І напередодні липневого саміту НАТО у Вільнюсі, й у дні, коли він проходив, ще гостріше почало точити не дуже приємне враження щодо впливових персон цього світу.
Російсько-українська війна, що триває з 2014 року, поставила під сумнів політичний спадок колишнього канцлера Федеративної Республіки Німеччина Ангели Меркель.
Володимир Зеленський, який до останнього тримав інтригу з приводу своєї участі у вільнюському саміті, таки запланував доїхати на інавгураційне засідання Ради Україна–НАТО.
Німецький оборонний концерн Rheinmetall планує відкрити в Україні потужний завод з виробництва бронетехніки протягом наступних 12 тижнів (тобто за три місяці).
Уся зброя, яку Німеччина передала ЗСУ є власністю України. Тому в Україні немає німецької зброї, а є українська зброя, за яку офіційний Київ несе відповідальність.
З боку союзників США і Німеччина перебувають під сильним тиском з вимогою продемонструвати більшу підтримку членства України в НАТО напередодні саміту у Вільнюсі 11-12 липня.
Німеччина на саміті у Вільнюсі, що пройде 11-12 липня, планує ініціювати відтермінування вступ України до НАТО, оскільки побоюється, що цей крок може призвести до війни Альянсу з Росією.