Ігри тавріотів

Ігри тавріотів

Крім традиційних для п'ятнадцятого фестивалю «Таврійські ігри» спогадів учасників (див. попередній номер «УМ»), ювіляру прийнято було щось бажати. Найвлучніші побажання, квiнтесенцiя можливого розвитку фесту, виявилися у гуртів, які найбільше завели каховську публіку цього року. «Я бажаю фестивалю нарешті визначитися з форматом та вибудувати чітку концепцію», — сказав на прес-конференції Олег Скрипка з «ВВ», чий виступ, між іншим, був на «ТІ» найдрайвовішим. Цікавої та різноманітної музики, яскравих нових імен побажав фесту Слава Вакарчук. «З кожним роком приділяти все більше уваги вітчизняним виконавцям, щоб згодом перетворитися на фестиваль винятково української музики», — зичив Олександр Положинський з «Тартака». «Бажаю вам привезти Beastie Boys!» — сказав Олександр «Фоззі» Сидоренко з ТНМК.

Джазова подорож навколо світу

Джазова подорож навколо світу

Концерти такого рівня виконавців у нашій країні бувають нечасто, тому аншлаг для цього виступу був гарантований наперед. У рамках «Французької весни в Україні» Французький культурний центр днями підготував киянам ласий музичний шматочок — виступ джазового тріо Жана-Франсуа Баеза.

Вічно молодий, вічно закоханий

Вічно молодий, вічно закоханий

Сім разів найкращий співак України вирішив опустити підйомний міст своєї фортеці (читай, свого дому) та запросив представників ЗМІ на зйомки нового відео у квартиру, яку нещодавно придбав в одному зі столичних пентхаусів на Оболоні. Одного разу він втілював міні-план камікадзе в життя: перед участю в «Євробаченні-2003» Олександр зняв кліп на пісню Hasta la Vista у себе на дачі на Осокорках (тут співак зараз мешкає зі своїми доньками), але ж ніяка знімальна група не зрівняється з ордою журналюг, які цього разу додумалися навіть у холодильник зазирнути! Там одиноко стояли дві тарілки холодцю, в бокових стінках — пару пляшок горілки, і з великої посудини стирчали лапки якогось пернатого, найімовірніше, курки.

Катамадзе. Iнь i Янь.

Катамадзе. Iнь i Янь.

У четвер у Міжнародному центрі культури й мистецтва (Жовтневий палац) улюблену співачку буржуазних журналів із хорошим смаком, естетських клубних ресторанів, закритих концертів і спеціальних акцій Ніно Катамадзе могла почути широка публіка. Концертом із групою Insight у супроводі камерного оркестру вона презентувала два нові альбоми — Black і White. «Чорне і біле — це просто і залишає багато простору для асоціацій, образів, ці назви не обмежують музику якимось одним поняттям. Я б хотіла, щоб потім були ще якісь кольорові альбоми — «Рожевий» чи «Блакитний», — сказала Ніно на прес-конференції.

Рок-н-ролл для черепах

Те, що рок-н-ролл таки живий, доводили фестивальщики «Украбіллі Вибуху!» минулими вихідними. Організатори фесту, український клуб шанувальників рок-н-ролу — www.ukrabilly.com — свої аргументи вирішили приурочити до дня народження рок-н-ролу. 12 квітня 1954 року американський співак Білл Хейлі (Bill Haley) записав композицію Rock Around The Clock, яку прийнято вважати гімном рок-н-ролу. А назвою фестиваль, кажуть в оргкомітеті, завдячує рівненському гурту «От вінта», які вигадали для своєї музики спеціальний термін — украбіллі — поєднання рок-н-роллу, сайко, кантрі, блюзу та українського фолку з україномовною лірикою.

Гришко&Кабальє. За кілька днів до грандіозного концерту

Гришко&Кабальє. За кілька днів до грандіозного концерту

Проект «Гришко&Кабальє-2006» вийшов на фінішну пряму. Про це, втомлено зітхнувши, журналістам на прес-конференції оголосили організатори концерту. Як запевнив генеральний директор компанії «Єврошоу» Сергій Галузін, 99 відсотків усіх підготовчих робіт уже виконано.

