Видатнi видавцi

Атмосфера свята витала в повітрі ще задовго до офіційного відкриття. В місті подію «відкрили» ще в понеділок, коли в рамках форуму видавців у стінах Франкового університету свою лекцію читав польсько–англійський соціолог, філософ, есеїст, один із творців концепції постмодернізму, професор Університету Лідса (Великобританiя) 88–річний Зигмунт Бауман.

Помилка ціною життя

Минулого року 10 квітня тридцятирічна мешканка Борислава, що мала от–от народити, прибула у стрийський пологовий будинок. Її госпіталізували у відділення патології. За словами прокурора відділу управління нагляду прокуратури області Михайла Дідовського, жінка вже лежала в пологовому будинку Борислава.

«Перед Богом і землею всі солдати рівні»

«Перед Богом і землею всі солдати рівні»

Комунальне підприємство Львівської облради «Доля» було створено кілька років тому з метою пошуку й перепоховань солдат та жертв політичних репресій. Саме завдяки їхній роботі знайшли вічний спочинок більше тисячі вояків різних армій та жертв тоталітарних режимів.

«На полі бою не ділив поранених на «своїх» і «чужих»

«На полі бою не ділив поранених на «своїх» і «чужих»

Про 92–річного Антона Панасовича Бумаценка, відомого львівського лікаря, «Україна молода» вже розповідала. Тоді ми виокремили лише один епізод його життя — уродженець Полтавщини особисто пережив Голодомор 1932—33 років. Від голоду помер його батько та четверо братів, сам хлопець ледь вижив.

Це не гра

26 серпня в під’їзді свого будинку був знайдений убитим Роман Микита — співвласник ІТ–підприємства Nravo. Його знайшли близько 20–ї години в будинку по вулиці Монастирського, що на Сихові. В міліції імені підприємця не називають, проте факт виявлення тіла підтверджують.

Нагадали про злочини

Навпроти російського консульства у Львові встановили камінь, що має нагадати Росії про всі злочини проти українського народу. Згодом на цьому місці постане капличка. Час встановлення, як і місце, вибрали невипадково: 23 серпня (в День Українського прапора) було підписано пакт Молотова—Ріббентропа.

Парад для СКУ

Ювілейний Х Світовий конгрес українців дав львів’янам можливість побачити всіх лідерів опозиції разом. Спочатку вони пройшлися до пам’ятника Шевченка в рамках заходу, присвяченого пам’яті жертв Голодомору 1932—33 років. А потім по черзі виступили перед делегатами форуму діаспори у Львівському оперному театрі.