Коні не винна

Коні не винна

«Кращому другові президента — собаці Коні», — такий напис з’явиться у петербурзькому дворику, де в майбутньому «аборигени» планують встановити пам’ятник улюбленцю Володимира Путіна — лабрадору на ім’я Коні Полгрейв. 7 жовтня, саме в день народження президента Росії, мешканці Приморського району його рідного міста намітили «сходку», під час якої приймуть звернення до художників та скульпторів СанктПетербурга — розробити варіанти пам’ятника собаці Коні. Про це повідомляє тамтешній сайт «Фонтанка.ру». І уточнює: місце навколо ще не існуючого постаменту вдячні земляки хочуть обнести витонченою кованою огорожею. Красиво буде!

Дисциплінований зять і вся путінська рать

Дисциплінований зять і вся путінська рать

21 вересня Держдума мусить затвердити поіменно склад нового уряду Росії. У ці дні, як пише російська преса, «президент Володимир Путін напружено працює над списком». Путін працює, а аналітики працюють над його можливим ходом думок. Очевидно, що більша частина «технічно» відставленого уряду попереднього «технічного» прем’єра Михайла Фрадкова не потрапить у склад кабінету Віктора Зубкова.

Усім дякуємо, всі вільні. І вибори теж

Усім дякуємо, всі вільні. І вибори теж

Так сталося, що запланований на 14 вересня саміт Україна—ЄС у Києві припав на «гарячку» парламентських виборів. Відповідно, й акцент перемовин, у яких узяли участь Президент України Віктор Ющенко, президент Єврокомісії Жозе Баррозу, прем’єр­міністр Португаліїї (вона нині головує в ЄС) Жозе Сократеш, був на виборах 30 вересня. Європейці на підсумковій пресконференції неодноразово повторювали про свою впевненість у тому, що вибори пройдуть прозоро, чесно й демократично. Президент Ющенко, у свою чергу, пообіцяв, що «Україна проведе вибори винятково на базі міжнародних демократичних традицій з відповідністю до положень законодавства». І додав, що потреба в них виникла як «основа врегулювання тієї парламентської та політичної нестабільності, в якій країна перебувала останніми місяцями».

Останній прямий ефір Паваротті

Останній прямий ефір Паваротті

У чорному смокінгу та білому шарфі — таким востаннє побачили Лучано Паваротті шанувальники його золотого голосу, які прийшли попрощатися з кумиром у кафедральний собор міста Модена. У цьому місті Паваротті народився у 1935 році, тут заповів себе й поховати.

Джордж Буш. Мовна робота язиком

Словесні «па» американського президента знову в центрі уваги ЗМІ. Джордж Буш, який ставав посміховиськом після сходження на посаду, за кілька років унаслідок копіткої роботи штату радників і помічників довго тримав себе за язика. Втім якимось дивом під час саміту країн Азіатсько–Тихоокеанського економічного співробітництва контроль за словом Буша було втрачено — й президента найвпливовішої країни світу понесло в небезпечну ріку підсвідомих обмовок.

«Прорвалися» в міні–Давос Кінахом

Учора в польських Карпатах, у курортному селищі Криниця–Гурська, розпочався вже 17–й за ліком Міжнародний економічний форум країн Центрально–Східної Європи. Центральною темою цього вересня буде спільна Європа — «Європа: криза, зміни або шанс?».

Чи збігатиметься вирок з істиною?

Чи збігатиметься вирок з істиною?

Після резонансної прес-конференції Генерального прокурора Росії Віктора Чайки, на якій було повідомлено про затримання десяти підозрюваних у причетності до вбивства оглядача «Новой газєти» — співробітників міліції, ФСБ та чеченських кримінальників, газета «Коммерсант» знайшла додаткову новину в цій страшній справі. Заочно заарештований і оголошений у розшук колишній оперуповноважений московського УБОЗу Сергій Хаджикурбанов, повідомило видання.

Та свят-свят

Молебень за Україну на річницю Незалежності, як і в усі останні роки, відбувся у святій Софії. Молилися українцi, як i політики зокрема, у багатьох церквах країни. Втім цей молебень у Софійському соборі вважається, так би мовити, офіційним (хай простить Бог такий доречний, проте святотатський епітет), адже сюди приходять принести молитву за свою країну керівники держави. Щороку 24 серпня, стежачи за репортажами зі служби Божої у Софії, простий люд робить висновки про стан справ у політиці. Так і цьогоріч.

На літаки дивилися без льодяників

Схоже, рішення особисто відвідати відкриття міжнародного авіакосмічного салону МАКС-2007, що в підмосковному містечку Жуковський, прийшло до керівника українського уряду досить несподівано. Ще наприкінці минулого тижня повідомлялося, що Віктор Янукович поїде 20 серпня в Сочі, де зустрінеться з російським прем'єр-міністром Михайлом Фрадковим. А вчора раптом на сайті уряду промайнуло повідомлення про політ на МАКС. Візаві видався «крутішим» за маловідомого електорату Партії регіонів Фрадкова — з Януковичем спілкувався президент РФ Володимир Путін. Утім, наскільки «тісно» спілкувався — це питання, на яке допомагають пролити світло російські інтернет-видання.

Порятунок п'ятого дня

Порятунок п'ятого дня

Тільки вчора було зібрано засідання Ради національної безпеки та оборони, на якому з'ясовувалася ситуація навколо «фосфорної» аварії. РНБО засідала у Лiвадiйському палацi в Криму, де в ці дні перебував Президент Віктор Ющенко. Анонсовані високими чиновниками чотири теми до розгляду на цьому засіданні затьмарила «фосфорна» тема. І це дало шанси громадянам якось повірити в те, що Радбез уміє вирізняти пріоритетність проблем у державі. Зрештою Президент, спершу наполігши на обговоренні аварії без присутності преси, оголосив про свій висновок: уряд не впорався з кермуванням ліквідаційними роботами — і по першій годині дня вилетів особисто на місце НП.