ГАЗонули й пригальмували

ГАЗонули й пригальмували

Уже третій день головними ньюсмейкерами країни залишаються «Нафтогаз» та Служба безпеки. Після порушення слідчим управлінням СБУ ще в понеділок кримінальної справи за фактом заволодіння чужим майном (більш як 6 млрд. кубометрів природного газу на суму 7 млрд. 500 млн. грн.) шляхом зловживання службовим становищем посадовцями НАК «Нафтогаз України» у вівторок було затримано заступника начальника Енергетичної регіональної митниці Тараса Шепітька. Пік конфлікту припав на середу, коли слідчі СБУ під охороною бійців «Альфи» увійшли до будівлі «Нафтогазу», щоб провести виїмку потрібних документів. Противагу їм склали нардепи від БЮТ, один із яких навіть зірвав маску з «альфівця». Після того як у важкому стані було госпіталізовано в. о. головного бухгалтера НАК Марію Кушнір, Шевченківський райсуд столиці призупинив слідчі дії у цій «газовій справі».
Учора зранку слідчі СБУ в супроводі «Альфи» намагалися ввійти вже до будівлі «Укртрансгазу», дочірньої структури «Нафтогазу», але порогу компанії не переступили.
Спілкуючись зі співробітниками Служби безпеки щодо перебігу «газових» подій останніх днів, «УМ» намагалася з’ясувати перспективи доведення розслідування резонансної справи до логічного кінця. Слідчі СБУ, які побажали залишитися неназваними, не приховують, що останнє слово — за Фемідою.

ХМЗ під прицілом

Правоохоронці скаржаться на труднощі, з якими їм доводиться стикатися під час розслідування справи щодо порушень у господарчій діяльності «Херсонського машинобудівного заводу». Виявляється, висунуті одному з керівників підприємства звинувачення навіть немає кому вручити — підслідний зник і відмовляється співпрацювати зі слідством. У Херсонській обласній прокуратурі пояснюють це тим, що на території області розташовані лише промислові потужності підприємства, тоді як головний офіс (ТОВ «НПП «БілоцерковМАЗ», до структури якого входить ХМЗ. — Авт.), зареєстрований і функціонує в Білій Церкві, що на Київщині.

Газ–маски

Газ–маски

Учора опівдні перехожі, котрі проходили столичною вулицею Богдана Хмельницького, змогли побачити, як близько десяти «альфівців» у масках та повному екіпіруванні на чолі зі слідчим СБУ проникали до головного офісу «Нафтогазу України». Згодом «на прорив» пішла депутатська гвардія — добре загартовані у рукопашних боях під куполом Верховної Ради, «бютівці» зривали захисні маски в есбеушників та намагалися витіснити міцних правоохоронців своїм депутатським імунітетом

Винний є. А гроші де?

Прокуратура Суворовського району Херсона висунула звинувачення одному з керівників ТОВ «Херсонський машинобудівний завод» (ХМЗ). За словами прес–секретаря прокурора Херсонської області Федора Самойленка, найближчим часом справу буде передано на розгляд суду. Звинуваченому інкримінується злочин, передбачений статтею 175 Кримінального кодексу України, — безпідставна невиплата зарплати, що загрожує покаранням у вигляді штрафу або позбавленням волі до трьох років.

Владу — народу. Принаймні владну будівлю

Владу — народу. Принаймні владну будівлю

Учора зранку під стінами будівлі Херсонської обласної ради та облдержадміністрації зібралося близько 500 працівників підприємства «Херсонський машинобудівний завод» (ХМЗ), які вимагали зустрічі з обласним керівництвом, щоб вирішити питання виплати заборгованості із зарплати. Терпець машинобудівникам увірвався тоді, коли борги із зарплати зросли загалом до п’яти з половиною мільйонів гривень, а власник підприємства спромігся виплатити лише близько 920 тисяч гривень. Відтак 3 лютого заводчани захопили приміщення адміністрації ХМЗ. Нагодовані обіцянками, страйкарі невдовзі повернулися на свої робочі місця. Але за місяць ситуація не змінилася, тож працівники ХМЗ «взяли» цього разу будівлю обласної влади.

