«Нове кіно України» — не фантом

Останнім часом наші кіношники запрошують журналістів здебільшого на прес-конференції проблемні, де часто-густо можна було почути ледь не істеричні інтонації. А нещодавня зустріч у Головному управлінні культури Києва стала приємним винятком з цього правила: презентували фестиваль «Нове кіно України», який стартує в День незалежності й триватиме з 24 серпня до 11 вересня. За цей час шанувальники вітчизняного кіномистецтва зможуть переглянути 34 стрічки, які зголосилися демонструвати сім столичних кінотеатрів. Фестиваль також підтримує і Національна спілка кінематографістів України.

Техніка доїння майбутніх правоохоронців

Техніка доїння майбутніх правоохоронців

Про розміри хабарництва в Луганській академії внутрішніх справ у місті й далеко за його межами ходили легенди. Тепер ці легенди частково підтвердилися, у тому числі й документально. Тільки, виявляється, космічні суми майбутні «менти» і «просто» юристи платили майже законно. Не в кишеню окремим викладачам або навіть ректорові, а в легальний «Благодійний фонд сприяння освіті й підвищення кваліфікації працівників внутрішніх органів», що існує при інституті де-юре з 1 грудня 1998 року, а де-факто, як стверджує начальник управління внутрішньої безпеки обласного управління міліції Михайло Притула (який, власне, й ініціював перевірку колись «недоторканного» навчального закладу), аж з 1994-го. Року, коли Академія й була утворена незмінним її ректором Едуардом Дідоренком.

Замість військового параду — дитячі малюнки

Заступник голови оргкомітету з підготовки до відзначення 14-ї річниці незалежності віце-прем'єр Микола Томенко вважає, що цей день стане святом єдності всіх громадян України. «Нам треба вийти за межі попереднього відзначення Дня незалежності у формі урочистих заходів насамперед для влади і чиновників. Цей день має стати святом для людей. Саме тому святкова програма орієнтована на людей різного віку. 24 серпня виступатимуть відомі акордеоністи, духові оркестри, переможці молодіжних конкурсів тощо», — йдеться у прес-релізі Томенка. За словами заступника глави уряду, військового параду в цьому році не заплановано. Натомість із самого ранку на центральній вулиці Києва пройде вернісаж дитячого та юнацького малярства, виступатимуть різноманітні художні колективи, оркестри.

І пішов би, та не впускають

І пішов би, та не впускають

Розвиток подій довкола генпрокурорського крісла щодня набуває нових рис. Святослав Піскун, який наразі у цьому кріслі сидить, схоже, дуже непокоїться, що його може «підсидіти» Володимир Стретович. Голову парламентського комітету з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю, у свою чергу, не проти б бачити на посаді «головного прокуратора» країни і дехто з оточення Президента Ющенка, і багато «простих» людей, які, хай навіть із дещо дилетантського погляду, діяльністю нинішнього керівника ГП вельми незадоволені. Водночас скидається на те, що саме на Стретовича роблять ставку деякі вже вельми одіозні персони у високих владних колах, а це, звісно, при всіх плюсах Володимира Миколайовича, діє йому явно не на користь.

Інакші

Інакші

Hа сайті «Пори», яка 1 серпня нарешті отримала від Міністерства юстиції cвідоцтво про партійну реєстрацію і відтак має намір іти на парламентські вибори-2006, у розділах «Лідер» та «Партнери» — порожньо. Є і чимало інших пустот, які доведеться заповнювати в процесі швидкісного партбудівництва. Швидкісного — бо часу для наповнення та покращення вкрай мало: неофіційно серйозна передвиборча кампанія почнеться вже за місяць.

Кшиштоф Скубішевський: Польща почала міждержавну співпрацю з Україною, ще коли вона була радянською республікою

Кшиштоф Скубішевський: Польща почала міждержавну співпрацю з Україною, ще коли вона була радянською республікою

— З тих часів, коли я був міністром, відносини України та Польщі пішли так далеко вперед, що тоді, у 1989—90 роках, ніхто б не міг прогнозувати подібного. Сталися величезні зміни, вже існує незалежна українська держава, яка стала демократичним суспільством і дістала в цьому міжнародну підтримку, — починає Кшиштоф Скубішевський. — Я був міністром закордонних справ у період творення незалежної Польщі — у 1989—93 роках. Це був добрий початок співпраці між Україною і Польщею. Відомо, в серпні 1990 Верховна Рада України, яка тоді ще була совєтською республікою, визначилась із суверенітетом держави, щоправда, не виходячи з СРСР. Отож це стало для нас сигналом, що можна розпочинати міждержавну, наголошую — міждержавну, співпрацю з Україною. Ми зустріли у відповідь добрі ініціативи з боку Києва, і вже в листопаді 1990-го я поїхав з візитом до Києва, ми підписали урядову декларацію, котра виразно базувалась на визнанні Декларації незалежності і суверенності України. Це передбачало встановлення взаємних стосунків, у тому числі дипломатичних і консульських. У ті часи співпраця між совєтською республікою і донедавна залежною від Москви Польщею була справжньою новиною. Я достеменно знаю, що Державний департамент США трактував це як дуже суттєвий політичний прогрес, як можливу нову модель відносин. Маємо пам'ятати, що Захід свого часу демонстрував певну стриманість щодо незалежності України, Захід брав до уваги насамперед інтереси СРСР як цілісної держави.

«Камінням» по Бушу

«Камінням» по Бушу

Перший за останні вісім років після платівки Bridges To Babylon новий студійний альбом легендарних ветеранів британської та світової рок-сцен, групи «Роллінг Стоунз», під назвою A Bigger Bang («Більший удар») з'явиться на полицях магазинів на початку вересня, повідомляє агенція «Франс Пресс». На відміну від попередніх платівок групи, він стане не лише артистичною, а й політичною подією. З 16 пісень, які зібрані на ній, під номером 13-м міститься пісня під назвою Sweet Neo Con («Любий неоконсерватор»), яка є ляпасом так званому неоконсервативному політичному напряму в США, чільними представниками якого є президент США Джордж Буш, держсекретар Кондоліза Райс та голова Пентагону Дональд Рамсфелд.

Похмура приреченість Лондона

Джеймс Харт, голова поліції лондонського Сіті, тобто ділової частини міста, заявив в інтерв'ю газеті «Файненшл Таймс», що терористичний напад на Сіті є лише питанням часу. Він повідомив, що його співробітники не раз реєстрували стеження підозрілих осіб за можливими об'єктами нападу в цьому серці британського та європейського бізнесу.