Фолкленди — не Мальвіни!

На Фолклендських островах сьогодні завершився дводенний референдум щодо статусу цієї території. У бюлетенях було тільки одне запитання: чи погоджуються мешканці Фолклендів із нинішнім статусом островів, за яким вони є заокеанською територією Великої Британії. У голосуванні могли брати участь 1672 із 2900 жителів — винятково резиденти. На два дні референдум довелося розтягнути тому, що голосувати можна було тільки на спеціальних мобільних дільницях, які курсували між островами.

Капітолій: вовчиця та жертви

Капітолій: вовчиця та жертви

У Римі важко визначити поняття «центр міста», адже в давні часи кожен правитель, імператор, король чи Папа будував нові центральні установи й урядові резиденції, і все в інших місцях. Але, певно, якщо символом міста є Капітолійська вовчиця, то й головний пагорб із семи (а насправді щонайменше десяти) римських — Капітолій. Тим більше, саме на Капітолійському пагорбі розташовується мерія Риму — невеликий будинок поруч із двома будівлями «музеї Капітоліні» з боків однойменної площі.

У листопаді минулого року рада Вічного міста ухвалила рішення вивісити на одній із цих будівель пагорба портрет Юлії Тимошенко — на знак протесту проти її ув’язнення. Як виявилося, банер із екс–Прем’єром України — «Свобода для Юлії Тимошенко» — висить на Капітолії й досі.

Під час урочистого вивішування портрета Тимошенко мер італійської столиці Джанні Аліманно заявив про солідарність з українською опозиціонеркою й розповів, що звертатиметься до мерів столиць країн Європейського Союзу з пропозицією підтримати цю ініціативу Риму.

Власне, про долю лідерки БЮТ усі ми в курсі. Але на фасаді палаццо Нуово, що стоїть боком до знаменитої статуї вовчиці, вона висить не сама. А поміж двох банерів такого самого формату із зображеннями інших двох колоритних жінок. Ми зацікавилися їхніми долями, і от що з’ясувалося.

Борщ із бляшанки на 8 березня

Одна з моїх бага­тьох красивих і розумних тіток, та, що потрапила в тренд і здобула неабиякий досвід роботи за кордоном, якось видала тираду в такому дусі: «Ті українки! Не встигли влаштуватися на роботу, як почали випікати й виліплювати своїм роботодавцям. Тим, звісно, сподобалося, тепер немає куди дітися — треба старатися. Немає дурних, я не така!». Якби вона потрапила в Штати, гадаю, шанси застосувати цю мудрість у неї були б мінімальні.

Невічний революціонер

Невічний революціонер

Венесуела занурилася в семиденну жалобу. На державних установах приспущено державні прапори, обв’язані чорними стрічками, перехожі на вулицях не стримують сліз, ведучі телевізійних новин із щемом у голосі переповідають біографію команданте Уго Чавеса. Позавчора увечері — за моторошним збігом обставин, саме в 60–ту річницю смерті радянського диктатора Йосипа Сталіна, — президент Венесуели віддав Богу душу. Так принаймні оголосив в емоційному зверненні до народу віце–президент країни Ніколас Мадуро (чутки про те, що мозок Чавеса вже давно мертвий, ходили й раніше).

Веселий Уго правив країною з 1999 року, за цей час заслуживши на Заході звання «диктатора й самодура», а у власній державі — любов і повагу більшості народу. Як це часто трапляється з диктаторами, придушуючи будь–які прояви демократії в пресі й повністю націоналізувавши економіку, Чавес не забував «підгодовувати» простолюд соціальними ініціативами. До того ж він мав беззаперечну харизму. І, мабуть, міг би керувати Венесуелою ще довго, якби не рак.

Амністія як зрада батьківщини

Амністія як зрада батьківщини

Останні дні перебування на посаді для президента Чехії Вацлава Клауса виявилися вкрай неприємними. Позавчора Сенат — верхня палата чеського парламенту — надіслав до Конституційного суду скаргу на главу держави, в якій Клауса звинувачено в державній зраді. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, за звернення до КС проголосувало 38 із 68 присутніх на надзвичайному закритому засіданні сенаторів. Водночас прем’єр–міністр країни, лідер Громадянсько–демократичної партії Петр Нечас «наїзд» на Клауса не підтримує, вважаючи, що звинувачення президента в державній зраді завдасть шкоди політичному іміджеві Чехії у світі.

СНІД виліковний?

Американські лікарі запевняють, що їм удалося повністю вилікувати пацієнта від вірусу імунодефіциту людини. Як повідомляє «Євроньюз», ідеться про маленьку дівчинку зі штату Міссісіпі, яка народилася з ВІЛ. Завдяки застосуванню стандартної терапії з перших днів дитина, якій зараз два з половиною роки, вже близько року зов­сім не вживає ліків, не маючи при цьому ознак інфекції. Якщо дівчинка і надалі лишатиметься здоровою, це стане другим у світі випадком зцілення від вірусу імунодефіциту людини і значно наблизить медиків до винайдення дієвих ліків від хвороби, яку досі вважали невиліковною.

«...І хлопчики скривавлені в очах»

8 березня 1169 року суздальський князь Андрій Боголюбський сплюндрував Київ, убиваючи його мешканців, у тому числі й малих дітей. У посібнику «Історія Росії», що зайняв перше місце на Всеросійському конкурсі підручників, про це евфемістично мовиться: «втручався в справи Південної Русі (московський натяк на нібито існування Північної. — Авт.) і саджав на київський престол «підручних» князів» (як оце зараз намагаються кремлівські владці визначитися з найбільш «підручним» на 2015 рік).