора»-ПРП, — було прийнято за основу узгоджений кількома учасниками текст угоди. Робота групи продовжиться у п'ятницю й буде акцентована на редагуванні тексту документа».

Діждалися і Вашингтона

За два з половиною місяця після визнання України як країни з ринковою економікою Євросоюзом аналогічний подарунок нам зробили Сполучені Штати. Про це агентству УНІАН повідомили в юридичній фірмі «Магістр & Партнери», яка в 2001 році виступила ініціатором процесу визнання України країною з ринковою економікою у США.

Космічні пріоритети Президента

Космічні пріоритети Президента

До Дніпропетровська Президент завітав на один день. Проте він виявився вельми насиченим. Символічно, що Президент віддав шану учасникам бойових дій у Афганістані, поклавши квіти до пам'ятника загиблим у цій війні. Тут же Віктор Андрійович поспілкувався безпосередньо з ветеранами тих подій та з членами їхніх родин. Держава таких людей підтримуватиме завжди — це був головний підтекст сказаного Президентом.

В'язниці теж очищуються

Упопередньому номері «УМ» повідомляла про корупційний скандал серед працівників виправної системи на Донеччині. Тоді начальник Державного департаменту боротьби з економічною злочинністю МВС Леонід Скалозуб лише лаконічно повідомив, що його бійці затримали посадовців однієї з виправних колоній за отримання хабара в сумі 8 тисяч 800 доларів. «Куми» колонії нібито саме у таку суму оцінили власне сприяння одній з комерційних структур на постачання одягу і продуктів харчування для «зеків».

Як продавалася сталь?

Щоправда, поки що й екс-Президент Леонід Кучма, і його зять, народний депутат Віктор Пінчук, проходять у справі про зловживання при приватизації «Криворіжсталі» у статусі свідків. Але на думку міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, їхній статус може мінятися в залежності від ходу слідства — «вони можуть залишитися свідками, можуть бути підозрюваними і можуть бути звинуваченими». Все залежить від Генпрокуратури, в провадженні якої i знаходиться ця резонансна кримінальна справа.

Водні процедури

«Азов — це не прохідний двір, і тут не повинні швендяти всі, кому заманеться», — так сказав колись після розпалу українcько-російського конфлікту довкола острова Тузла Леонід Кучма про необхідність прокладання міждержавних водних кордонів. Але наразі про демаркацію морських кордонів між Росією та Україною говорити рано, бо і надалі сторонам не вдається їх навіть делімітувати, тобто визначити.