Садок вишневий під балконом

Садок вишневий під балконом

Одна з багатоповерхівок по вулиці Героїв Дніпра у Черкасах зовсім не схожа на інші. Влітку вона потопає в зелені плодових дерев, а восени радує мешканців смачними вітамінами. Посадив сад 65–річний полковник у відставці Микола Завертало. Після 30 років військової служби в бункерах на секретних ядерних об’єктах чоловік любить попрацювати на свіжому повітрі із сапою та лопатою. 15 років тому він посадив 65 фруктових і 50 декоративних дерев. Прижилися усі.

За пасинка відповість

Апеляційний суд Черкаської області засудив до 12 років позбавлення волі вітчима–убивцю, котрий позбавив життя чотирирічного хлопчика в одному з сіл Чорнобаївського району. Ця шокуюча історія, про яку «УМ» повідомляла, сталася восени минулого року. «Тоді молоде подружжя вибирало на городі картоплю. Коли чоловік зайшов до будинку, то побачив, що його маленький пасинок розкидав у кімнаті речі. Вітчим накинувся на хлопчика і задушив його шнуром від плеєра», — розповідає «УМ» прес–секретар прокурора Черкаської області Ольга Лактіонова.

Петунія до суду довела

Незвичну справу розглянув недавно Соснівський районний суд Черкас: він судив любителя квітів. Тож тепер 37–річний черкащанин весь місяць буде працювати на громадських роботах і віддавати 20% заробленого на користь рідної держави. А все через любов до петуній: однієї ночі його затримали на центральній вулиці Кірова, коли він на алеї Слави викопував кущі цих різнобарвних квітів. Таке своє нічне заняття мешканець міста пояснив тим, що хотів ці кущі посадити біля будинку коханої дівчини.

Швидка допомога

Швидка допомога

«Уже наступного тижня в державі розпочнеться обговорення нової Програми реформування охорони здоров’я. Україна зачекалася повномасштабних і глибоких реформ у медицині, котрі зачіпали б соціальний статус лікаря, його матеріальний стан, облаштування сучасних медичних установ», — таку заяву зробив Віктор Ющенко під час учорашнього робочого візиту на Черкащину, котрий присвятив медичній галузі області. За словами глави держави, «навіть удвічі збільшене фінансування медичної галузі держави, котре є в останні три роки, не влаштовує, оскільки воно обов’язково повинно накладатися на кардинальні реформи». Президент також пообіцяв, що після внесення доповнень до Програми реформування охорони здоров’я її буде презентовано українцям у вересні цього року.

Бій із «підколодною»

Бій із «підколодною»

Уманським лікарям вдалося врятувати від смерті 43–річного механізатора з села Острівець, на якого напала змія. Цю перемогу спеціалісти називають дивовижною. І кажуть, що такого випадку на Уманщині не пам’ятають навіть люди старшого покоління.

Під «лежачий» велосипед дорога тече

Під «лежачий» велосипед дорога тече

Коли 24–річний Олексій Ганшин подорожує Черкащиною на «лежачому» велосипеді, який він зробив сам, то люди здивовано озираються йому вслід. Мало хто бачив такий засіб пересування. Особлива реакція і в автомобілістів: вони гучно сигналять. Сам же конструктор зазначає, що захоплення майструванням двоколісного транспорту для нього — гарний настрій, здоровий спосіб життя і можливість розмірено споглядати довкілля.

«Тема єдності — наш пароль, наш тест»

«Тема єдності — наш пароль, наш тест»

«На цьому святому місці звертаюся до українського народу з єдиним і головним посланням — посланням до нашої єдності. Глибоко переконаний, що країна, яка сотнями років була роздерта між чотирма імперіями, повинна розуміти, що тема єдності — це наш пароль, наш тест.

Постскриптум від Балоги

Постскриптум від Балоги

Віктор Балога дав першу прес–конференцію після того, як пішов із посади керівника секретаріату Президента. Показово, що вона відбулася в офісі партії «Єдиний центр» у Києві. Саме партійним будівництвом Балога збирається займатися надалі.

Шевченко за вітражем

Шевченко за вітражем

Київський національний університет імені Шевченка. Перед ним — пам’ятник Тарасові і Шевченківський парк. З 1961–го — 100–ліття перепоховання в Україні — сюди щороку 22 травня приходять добрі люди, щоб покласти квіти, поспілкуватися, почитати Шевченкові вірші. Утім у 1964 році такі зібрання офіційно заборонили.