Світло для «метеликів»

Світло для «метеликів»

На жаль, це не поетична метафора. «Метеликами» цих діток називають через вроджене генетичне захворювання шкіри і слизових оболонок — бульоз­ний епідермоліз (БЕ). Недуга виникає у результаті генної мутації, яка сповільнює вироблення в організмі колагену, відтак шкіра дитини стає дуже тонкою і надзвичайно вразливою до зовнішніх подразників.

Якби «Джоконда» жила сьогодні...

Якби «Джоконда» жила сьогодні...

Одна з найстаріших клінік Дніпропетровська — друга міська лікарня, якою керує Сергій Вальчук, розташувалася в промисловому районі. Не дивно, що в народі її називають робітничою. Віднедавна цей лікувальний заклад привертає до себе увагу ще й незвичайним підходом у навчанні майбутніх ескулапів.

Коси — мов покоси...

Коси — мов покоси...

«Останнім часом, — розповідає перукарка з міста Бровари на Київщині Алла Тарнова, — клієнти частіше скаржаться на випадіння волосся. Можливо, це осінь, різка зміна погоди впливає, але така проблема турбує не тільки дорослих.

Коли недуга «бере за горло»

Коли недуга «бере за горло»

Осіння негода, як ви, певне, завважили, не завжди сприяє гарному настрою. Але це — не найбільша прикрість, яку може викликати затяжна веремія дощів і холодного вітру. Разом із бухиканням і чханням стрімко наближається капосний сезон застуд, коли нестабільність погоди і наша неготовність мерзнути роблять погану послугу нашому організму: він починає давати збої.

Дорога до здорового серця

Дорога до здорового серця

З 23 вересня в Україні триває тиждень серця: третій рік поспіль таку ініціативу разом із громадськістю втілює Міністерство охорони здоров’я України. У структурі смертності серцеві недуги, згідно зі статистикою, займають майже 66 відсотків. Від гіпертонії — найпоширенішого захворювання системи кровообігу — нині потерпають понад 12 мільйонів українців — фактично кожен четвертий...

Пігулка за ціною золота

Пігулка за ціною золота

Черговий «круглий стіл», присвячений проблемі ціноутворення на лікарські препарати, знову викликав жваві суперечки та, здається, ще більше загострив ситуацію, що склалася на ринку фармацевтичних виробників і розповсюдників.

Стоп. Болить суглоб...

Стоп. Болить суглоб...

«Не дай, Боже, нікому знати, як болять суглоби», — казала бабця моєї подружки, яка ні на городі, ні в хаті не вправлялася без «улюбленої ковіньки». Але навіть із допомогою ціпка баба Горпина ходила накульгуючи, а хворі руки, які нестерпно боліли надвечір, обкладала різними компресами й примочками. Про хворі суглоби на ногах інформує онлайн сайт, тут цікава думка.

«Дівчина будує плани, живе повноцінним життям...»

«Дівчина будує плани, живе повноцінним життям...»

Збільшені лімфовузли, підвищена температура тіла, загальна слабкість, пітливість (переважно в нічний час) — такими, за словами лікарів, є основні симптоми лімфоми — недуги, яка щороку вражає 3500 українців. На жаль, кількість хворих збільшується, і переважно це молоді, працездатні люди. Хвороба може роками жити в організмі, доки одного дня людина не почує діагноз...

Діти рідко нарікають на «тугу»...

Діти рідко нарікають на «тугу»...

Гіперактивність, аутизм, підліткові депресії, булімія, анорексія, шизофренія, синдром дефіциту уваги... Через стрімкий розвиток технологій і збільшення стресових ситуацій, у яких опиняються діти, майже половина всіх психічних розладів у світі трапляються з дітьми підліткового віку.