Хамелеон у «масці»
Це захворювання відкрили ще на початку XX століття, але й досі лікарям складно поставити діагноз, оскільки недуга може маскуватися під десятки інших хвороб. Вона забрала життя мільярдера Онасіса, від неї ледве не померла донька Лучано Паваротті. Лише один американський лікар зміг поставити дівчині правильний діагноз — міастенія вилочкової залози.
На варті жіночого здоров’я
Щороку у світі діагностують понад 500 тисяч нових випадків захворювань на рак шийки матки (РШМ). В Україні, згідно з даними Національного канцер–регістра, від цієї недуги щодня помирає 6 жінок. І з кожним роком кількість хворих зростає... «Дедалі частіше недугу діагностують у молодих жінок — від 20 до 35 років.
«Приховані» інфекції — на чисту воду
У головного дерматовенеролога України час розписаний по хвилинах. Проте мої побоювання, що можливість інтерв’ю доведеться довго узгоджувати, виявилися безпідставними. Для спілкування з журналістами Олександр Літус завжди знаходить «вікно», навіть за умов цейтноту, оскільки переконаний: вчасно і правильно поінформований пацієнт — найкращий помічник для лікаря.
Навшпиньках і... босоніж по болоті
Деформована «кісточка» біля великого пальця ноги створює людині незручності й проблеми. З нею важко підібрати модельне взуття, модницям доводиться відмовлятися від високих підборів (інакше стопа «протестує» больовими відчуттями). «Кісточка» іноді збільшується в людини вже після 20 років, але замолоду на неї рідко зважають.
«Все зруйнували. Що далі?»
Хвиля обурень «реформаторськими» змінами в медицині, які активно впроваджує уряд, докотилася до столиці. Нагадаємо, що з 2011 року в Україні триває медична реформа на підставі Закону України «Про порядок реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві».
Як «порожнє місце»...
Не тільки пігулками
Зазвичай ми вважаємо, що більшість недуг пов’язані з фізіологічними чи фізичними відхиленнями. Однак існують так звані соціальні захворювання, які часом узагалі не потребують медикаментозного лікування або така терапія не є головною. Як у випадку з аутизмом — вродженим психічним захворюванням, при якому хворий не здатний взаємодіяти із зовнішнім світом.
«Будеш чемним — дам цукерку»
«І тоді природа «пригадає» всі зроблені тобою аборти...»
Гінеколог Наталія Лелюх — категоричний прихильник здорового способу життя. І це не просто затерті до повної втрати сенсу слова. Наталія розповідає, як жінок, які приходять «по пігулочку», відправляє до спортзалу. Буває, що пацієнтки шукають ліків не від хвороби, а від елементарних лінощів. А від лінощів чарівних еліксирів ще не вигадано.