Мітла по вісім років намела

У поле зору прокуратури в Черкаській області посадові особи черкаських РЕУ–1 та РЕУ–2 потрапили після оприлюднення на сесії міської ради фінансових зловживань у цих конторах, котрі сягали мільйонів гривень. Місяць тому в публікації «Мітлою — у власну кишеню» «Україна молода» розповідала про те, як у Черкасах «успішно» працювали приватні фірми доньок та синів начальників РЕУ, котрі ставали підрядниками ремонтних робіт міського житлового фонду, безбожно завищуючи ціни на ці послуги в кілька разів.

Щасливе повернення від мами

Щасливо завершилися пошуки Владислави Оржехівської, котру викрали з помешкання її батька Руслана Оржехівського в селі Топилівка Чигиринського району Черкаської області, про що «УМ» розповідала. Тієї ночі, коли до обійстя родини вдерлися троє невідомих чоловіків, які побили батька дівчинки, з нападниками була й мати Владислави — 25–річна Олена Єрміна. І хоча за пристрасть до спиртного та жебракування суд позбавив жінку батьківських прав, а опікунство над онучкою взяла бабуся дитини — Ганна Василівна, оскільки батько дитини має інвалідність по зору, біологічна мати вважала, що має всі права на доньку.

«Зробили мене мертвою...»

«Зробили мене мертвою...»

Валентина Савранська уже не один тиждень оббиває пороги різних інстанцій та збирає документи, щоб через суд довести: вона не мертва, а жива й здорова. Ще кілька років тому Соснівський районний суд визнав жінку «безвісти відсутньою». Таку шокуючу новину черкащанка дізналася зовсім випадково. Вісім років вона працювала в Італії, висилаючи рідним в Україну гроші, а за цей час її чоловік Петро встиг не тільки розлучитися з дружиною, а ще й зробити її безвісти зниклою.

Зухвалі та жорстокі

У неділю поховали 65–річного інкасатора Віктора Сіренка. Чоловік усе життя пропрацював у системі «Укрпошти» і загинув під час пограбування поштового відділення в селі Геронимівка Черкаського району. У нього залишилася дружина та двоє онуків, яких чоловік виховував після смерті доньки.

Чупакабра у господі

Чупакабра у господі

У селі Шестеринці Лисянського району Черкаської області темою номер один стала невідома істота, котра за одну ніч заморила в чотирьох господарствах до півсотні кролів. А оскільки кролівництвом селяни тут займаються споконвіку і розводять «хутро» трохи не у кожному дворі, то в людей хоч і не паніка, але на душі досить тривожно. Адже невідомий звір повідривав на кролятниках дошки, забиті цвяхами–«сотками», подушив кроликів і висмоктав із них кров. У деяких господарствах на таке нашестя навіть собаки не зреагували. Сиділи у будці й не пискнули.

Тут не морять черв’яків, а вирощують

На Черкащині «прописалися» каліфорнійські червоні черв’яки. Ферма з розведення екзотичних родичів нашого дощового черв’яка розташована в районному центрі Городище і є найбільшою в Україні. У приміщеннях ферми чверть мільярда каліфорнійських «трудяг» успішно переробляють перегній на біогумус. «Каліфорнійський черв’як здатний із перегною робити дивовижні речі. Він забирає звідти не тільки токсичні речовини, важкі метали, а й радіоактивні речовини. До того ж збагачує біогумус фосфором, азотом та калієм», — розповідає «Україні молодій» власник цієї ферми Михайло Конкін.

Під пресом «Картелю»

У центрі Черкас біля газетного кіоску, розташованого поруч із міськвиконкомом, відбулася акція протесту черкаських газетярів та громадськості проти монополізації обласного ринку торгівлі пресою російським бізнесом. Небайдужі городяни тримали у руках державний прапор і транспарант «Російський картель вирішуватиме, які газети читатимуть черкащани?». Вони обурювалися, що російська фірма викупила всі газетні кіоски в місті.

«Випускний» для фазанів

«Випускний» для фазанів

Напередодні відкриття полювання на пернатих, яке розпочнеться цієї суботи ввечері, уманські мисливці випустили на природу Черкащини 250 дорослих фазанів, власноруч вирощених у вольєрах. Загалом Уманська міжрайонна організація мисливців і рибалок, яку очолює Юрій Мулько, цього року виростила 500 таких птахів.

Камінь та пісня зіллються в єдине

Камінь та пісня зіллються в єдине

Черкаси матимуть свої історії кохання, висічені з каменю. Нині у міському парку Ювілейний над цією темою трудяться чотирнадцять скульпторів не лише з Черкас, а й зі Львова, Києва, а також із Польщі та Вірменії. Усі вони беруть участь у другому міському фестивалі кам’яної скульптури, для якого з Вінницької області привезли 28 кубів білого піщаника. Протягом трьох тижнів на очах у черкащан, котрі полюбляють дихати сосновим повітрям цього мальовничого парку, розташованого на схилах Дніпра, митці вирізатимуть із каменю свої скульптури на тему кохання.

Такі чудові — різнокольорові

Такі чудові — різнокольорові

У Черкаському зоопарку в парочки єменських хамелеонів, котру зоосад придбав торік, на світ з’явилось двоє малюків. Директор зоопарку Євген Ван називає це «унікальним явищем». «Єменські хамелеони в неволі рідко розмножуються. Адже їхні яйця мають півроку дозрівати в інкубаторі при досить високій температурі — до 28 градусів. Інакше зародок може загинути. Нам це вдалося», — говорить «Україні молодій» Євген Леонідович.