726 стільців

726 стільців

Ввечері — гроші, вранці — стільці. Взяти на озброєння цей літературний «рецепт» вирішили чернігівські чиновники, депутати і бізнесмени. Наразі в їхньому середовищі — справжнісінький музичний ажіотаж. Голова облради Наталія Романова, заступник чернігівського міського голови Оксана Тунік–Фриз, віце–президент концерну «Чексіл» і депутат міськ­ради Дмитро Попов та ще зо два десятки відомих у місті людей беруть уроки співу, розучують ноти і тренують голосові зв’язки. І все для того, щоб 30 жовтня заспівати для місцевої публіки зі сцени палацу культури.

Вище неба

226 років тому в Парижі брати Жозеф та Етьєн Монгольф’є запустили в небо першу повітряну кулю, наповнену гарячим повітрям. Напевно, для багатьох стане відкриттям, що в Україні перша повітряна куля з’явилася всього через рік після видатного відкриття французів, і сталося це у Кам’янці–Подільському. За наказом відомого архітектора та військового інженера Яна де Вітте, який на той час був комендантом фортеці, було сконструйовано першу на території України кулю . На жаль, через недовершеність структури ніхто зі сміливців не зміг піднятися в небо, проте сама куля здійнялася на висоту понад 200 метрів.

«Мент» даішнику не «кент»?

Затяжне і затяте протистояння між керівниками Тернопільського облуправління міліції та облдержадміністрацією наприкінці минулого тижня одержало, так би мовити, свіжий поштовх. Керівник обласної державної адміністрації Юрій Чижмарь (до цього він уже не раз виступав із нищівною критикою роботи місцевої Державтоінспекції, яка у свою чергу «наїжджала» на нього особисто у зв’язку з порушеннями у використанні службових автомобілів) оприлюднив скандальний факт про те, що патрульний обласної ДАІ, перебуваючи при виконанні службових обов’язків, побив представника одного зі столичних підрозділів МВС, який займався в регіоні якраз перевіркою роботи Державтоінспекції.

Ягнятко без ноги

Ягнятко без ноги

На трасі, неподалік Кобзаревих рідних сіл — Моринців та Шевченкового — у Звенигородському районі Черкаської області, поруч скульптурного малого Тарасика зникло ягня. Виявляється, «тварину» забрали на реставрацію, оскільки невідомі зламали їй ногу.

До Покрови — знов Покровська

Нинішню Покрову колись Червона площа Сум уперше за багато років зустріла знов як Покровська. Цю історичну назву нещодавно повернули центральному майдану депутати міської ради. І хай городяни часто ще називають площу по–червоному, історичне ім’я здебільшого подобається.

Тушки з душком

Ветеринарна міліція Херсона забракувала та віддала на корм собакам півтори тонни зіпсованих заморських «ніжок Буша». Але ще до виявлення цього «смердючого складу» браковане куряче м’ясо за зниженою ціною розбирали нарозхват місцеві кафе та ресторани.

Буде вам і за вугілля, і за нові робочі місця

Буде вам і за вугілля, і за нові робочі місця

У ці важкі кризові часи кожен виживає як може, адже на уряд особливо розраховувати не доводиться. Деякі шахтарі, що залишилися без роботи, але жити не можуть без «чорного золота», самотужки створюють «гірничі підприємства», оминаючи «калідори» Мінвуглепрому. Так група підприємливих шахтарів із Макіївки, що на Донеччині, просто в лісосмузі створила підприємство з видобутку кам’яного вугілля — таку собі міні–шахту.

Притоптаний скарб

Притоптаний скарб

В одному зі звичайних приватних дворів села Нові Петрівці на Київщині «розквартирувався» справжній музей. Сотні іржавих експонатів часів Другої світової війни розмістив на своєму обійсті поціновувач історії Володимир Даниленко. Гранати, гільзи, солдатські каски, фляжки, уламки танків та навіть музичні інструменти — все це знайшло прихисток у гаражі та на спеціально відведеному «музейному» горищі. Серед цікавинок колекції — старенький радянський радіоприймач, який справно працює й нині, а також флакони з німецькими парфумами, що до сьогодні зберігають аромат…

Як уб’ють, то поховайте...

Поблизу робітничого селища Лідіївка, що на Донеччині, ще в 2003 році відкрили спеціальний цвинтар, до речі, єдиний в Україні, де відбуваються перепоховання військовополонених часів Другої світової війни. «Реалізуючи статті Міжнародної угоди про увіковічнення пам’яті жертв війни й політичних репресій між Україною та Німеччиною, влада Донецька виділила півтора гектара землі під кладовище для німецьких військовополонених та інтернованих, які були підняті з аварійних поховань», — розповідає секретар комісії у справах увіковічнення пам’яті жертв війни Анатолій Дермайнер.

Ювілей крізь призму буднів

Минулої суботи Запоріжжя зустрічало поважних гостей із Києва. Президент України з летовища поїхав у Комунарський район, аби особисто вручити новоселам ключі від нових квартир. Один із п’яти будинків житлового комплексу «Південний», 120–квартирний красень на вулиці Новокузнецькій, за програмою «Доступне житло» запоріжці спорудили за рік (квартири у ньому, зауважу, чи не найдешевші на південному сході: 6 тисяч гривень за «квадрат»).