Свобода по-харківському

Відкритий лист-протест, адресований харківській мерії, підписали днями місцеві журналісти. Вдатися до такого кроку їх змусили дії прес-служби міськради, яка позбавила акредитації власкора газети «Коммєрсант-Україна» Марію Спалек — за статтю про горезвісне підприємство «Житлокомсервіс».

А харківські «циніки» знову проти

«Регіональні» керівники Харкова, які мають звичку по-своєму трактувати українську історію, знову відзначилися. Цього разу — відмовою виділити землю під будівництво меморіального комплексу пам'яті жертв Голодомору. З таким проханням до мерії недавно звернувся оргкомітет обласної держадміністрації, але отримав негативну відповідь. У листі чиновники управління містобудування та архітектури міської ради повідомили, що сільські райони області постраждали від голоду більше, аніж тодішня столиця. А відтак вищезгаданий меморіал доречніше збудувати десь на периферії.

З Майдану прийшов, на Майдан повернувся

Заступник голови обласної держадміністрації з гуманітарних питань Василь Третецький iде у відставку. Добровільно, але під шаленим політичним тиском і на знак протесту проти дій парламентської більшості та Кабінету Міністрів. Він говорить, що більше не може мовчки спостерігати за тим, що діється в країні. І оскільки посада чиновника не дозволяє йому «адекватно впливати на ситуацію», пан Третецький вирішив зосередитися на роботі в обласному осередку Української народної партії.

Залізний монстр для «Населеного острова»

Конструкторське бюро заводу імені Малишева отримало від модного російського режисера Федора Бондарчука досить несподіване замовлення. У порівняно стислий термін проектувальники вітчизняної бронетехніки повинні створити одного гігантського, а можливо, і кілька невеликих залізних монстрів. Роботи-вбивці вже незабаром ретельно переслідуватимуть супротивника на теренах нашого Криму. Саме там режисер запланував зйомки фільму за мотивами письменників-фантастів Стругацьких «Населений острів». Керуватимуть залізним убивцею члени уряду далекої планети. І хоча, за задумом авторів, ця машина повинна сама визначати неугодних урядовцям людей, насправді ж за її кермо сядуть знову ж таки харківські випробувачі потужної техніки.

Добкіна доб'ють?

Напрочуд конфліктні керманичі Харкова після сварки з місцевим бізнесом, міліцією та СБУ дочекалися нових барикад. Цього разу в рішучий наступ на мерію пішли представники «Народного союзу «Наша Україна» та голова облдержадміністрації Арсен Аваков. І справа не лише в тому, що інтелектуали з ОДА так і не змогли спокійно «переварити» одіозне гарцювання міських чиновників під час погрому на вулиці Клочківській. А й у тому, що тепер у «помаранчевих» є новий аргумент проти «синьо-білих» — комунальний. А саме — великі претензії до «Житлокомсервісу», дітища мера Михайла Добкіна. Опоненти міських чиновників переконані: створення цього підприємства — не що інше як «жорстокий і аморальний експеримент над мешканцями міста».

Феєрверк-попередження?

Учора близько п'ятої ранку зловмисники спалили легкове авто відомого у Харкові журналіста Ігоря Піддубного. Як розповів сам потерпілий агенції «МедіаПорт», вогонь помітила сусідка по будинку. Лише завдяки їй та оперативності пожежників вдалося попередити вибух: машина хоч і згоріла дотла, проте бак, вщент заповнений напередодні пальним, залишився неушкодженим.

Харків — резиденція збірної?

Харків — резиденція збірної?

Перша ракетка країни Олена Бондаренко, яка народилася у Кривому Розі, а з 10 років мешкала у Києві, тепер міняє свою резиденцію й тренуватиметься у Харкові. Дворічний контракт із нею підписав відомий бізнесмен, віце-президент Федерації тенісу України Юрій Сапронов. На відкритому чемпіонаті Австралії Олена вже представляла харківський клуб «Тетра». На такий крок пішла і друга на сьогодні наша тенісистка Юліана Федак, уродженка Нової Каховки. До речі, під егідою цього ж клубу виступає і член збірної України у Кубку Девіса Олександр Долгополов-молодший.

«Ковчег» замовляли?

«Ковчег» замовляли?

У ці дні в Парижі триває всесвітня конференція ООН із проблем глобального потепління. Ця проблема дійсно стосується всіх і кожного. Замість двох місяців зими в Україні фактично панувала м'яка осінь, а після кількох днів хуртовин синоптики знову обіцяють поліпшення погодних умов та послаблення морозів. Весна при цьому нібито має прийти за звичним графіком.
В умовах серйозних кліматичних змін на планеті порівняно невеликій Європі (й Україні — також) «світить» прийняти на власній території мешканців одразу двох континентів — через можливу нестримну спеку, брак прісної води і голод. Утім українські вчені знають, як недопустити подібні катаклізми і вижити в умовах глобального потепління. Для цього вони розробили програму «Ковчег».
Про те, що крижана шапка Північного полюсу тане, наче пломбір на липневому сонці, погрожуючи людству другим всесвітнім потопом, знає вже, мабуть, кожен першокласник. Але навіть титулованим науковцям, які активно вивчають ризики, пов'язані з глобальним потеплінням, ще не вдалося винайти єдиної концепції виживання землян в умовах температурного екстріму. Програма «Ковчег», розроблена групою українських та російських учених, може успішно заповнити цю білу пляму. Більше того, запропоновані технології цілком згодяться і для «мирного» часу, бо спроможні вирішити низку серйозних екологічних, енергетичних та сільськогосподарських проблем.

Полювання на «живий товар»

Вийти на слід работорговців допоміг нещасний випадок: весною минулого року кудись безслідно зникла 20-річна мешканка Валківського району. Її пошук тривав кілька місяців поспіль, але таки увінчався успіхом. Дівчину знайшли в підвалі одного з будинків райцентру, що належить 33-річному молодику з гучним кримінальним минулим.