За крок від темряви...

За крок від темряви...

Ще донедавна медики вважали втрату зору «прерогативою» літніх людей. Однак нині, за спостереженнями вітчизняних офтальмологів, ця проблема дедалі більше турбує і тих, хто зовсім недавно перетнув «віковий екватор» — сорокаріччя. Хвороби очей дуже підступні, адже тривалий час можуть ніяк не проявляти себе.

«Налийте мені червоненького соку!»

«Налийте мені червоненького соку!»

Цей овоч — справжній «скарб» для тих, хто дотримується правил здорового харчування. Буряковий сік добре пити і для профілактики, і для лікування багатьох недуг, зокрема запалення печінки (холециститу), закрепів. Лікарі радять вживати по півсклянки бурякового соку натщесерце, за одну годину до сніданку.

Голод «не тітка», а «брат» імунітету

Медичні фахівці стверджують: навіть один день голодування на місяць може бути дуже корисним для здоров’я. Недавно американські вчені провели дослідження, яке показало: у людей, які утримуються від їжі кожний перший понеділок місяця, на 40 % знижується ризик розвитку серцево–судинних захворювань.

Живильний фактор води

Живильний фактор води

22 березня світова спільнота відзначатиме Міжнародний день води. Цього дня дослідники, екологи, науковці, лікарі–дієтологи обговорюватимуть «водні» проблеми в усіх аспектах, а особливо вплив вологи на стан людського організму.

Пальчики — не «наждачки»

Пальчики — не «наждачки»

Часто батьки помічають, як, здавалося б, без видимих причин шкіра на руках дитини починає облазити. Насправді причин такого стану багато, і розібратися в них допоможе досвідчений лікар–дерматолог, до якого необхідно звернутися відразу, як ви завважили підозрілі ознаки.

Вчепився, як кліщ у порох

Вчепився, як кліщ у порох

Як стверджують медики, захворюваність на алергію за останні 20 років зросла в три–чотири рази. З кожним роком таких хворих більшає. Лікарі пов’язують цю невтішну тенденцію із погіршенням екології, стресами, від яких потерпає сучасна людина, а також особливостями її харчування. Велику роль відіграє спадковість.

Не ніжний дотик

Не ніжний дотик

Дитячі вологі серветки можуть викликати проблеми зі шкірою. Як зауважують лікарі–дерматологи, такі засоби гігієни просочують антибактеріальної рідиною, яка містить консервант метілізотіазолінон. Він провокує дерматит. На це лікар Роузмері Ніксон звертає увагу в своєму дослідженні, оприлюдненому часописом The Sydney Morning Herald.

Спокій, холод і стерильна пов’язка

Спокій, холод і стерильна пов’язка

Опік шкіри — один із найпоширеніших нещасних випадків, які трапляються і в побуті, і на виробництві. Надмірна температура (тепло), впливаючи на шкірний покрив, пошкоджує шкіру. Рівень ураження може бути як легкий, так і дуже серйозний.

Готуйте «мікстуру щастя»

Готуйте «мікстуру щастя»

Сонливий стан і депресивний настрій — погані супутники у будь–яку пору року, а зараз, після виснажливої зими, — й поготів. Лікарі–дієтологи знають спосіб, як зарадити душевній нестабільності: необхідно урізноманітнити раціон продуктами, які містять вітаміни Е, С, бета–каротин і мікроелемент селен.