Із рук — у руки

Із рук — у руки

Усі ми знаємо, що вірус грипу передається повітряно–крапельним шляхом. Причому у більшості випадків достатньо вдихнути заразнi бацили, які під час кашлю або чхання «втекли» від хворого колеги чи попутника в транспорті, — і через кілька годин висока температура, слабкість надовго виб’ють вас зі звичної колії.

Зелений чай? Виручай!

Зелений чай? Виручай!

Головний компонент зеленого чаю, епігаллокатехін галлат (EGCG), запобігає дії трьох типів вірусу грипу, в тому числі форми H1N1. Такого висновку дійшли вчені Університету японського міста Сідзуока. Віруси грипу легко піддаються мутації, тому швидко поширюються по всьому світу.

«Коротке замикання»

«Коротке замикання»

Коли літній людині раптом стає зле, зазвичай ті, хто поруч, знають як діяти: негайно викликати «швидку», дати необхідні ліки. Але якщо зле стає комусь із молодих, люди не завжди поводяться адекватно. Тридцятирічному Андрієві, який, на думку колег, з’явився на роботу в «непристойному стані», начальник наказав негайно йти додому проспатися.

Підступні «поклади»

Підступні «поклади»

«Учора не ходила на роботу, — розповідає знайома. — Зранку поперек прихопив так, що аж злякалася: раніше ніколи такого не було. А кожні відвідини туалету перетворювалися на пекло: біль страшенний... Лікар порадив негайно здати сечу на аналіз. Його підозри підтвердилися: це виходив пісок із моїх нирок.

«Кинь сигарету, забудь про кальян!»

«Кинь сигарету, забудь про кальян!»

Цього тижня у світі «прицільно» говорили про рак: 4 лютого міжнародна громадськість відзначає Всесвітній день боротьби з онкологічними недугами. 2006 року «Міжнародний союз із боротьби з онкологічними захворюваннями» (UICC) затвердив цю дату не тільки для того, аби привернути увагу до проблеми, а й виробити спільні рішення для боротьби з раком.

Не так тії віруси, як промерзлі ноги...

Не так тії віруси, як промерзлі ноги...

Ризик підхопити вірусну інфекцію у морозну погоду меншає, оскільки віруси при низьких температурах швидко гинуть, кажуть лікарі. Однак людям, які мають хронічні захворювання верхніх дихальних шляхів, слід остерігатися переохоло­дження: існує ризик загострення недуг.

Малеча грає у війну...

Малеча грає у війну...

«Шестирічна донька, почувши запах диму від моєї куртки, запитала: «Мамо, ти на війну ходила?» — розповідає колега. — Мусила сказати правду: «Так, доню, на війну, але, як бачиш, зі мною все гаразд». З очевидних причин такі недитячі запитання з вуст малюків сьогодні лунають дедалі частіше.

Спершу — маску, потім — рукавички

Спершу — маску, потім — рукавички

Щойно вдарили морози, як шкіра на руках стала значно сухішою, навіть жорсткою, з’явилися болючі тріщинки і подразнення. Чому саме зараз такі проблеми виходять «на поверхню»?

Лікар–косметолог Ольга Савченко з міста Бровари на Київщині каже: найголовніше у догляді за руками в зимовий період — намагатися тримати їх у теплі.

Ну, паразите, постривай!

Ну, паразите, постривай!

Ця неприємність найчастіше стає наслідком звичайної недбалості. Якщо людина нехтує елементарною гігієною і правилами санітарії, їй рано чи пізно доведеться стикнутися з гельмінтами. Ці паразити можуть непомітно «окупувати» людський організм і роками не давати про себе знати.

У крижану купіль — з головою?

Останнім часом на Водохреще люди почали масово стрибати в ополонку. Вважають, що це дасть здоров’я на весь рік. Часто ритуал скупатися в освяченій воді приваблює тих, хто досі навіть холодне обтирання не практикував.