На гріш любові

Італійській поліції вдалося виявити факт продажу дитини лише під час перевірки телефонних розмов, дозволеної державною програмою боротьби з нелегальною міграцією. Сам злочин відбувся ще у 2004 році — тоді громадянка України, отримавши як винагороду тисячу євро, передала рідну доньку італійському подружжю. Під час розслідування справи карабінерам вдалося з’ясувати, що мати дівчинки та італієць, який згодом усиновив дитину, підробили документи про народження. Вони стверджували, що громадянин Італії є біологічним батьком неповнолітньої. Але медичні дослідження довели протилежне.

І хто вам рятувальник?

Моряки з екіпажу захопленого піратами судна могли б відзначати новорічні свята в родинному колі, якби політики в Україні не створили численних перепон для їхнього повернення. Про це під час учорашньої прес–конференції в УНІАН заявив Сергій Бондарчук, гендиректор державної компанії «Укрспецекспорт», вантаж зброї якої перевозила «Фаїна». За словами чиновника, з боку держави було зроблено все необхідне для якнайшвидшого звільнення екіпажу і були всі підстави для повернення моряків уже через два місяці після захоплення.

Хоч і рано почали, та немало утяли

Хоч і рано почали, та немало утяли

Це лише для українського «спорту номер один» середина лютого є мертвим сезоном, а в західноєвропейських країнах національні чемпіонати тривають повним ходом. Під них УЄФА й підлаштовує календар клубних євротурнірів. Тож і вийшло, що у Києві динамівці боролися з іспанською «Валенсією» під акомпанемент лапатого снігу. Відповідно, і футбол віце–чемпіони України продемонстрували «весняний». Легше було харківському «Металісту», адже в італійській Лігурії погода зараз набагато тепліша. Кращі враження залишила по собі й гра підопічних Мирона Маркевича: якщо кияни обмежилися нічиєю, то «Металіст» виграв у «Сампдорії», причому продовжив свою вражаючу серію в Кубку УЄФА без пропущених м’ячів до п’яти (!) матчів. Якщо вчора ввечері успішно зіграв із «Тоттенхемом» донецький «Шахтар», можна прогнозувати футбольну весну, приємну для нас в усіх відношеннях.

А на десерт — запах пороху і війни

А на десерт — запах пороху і війни

Ідею створення готелю у військовому стилі «підкинули» співробітники кафедри туризму Ужгородського національного університету (УжНУ), яких власники готелю запросили на консультацію з метою визначити, що ж найкраще привабить нині надзвичайно перебірливих туристів. «Казка» — так спочатку мав називатися невеличкий (усього на вісім кімнат) готель у Воловецькому районі Закарпаття. Відповідним мало бути і його оформлення — так званий «карпатський стиль»: ліси, діброви, гори. Втім зауваження експертів від туризму, мовляв, подібних об’єктів на Закарпатті вдосталь, змусило замислитись про більш оригінальне оздоблення.

А ти заплатив, щоб померзнути?

Запорізька область у «чорний список» боржників «Нафтогазу України» занесена з початку опалювального сезону, а сума несплачених рахунків зараз сягає 200 мільйонів гривень. Левова частка боргу — за концерном «Міські теплові мережі» обласного центру, однак бумеранг неплатежів опустився на споживачів лише периферії. Пояснення просте: влада Запоріжжя, по–перше, задіює додаткові теплоносії — від комбінату «Запоріжсталь»; по–друге, вдало розігрує у Києві свою «козирну карту» — місто, мовляв, надпотужний донор держбюджету, і як може уряд, забираючи ледь не всі прибутки, залишати людей без обов’язкового міні–комфорту?