«Плем’я» в Каннi
Уперше за 52 роки українську повнометражну картину відібрали в конкурсну програму «Тиждень критики» міжнародного 67-го Каннського кінофестивалю, що проходитиме на Лазурному узбережжі у Франції з 14 по 25 травня. Щасливчиком став за світовими мірками вже немолодий, та, зважаючи на українські реалії і безгрошів’я у кінематографії, початківець у повному метрі — 39-річний режисер Михайло Слабошпицький і його повнометражний дебют — кримінальна драма «Плем’я».
Самотність без патріарха
Про федералізацію, Крим і хімічно чисту проблему України
«Я хотів би попросити вибачення у тих людей, яким доводиться не сидіти, а стояти. Наступного разу візьмемо це до уваги і подумаємо про більший зал», — привітавшись із читачами, яких у «Мистецький арсенал» прийшло кілька сотень, третій Президент України Віктор Ющенко розпочав презентацію автобіографічної книги «Недержавні таємниці.
Мініатюрний Криволап
ОМинулого року на торгах аукціону Phillips у Лондоні картину Анатолія Криволапа «Кінь. Вечір» продали за 186 тисяч доларів. Відтоді майстра українського нефігурального живопису та пейзажу, який відлюдником живе в аскетичній садибі у селі Засупоївка Яготинського району на Київщині, називають найдорожчим художником України. Анатолій Криволап не носиться із цим визнанням як курка з яйцем.
«Арсенал» із Майданом
Уже при вході у столичний «Мистецький арсенал» на офіційне відкриття ІV Міжнародного фестивалю «Книжковий арсенал», яке відбулося ввечері 8 квітня, відвідувачі перехопили подих від здивування. Поміж молоддю, залюбленою у книги і мистецьку тусовку, в черзі до кас стояли кандидати у президенти. Дмитро Ярош з охороною і, здається, вперше на публіці без бронежилета під сорочкою, Ольга Богомолець і Віталій Кличко прийшли на «Книжковий арсенал», здається, направду придбати свіжодрук, побачити на живо письменників і подивитися на один із найкращих фестивалів, який об’єднує літературу і мистецтво.
Жахи війни. Чи воскресне істина?
У київському Музеї Богдана та Варвари Ханенків відкрили виставку офортів Франсіско Гойї «Жахи війни». Колишній придворний живописець працював над антивоєнною серією гравюр у 1810—1820 роках і втілив у 80 аркушах свій травматичний досвід участі в подіях Піренейської війни. Гойя був свідком окупації Іспанії військами Наполеона та національно–визвольної війни, яка закінчилася 1814 року. У 1808 році Наполеон скористався народним повстанням в Іспанії і почав завойовувати країну, що була політично і стратегічно важливою для французів, оскільки мала контрольований доступ до Середземного моря.
Привіт від Мікеланджело у цифрі
В Україні ще не ввійшло в традицію відкривати галереї за містом. Якщо зірки на небі так складаються, що куратор і меценат одного прекрасного дня зустрічаються і знаходять спільну мову, то найперше розглядається варіант із приміщенням у центрі міста або ж поближче до серця культурного середовища. Побутує думка, що українці не привчені до мистецтва, їх не так просто заманити на виставку. Поки що єдиному PinchukArtCentre вдається тримати планку популярності.
І це називається джаз
16 березня, одягнувши маленьке чорне плаття, я вирушила в Київську оперету, де мав відбутися ХІІІ Міжнародний джазовий фестиваль «Єдність». Але, прийшовши під театр, зрозуміла, що щось не так. У фойє і біля кас не було жодного відвідувача. Фестиваль перенесли на 29 березня, пояснили в театрі. «Самі розумієте, що зараз в Україні відбувається. Музиканти побоялися їхати в Київ через нестабільну ситуацію. Приходьте через два тижні, може, над нами нарешті буде мирне небо», — порадила жінка на вході.