Хто в церкву не ходить, той премії отримує

Амбітно і впевнено заанонсувала появу нової музичної премії ShowBiz AWARD, яка «вперше в Україні створюється і реалізується в умовах відкритості та об'єктивності», Асоціація «ШоуБіз». Цим твердженням оргкомітет ShowBiz AWARD поставив під сумнів досягнення всіх двох із половиною попередніх українських музичних премій, які отримували виконавці останнім часом. Справді, музпремій у нас усього нічого (може, це і на краще), втім і оцінювати особливо немає кого. «Таврійські ігри», скажімо, свого часу від роздачі своїх слонів відмовилися — погоничів не було.

На смак — ну чиста Лобода

На смак — ну чиста Лобода

Світлана Лобода, яка свого часу теж була однією з учасниць найпопулярнішого жіночого колективу у більшості пострадянських країн, а потім підписала контракт з Universal Music і в листопаді минулого року випустила дебютний альбом «Ти не забудеш», зняла четверте відео на ліричну композицію «Чорный ангел». З цього приводу Світлана вирішила зібрати прес-конференцію у нетиповому для презентацій кліпів місці — в інформаційній агенції УНІАН, куди вона прийшла з іще однією колишньою учасницею «ВІА Гри» Надією Грановською, чи радше Мейхер (коли продюсер «ВІА Гри» Дмитро Костюк створював групу за її та Олени Вінницької участi, то запропонував Наді змінити прізвище для другого складу гурту — ГРАновська. Тепер вона повернулася до справжнього прізвища). Лобода запросила Мейхер зніматися у кліпі, «тому що дві сильні жінки краще однієї» і «тому що поява чоловічого образу зробила би історію важчою, більше фізичною і натуральною».

Євроремонт для «чайників»

Якби в українських музичних кліпах була «секція» так званого арт-хаузу, то незмінне перше місце би займав гурт «Ремонт води». Чимало з їхніх шести готових кліпів вважають на музканалах неформатом: чи то через серйозність порушених тем, чи внаслідок аж ніяк не форматного звукоряду. Останній — «Міндалямі» — вийшов яскравим, але теж про, як влучно зазначають учасники гурту, ілюзорність буття. Прикметно, що кожне відео «Ремонту води» придумали самі музиканти, а їхні ідеї зрозумів і втілив московський режисер Андрій Новосьолов, який народився у Києві (він також автор фільму про Бориса Гребєнщикова «Настрій ПСІ», притчі «Крила канібалів», котрий зняв після експедиції до Папуа-Нової Гвінеї, та відео для «Чайфа», «Танців Мінус», Алли Пугачової, Філіппа Кіркорова та інших). І майже кожне відео — продумане до деталей, вирізняється багатством ідей, цікавими декораціями, і, якщо дозволите, масовкою — як з людей, так і, наприклад, з повітряних кульок, які заполоняють весь екран. Тому і не тільки відео можна переглядати ще раз, наче короткометражку, відкриваючи чакри для ловлі режисерського месиджа, і закриваючи їх, подекуди його не зловивши.

Ой, Тіно, чичері!

Ой, Тіно, чичері!

Відеопредставлення Тіни Кароль на пісню Show Me Your Love знімали в одному зі столичних ресторанів, а також у гей-клубі. Як і у минулому кліпі співачки — «Выше облаков» — режисером виступив Герман Глинський. «Оскільки моя пісня про любов, ми вирішили не спрощувати сюжет до відносин між чоловіком і жінкою. Отож у відео — і геї, і лесбійки, і представники молодіжної субкультури — панки, растамани в характерному для них одязі, з дредами. Цих людей зараз поки не схвалює суспільна мораль, i вони почувають себе «затиснутими». А в пісні я саме співаю: «Дай мені свою любов, відкрийся», — розповіла Тіна журналістам.