Чи буде день сьомий?

«Відповідно до закону суд повинен ухвалити рішення протягом п'яти днів. Справа розглядається вже шостий день, тому я прошу до позивачів ставити конкретніші запитання відповідачеві. За графіком завтра ми повинні провести дебати», — так ще позавчора голова Вищого адміністративного суду Олександр Пасенюк пояснював причини, через які феміда не уклалася у встановлений законом термін розгляду скарг аутсайдерів виборчих перегонів-2006 (блоки Вітренко, Кармазіна, Литвина та партія «Віче»).

Кохайтеся, «регіони», та не з Москалями

Геннадій Москаль, не побувши «губернатором» Луганської області й півроку, подав рапорт про відставку. Є висока ймовірність того, що керівництво держави прийме його заяву. Принаймні прес-служба Луганської облдержадміністрації повідомляє, що Кабінет Міністрів підготував усі потрібні документи для звільнення Москаля, і їх передано в секретаріат Президента.

Чий бізнес-холдинг сильніший?

Поки Блок Тимошенко і «Наша Україна» обмінювалися шпильками з приводу створення то однією, то іншою політичною силою коаліцій із Партією регіонів у місцевих радах на периферії, у столиці відбулася повномасштабна бійка за участю депутатів від цих двох блоків. Так-так, саме бійка! Адже йдеться про Київську обласну раду, яка позавчора зібралася на своє перше засідання. Коаліції й стосунки між «помаранчевими» та «синіми» в ній ну дуже дивні. А якщо точніше — просто дикі.

Росія забула наш 1933-й

Росія забула наш 1933-й

Учора в Москві нашого міністра закордонних справ Бориса Тарасюка фактично обізвали хамом. А разом iз тим і всю «помаранчеву» владу, оскільки Тарасюк на засіданні Ради міністрів закордонних справ країн-членів СНД представляв позицію офіційного Києва. Таку реакцію російських чинів українське керівництво отримало за намагання добитися історичної справедливості. Зокрема, у Москву наша делегація поїхала з наміром поставити на порядок денний засідання питання про визнання Голодомору 1932-33 років актом геноциду українського народу. Нагадаємо, що таким його визнали близько двадцяти країн, а з членів СНД — лише Грузія.

Шоу завершилось чи продовжиться?

Учора ввечері Вищий адміністративний суд України мав ухвалити рішення за позовами до Центральної виборчої комісії щодо її протиправних дій у підрахунку результатів виборів від Блоку Наталії Вітренко «Народна опозиція», Блоку Юрія Кармазіна, партії «Віче» та Народного блоку Литвина. Утім, коли цей номер «УМ» готувався до друку, судовий розгляд ще тривав. Але напередодні те, що саме Чистий четвер стане останнім днем судового засідання, припускала заступник голови ЦВК Марина Ставнійчук.

Віддай мигалку!

Ще рік тому Президент Віктор Ющенко підписав Указ «Про заходи щодовпорядкування використання спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв та номерних знаків на службових транспортних засобах», згідно з яким міліція мала познімати з чиновницьких авто круті номери, сирени та мигалки, що використовувалися незаконно i створювали проблеми на дорогах іншим водіям. Президентський кортеж подібних чиновницьких наворотів не використовує — зустрічаючись із ним на дорозі, інші автівки не притискаються до бордюрів, від чого в тому ж Києві трохи поменшало «пробок».

Побились яйцями — i «склепали» угоду

Не встигла ще висохнути друкарська фарба на парламентській газеті «Крымские известия» з офіційними підсумками виборів до Верховної Ради Криму, як на несподівано скликаній у той же день прес-конференції місцеві «синьо-білі», тобто активісти виборчого блоку «За Януковича!» вкупі з «нетаківцями» і «Народною опозицією» Наталі Вітренко, заявили про створення коаліції. Нагадаємо, «регіонали» в одному виборчому блоці з «Руським блоком» на виборах до ВР АРК здобули 44 зі 100 можливих місць. Решту мандатів отримали ще сім суб'єктів виборчого процесу: по 10 — Блок Куніцина і партія «Союз», 9 — комуністи, по 8 — республіканські осередки Народного руху і БЮТ, 7 — вітренківці з «Народної опозиції» і 4 — блок «Не так!».

Хто тут саботажник?

На першій власній післявиборчій прес-конференції переможець перегонів за посаду Сумського міського голови Геннадій Мінаєв, лідер «помаранчевого» руху «Нічна варта» ще з виборів-2004, дорікнув попереднику, виконуючому обов'язки мера Сергію Клочкові, у зволіканні з передачею влади. Пролунало навіть слово «саботаж».

Формальностi дотримано

Леонід Черновецький призначений головою Київської міської держадміністрації. Відповідний указ підписав за поданням Прем'єр-міністра Президент України Віктор Ющенко.