Добкіна — на референдум

Громадська організація «Міська варта» має намір ще раз створити ініціативні групи для збору підписів городян, які готові підтримати відставку Михайла Добкіна на спеціально скликаному референдумі. Опоненти звинувачують мера у невиконанні передвиборчих обіцянок, тиск на малий та середній бізнес і непомірному підвищенні цін на комунальні послуги.

Тримайся, мамина кухне!

У надзвичайно тяжкому стані потрапив до реанімаційного відділення лікарні невідкладної медичної допомоги Харкова 17-річний Ігор Пінчук. Хлопець вичитав в iнтернеті «рецепт» приготування в домашніх умовах петарди під назвою «Вибух на маминій кухні» і приміряв на себе роль тямущого конструктора. У результаті саморобний пристрій вибухнув у нього просто в руках. Незважаючи на сильний травматичний шок, Ігор якось зумів викликати собі «швидку» і подзвонити на роботу матері. Далі — восьмигодинна боротьба хірургів за його життя і перспектива тривалої реабілітації.

На мiлiцiю — з «дебiльними» аргументами?

Не встигли харків'яни обговорити міліцейську телехроніку (це відео може бути визнане прямим доказом хабарництва у лавах чиновників міськвиконкому («УМ» за вчора), як управлінці, у відповідь на потенційний компромат, підготували власне кіно. Для його показу терміново скликали позачергову сесію міськвиконкому, хід якої транслювався у прямому ефірі одразу чотирма місцевими телекомпаніями.

«Продажні» ескулапи

Співробітники одного з відділень Харківського обласного онкодиспансеру більше року продавали пацієнтам ліки, призначені для безплатної реалізації. Усі фармпрепарати надійшли до цього закладу в рамках програми «Онкологія». На подібну допомогу держава передбачає у бюджеті кошти не випадково. По-перше, без цих пігулок та ін'єкцій практично неможливо провести повноцінне лікування хворих. А по-друге, препарати цієї серії дуже дорогі й залишаються недоступними для більшості громадян. Підприємливі медики, як встановили слідчі, брали з пацієнтів гроші також для проведення не менш дорогих хіміотерапій.

Касетна «бомба»

Скандал щодо хабара начальнику управління квартирного обліку Харківського міськвиконкому Геннадію Бакаляру («УМ» № 226) отримав ще більш резонансне продовження. Невідомі громадяни, які назвалися «чесними співробітниками міліції», передали місцевим телекомпаніям «кіношну» хроніку озвучених напередодні подій. Якщо експертиза підтвердить автентичність наданих плівок, управлінцям буде досить складно відмити всі плями на службових мундирах.

Наливай по-зоряному

Третій за рахунком благодійний аукціон «Ренесанс» завершився в Харкові неймовірним результатом. Право назвати своїм іменем невелике небесне тіло, що знаходиться між орбітами Марса та Юпітера, отримав місцевий лікеро-горілчаний завод. «Маленька і непомітна планета стане популярнішою завдяки нашій горілці, — прокоментував рідкісний рекламний хід представник підприємства Олександр Мещеряков. — А горілка буде популярнішою завдяки тому, що носить горде ім'я планети».

Хабар невідомого походження

Уже кілька днів поспіль мерія Харкова та обласне Управління боротьби з економічними злочинами публічно з'ясовують стосунки на тлі великого корупційного скандалу. Яблуком розбрату стали 38,5 тисячі гривень, які приніс для вирішення житлової проблеми пересічний харків'янин начальнику управління квартирного обліку міськвиконкому Геннадію Бакаляру. Той факт, що гроші таки були, ніхто з опонентів не заперечує. Але їх походження і спосіб передачі обидві сторони коментують абсолютно по-різному.

Глибина простих речей

Глибина простих речей

Його друзі кажуть, що у своєму юному харківському житті він завжди примудрявся не бути людиною юрби. Неначебто як усі, але водночас — інший. Престижна десятирічка Харкова, музична школа, «ін'яз» університету. Словом, повний набір перспективного хлопчика, якому навіть совдепівська одноманітність апріорі обіцяла життя не таке, як в інших. Отож, коли наприкінці 80-х Сашко Горелик раптом почав читати на першому комерційному телеканалі міста у власному перекладі новини дуже нетутешньої компанії Сі-Ен-Ен, усі подумали, що хлопець нарешті стартував у визначеному йому долею напрямі. Але тоді ніхто і припустити не міг, наскільки далеко від рідного міста його заведе розпіарений бренд американської мрії.

Зоряний «Ренесанс»

Перший день зими Харків відзначить, без перебільшення, зоряною подією. В інституті астрономії Національного університету імені Каразіна з аукціонного молотка буде продано право назвати власним ім'ям одну з невеликих планет нашої Сонячної системи. Потішити себе коханого космічною фішкою зможе той, хто в ході торгів не пошкодує викласти за неї найкрупнішу суму грошей. Записатися в чергу можна вже сьогодні.

Борис Гребенщиков: «Ви до мене, як до Мойсея...»

Борис Гребенщиков: «Ви до мене, як до Мойсея...»

Цього разу Той, хто живе у тілі Бориса Борисовича, матеріалізувався на харківській землі одразу в двох іпостасях: літературній та музичній. Тобто БГ презентував нову збірку віршів «Книга пісень», в яку видавці змогли втиснути найбільше творів із півторатисячного доробку автора, та новий альбом «Беспечный русский бродяга». Цією програмою «Акваріум» планує відзначити свій 35-річний ювілей, святкувати який група почне в січні. За словами пана Бориса, і «Книга», і альбом — це ті роботи, які найбільш точно відображають теперішній рівень колективу. Вони, мов добре вино, вже встигли виcтоятися і ввібрали в себе найкраще з усього, що змогла видати на-гора філософська душа незворушного рокера. Сама філософія, схоже, теж зазнала змін, ставши трохи світлішою.