Попередити, а не лікувати

Медична статистика приголомшує: 64% смертей в Україні спричиняють серцево–судинні захворювання. Основна причина такої ситуації, на думку лікарів, — брак елементарних знань і культури профілактики недуг. За даними волонтерського руху «Академія здорових сердець», дві третини українців практично нічого не знають про ризики захворювань серця і судин та їх попередження. Відтак iз року в рік серед українців зростає кількість хворих на гіпертонію, стенокардію, інфаркт, почастішали випадки підвищення рівня глюкози і ліпідів у крові, звідси — ожиріння, цукровий діабет. Тому сьогодні лікарі закликають робити акцент не так на лікуванні, як на профілактиці недуг. Разом iз пропагандою здорового способу життя велику роль тут має відігравати якісна діагностика.

«Кришталева» мрія

«Кришталева» мрія

В Україні таких дітей — понад 600. Їх називають «кришталевими»: будь–яка травма чи кровотеча може стати для цих малюків фатальною. Спорт і розваги ровесників для хворих на гемофілію практично недосяжні. У багатьох з них найяскравіший спогад з дитинства — хтось у дворі ганяє з м’ячем, а вони спостерігають за цим із вікна... Але якщо такі дітки вчасно отримають якісне профілактичне лікування, то зможуть рости, відвідувати школу і розважатися так само, як і їхні ровесники.

Гомеопатія без міфів

Гомеопатія без міфів

Гомеопатія існує більше 200 років. Наразі цей метод переживає «друге народження». Про його особливості розповідає кандидат медичних наук, президент Асоціації гомеопатів України, засновник і керівник Гомеопатичної клініки і аптеки Попових у Києві Антон Попов.

Найкраща «віагра» — любов

Найкраща «віагра» — любов

Ще вчора кохана казала, що ваші інтимні стосунки — це «вищий пілотаж», а сьогодні спантеличено мовчить. На піку сексуальної активності більшість чоловіків навіть думки не допускає, що настане час, коли енергійність і заповзятливість у ліжку піде на спад. На думку лікарів, чоловіча потенція тісно пов’язана із загальним станом організму, а він старіє не залежно від наших бажань. Щоправда, сказати напевне, коли ж саме чоловік починає «в’янути», фахівці не можуть. Адже не існує чітких теорій старіння, є лише кілька концепцій. Однак, вважає столичний сексолог–андролог Юрій Засєда, як тільки чоловік дозрів — і психологічно, і фізіологічно, і соціально, — він починає потроху «втрачати наснагу». Можливо, це не завжди помітно, але так запрограмувала природа. Впадати у відчай не варто: фахівці знають, що робити, аби чоловік прожив якісне життя, а період його молодості тривав максимально довго.

Я — «сова». О кошмар...

Я — «сова». О кошмар...

«Солодких снів!» — кажемо ми своїм рідним, бажаючи доброї ночі. Однак для багатьох приємні сновидіння, на жаль, стають синонімом мрії: людина може потерпати не лише від безсоння, а й вiд надокучливих нічних кошмарів. Що стає причиною такої неприємності? Сон і сновидіння й досі залишаються для науковців загадкою, яка ставить нам більше запитань, аніж дає відповідей. Однак деякі таємничі моменти вченим і лікарям усе ж таки вдалося з’ясувати.

«Родимко, я тебе знаю»

«Родимко, я тебе знаю»

За даними медичної статистики, 25 відсотків меланом і 80% раку шкіри локалізуються на шкірі голови й обличчя. Тобто там, де людина самостійно не завжди може їх завважити. Отож саме косметологи і перукарі мають змогу провести первинну діагностику і допомогти своїм клієнтам своєчасно виявити онкологічну недугу. У цьому переконана головний лікар Інституту дерматології та косметології Ольга Богомолець, якій належить ідея семінару–практикуму «Перевір родимку — збережи життя», що відбувся в Києві у рамках 13–го Конгресу індустрії краси.

А ти перевірив своє серце?

А ти перевірив своє серце?

2002 року у Волинській обласній клінічній лікарні вперше було зроблено операцію на серці. Для маленької Волинської області оперативне втручання такого рівня стало вагомою подією. Минуло десять років, і нині такі операції — звична річ. Волинська кардіохірургія зробила потужний ривок: лише торік тут проведено 870 втручань на серці, з них 477 коронографій, 70 стентувань, 132 операції із застосуванням штучного кровообігу, встановлено 103 кардіостимулятори. І тепер до Луцька, а не до Києва чи Львова, їдуть по допомогу чимало жителів інших областей.

Краще біг, ніж «відпочинок з паром»

Краще біг, ніж «відпочинок з паром»

Серцево–судинні захворювання залишаються на першому місці серед основних причин смертності у світі. На жаль, українці мало знають про фактори ризику для серця. Українські медики звертають увагу на найнебезпечніші чинники серцево–судинних захворювань.

Еліксир життя

Еліксир життя

Киянка Марія Влащенко другий рік збагачує свій раціон пророщеним зерном пшениці. «Якось відчула, що болять очі, зір став слабшати, — розповідає жінка. — Окуліст пояснив мої проблеми віковими змінами, порадив підібрати окуляри. Але зайти в магазин оптики часу, як завжди, бракувало. Якось випадково натрапила на статтю в журналі про користь пророщеного зерна. Там просто фантастичні історії тих, кому такі природні «ліки» допомогли. Спершу відмахнулася — коли тим займатися. Але потім сказала собі: часу не буде ніколи, якщо сама його не знайду».

Дізнайся вчасно!

Дізнайся вчасно!

З початку квітня стартував всеукраїнський соціальний проект «Діабет. Дізнайся вчасно». В його рамках упродовж двох місяців у 40 містах України можна здати аналіз на вміст глюкози в крові і відразу дізнатись результат. 125 лабораторій робитимуть такі аналізи безплатно.