Не їдьте у Бразилію!

Масові протести, які вже тиждень тривають у Бразилії, дали перший помітний результат. Мери адміністративних центрів семи бразильських штатів оголосили про зниження цін на проїзд у громадському транспорті. Саме подорожчання квитків на метро й автобуси — основний засіб пересування бразильців по місту — стало останньою краплею, що змусила людей вийти на вулиці. Один квиток подорожчав на 20 сентаво (приблизно 70 копійок).

Сирія розбрату

Сирія розбрату

Лідери «Великої вісімки», які вчора другий день засідали у містечку Лох–Ерн у Північній Ірландії, як і прогнозували аналітики, не змогли дійти згоди щодо ситуації в Сирії. Власне, позиція семи «старих» членів G–8 щодо створення перехідного уряду, фактичної підтримки повстанців і відставки президента Башара Асада була повністю одностайною. А президент США Барак Обама прямо заявив, що Штати постачатимуть зброю сирійській опозиції.

Штрафний у ліжку

Штрафний у ліжку

У Франції почався гучний судовий процес, обвинуваченими в якому проходять футбольні зірки, гравці національної збірної Франк Рібері (30–річний півзахисник мюнхенської «Баварії») та Карім Бензема (25–річний нападник клубу «Реал Мадрид»). Футболістів звинувачують у користуванні послугами неповнолітньої повії. Хоча сама «постраждала», нині 21–річна Захія Дехар, запевняє, що жоден із гравців на час їхніх зустрічей не знав про її надто юний вік.

Курс на Червону планету

Гарантоване місце в підручниках з історії (принаймні космонавтики) і звання першої людини, що ступила на Марс. Чи варта така честь того, щоб навіки розпрощатися зі своїми близькими, батьківщиною й навіть рідною планетою? Відповідь «так» на це запитання дали понад 6300 людей. Саме стільки кандидатів виявили бажання стати учасниками першої місії на Червону планету, яка стартує 2020 року. Але пощастило лише вісьмом із них. Учора Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору Національної космічної агенції США оголосило переможців цього історичного відбору. І вперше рівно половина команди, що вирушить з космічною місією, — жінки.

Один проти семи і сім проти одного

Один проти семи і сім проти одного

Наприкінці цього року Велика Британія передасть головування у «Великій вісімці» Росії. Тож можна вважати символічним, що напередодні початку чергового, 39–го саміту G–8, який стартував учора в містечку Лох–Ерн у Північній Ірландії, лідери двох держав укотре різко розійшлися в поглядах.

Путін — злодій?

Путін — злодій?

Вісім років Роберт Крафт мовчав, а тепер чомусь не витримав. І заявив, що у 2005 році президент Росії Володимир Путін украв у нього діамантовий перстень. Каблучка вартістю 25 тисяч доларів цінна ще й тим, що її виготовили спеціально на честь перемоги клубу New England Patriots, який належить Крафтові, у Супербоулі — фінальній грі національного чемпіонату з американського футболу.

Білява негода Нечаса

Білява негода Нечаса

У житті прем’єр–міністра Чехії Петра Нечаса, прізвище якого з чеської мови перекладається як «негода», настав нелегкий період. Спершу він залишився без дружини, потім — без (імовірної) коханки, а відучора — ще й без посади. Після переговорів зі своїми партнерами по коаліції 16 червня Нечас на скликаній з цього приводу прес–конференції оголосив, що з понеділка складає повноваження прем’єра і голови Громадянської демократичної партії. Як повідомляє «Франс пресс», своє рішення політик пояснив «політичною відповідальністю». І запевнив, що на нього ніяк не вплинули наміри опозиційної Соціал–демократичної партії винести на розгляд парламенту 18 червня питання про вотум недовіри кабінету міністрів.

Розлучитися ніколи не пізно

Розлучитися ніколи не пізно

Світські хронікери задоволено потирають долоні в очікуванні чергового гучного шлюборозривного процесу. Один із найбагатших і найвпливовіших людей у медіа–бізнесі, 82–річний Руперт Мердок, подав на розлучення з третьою дружиною. Як повідомив прес–секретар мільярдера, стосунки Мердока з молодшою за нього на 38 років Венді Денг «непоправно зіпсувалися й відновленню не підлягають».

Народний РУХані

Народний РУХані

В Ірані настала нова епоха. Так принаймні сподіваються самі іранці. Як і чотири роки тому, по завершенні голосування на президентських виборах на вулиці столиці країни Тегерана вийшли тисячі людей. Проте цього разу місто почервоніло не від крові, як тоді, коли масові протести проти фальсифікацій, що дозволили президентові Махмуду Ахмадінежаду залишитися на другий термін, завершилися арештами й сутичками з поліцією. Червоний — колір нового глави Ісламської республіки, Хассана Рухані, який офіційно вступить на посаду 3 серпня. Саме на нього народ покладає надію на те, що в країні нарешті настане сяка–така демократія й Іран вирветься з міжнародної ізоляції. І справді, перемогу Рухані на виборах уже привітали держави Євросоюзу та адміністрація США.