«Вбивця» — у келиху...

Один келих вина так само шкідливий, як і три склянки горілки, вважає керівник Департаменту охорони здоров’я Великої Британії Дункан Селбі. Бо рано чи пізно викликає алкогольну залежність. Не секрет, що багато людей не бачать жодної проблеми в тому, аби випити по келиху вина наприкінці робочого дня. Але мало хто усвідомлює, скільки він насправді випиває.

«Важко дивитися в очі донечкам...»

«Важко дивитися в очі донечкам...»

Ювенільний ревматоїдний артрит — хронічне захворювання, імунокомплексне. Запалення, які утворюються внаслідок цієї недуги, не можна зняти звичайними протизапальними засобами, розповідає доктор медичних наук, співробітник Інституту охорони здоров’я дітей та підлітків Людмила Богмат.

Не чхайте на ближнього

Не чхайте на ближнього

Грип «любить» зиму — ця сезонна недуга має більше шансів зашкодити людині саме в холодну пору, коли імунітет втрачає свою опірну здатність під впливом низьких температур. Підступність вірусних захворювань у тому, що вони поширюються швидко — лавиноподібно, особливо, якщо з’являється новий штам вірусу, до якого в населення ще не виробився імунітет.

Подаруйте їй вітамінів

Подаруйте їй вітамінів

Зима — непростий період для організму. І вона — на порозі. Різке похолодання, мороз, дошкульний вітер, засилля вірусів у громадських місцях, відсутність вітамінів… Формувати зимовий раціон складніше, ніж у теплі пори року, адже овочів-фруктів, які є щедрим джерелом вітамінів, нині меншає. Насамперед від нестачі вітамінів потерпає шкіра, якій і так складно протистояти холоду, а тут ще й «внутрішнє живлення» стає біднішим.

Усі однаково шкідливі

Усі однаково шкідливі

Міжнародні дослідження доводять, що картинки-попередження на сигаретних упаковках підвищують обізнаність про наслідки куріння для здоров’я і сприяють зниженню рівня поширеності цієї шкідливої звички. «Страшні» фотоілюстрації хвороб на пачках підштовхують частину курців кинути курити, а інших — не починати взагалі.

«Енергетично» зміцнені

«Енергетично» зміцнені

Осіння погода «валить iз ніг», постійно хочеться спати, важко зосередитися навіть на дрібницях... Зазвичай виручає кава, але цей смачний напій додає енергії на короткий час, а потім настає виснаження, яке ще більше гнітить. До того ж дієтологи наполегливо переконують, що надмірне споживання кави — не зовсім безпечне для здоров’я. Як бути?

Час зміцнити броню

Час зміцнити броню

Холод, вітер, і ось — маєш: якісь підозрілі «апчхи». Як утриматися на плаву і не розхворітися, коли всі навколо шморгають носами і невпинно кахикають? Жоден фахівець не скаже достеменно, чому в один момент ми швидко пiдкоряємося недузі, а в інший віруси відскакують від нас, наче кулі від броні?

Трохи фрешу й часнику. Але регулярно...

Трохи фрешу й часнику. Але регулярно...

Недуги часто виникають тоді, коли імунітет, знесилений холоднечею, стресами, нераціональним харчуванням, зазнає фіаско у боротьбі зі збудниками хвороб. Засмічений шлаками організм втрачає готовність тримати удар, а після терапії пігулками та різними хімічними мікстурами — й поготів важко повертається бадьорість і радість життя.

Коли «анти» означає — «за»

Коли «анти» означає — «за»

Існує думка: якщо лікар призначає антибіотик, то він реально не бачить іншого шляху подолати недугу. Тому що ці препарати, як багато хто слушно вважає, мають чимало протипоказань і побічних ефектів. Один із них — антибіотики знищують не лише «погані», а й корисні мікроорганізми, таким чином порушуючи важливий для здоров’я баланс мікрофлори.

І від льону вам «поклон»

І від льону вам «поклон»

«Мати сіяла льон під моїм, під вікном», — співається у відомій пісні. Але ця рослина може не лише успішно потрапляти в метафори — «очі сині, як льон», — а й бути справжнім еліксиром здоров’я. Насіння льону на 62% складається з омега-3 жирних кислот, які зменшують ризик інфарктів та інсультів, зміцнюють судини і серце.