Діти лісу

Діти лісу

Історія, про яку «УМ» писала ще влітку минулого року, про батька чотирьох дітей, який самотужки виховував малят у лісовій халабуді під Борисполем, не залишила нікого байдужим. Нагадаємо, що 45-річний Володимир Мельников після втрати паспорта переїхав із Шепетівки до столиці й оселився у лісі, збудувавши там халабуду. Познайомившись із молодшою на 20 років Світланою, він став батьком 4 дітей, які теж виростали поза цивілізацією. Цікаво, що навіть пологи всіх дітей батько-відлюдник приймав у своєї дружини сам. І виходив у місто лише, щоб продати трави та гриби, які збирав у лісі. Проживши разом 10 років, Світлана залишила дітей на виховання Володимиру, а сама зникла.

Ключ до істини?

Більше півроку пройшло з моменту аварії малайзійського літака на сході України та загибелі 298 осіб на його борту. Влітку Рада з безпеки Нідерландів планує зробити остаточну доповідь iз результатами розслідування причин катастрофи, але пошукові роботи в зоні аварії тривають і досі. І — приносять нові результати.

Дзвоник для кого?

Новації, запропоновані новим бюджетом для освітян, не викликали особливого ентузіазму ні у батьків школярів, ні в самих освітян. Після того як у більшості регіонів у школах були скасовані безкоштовні обіди для молодших школярів, батькам натякнули, що потрібно готуватися до того, що невдовзі купувати підручники доведеться за власні кошти. «Влада обіцяла побудувати нову державу, а натомість забирає у дітей останнє.

Армія без бардаку

Неприємні інциденти за участю військовослужбовців, на жаль, стали для Херсонщини вже буденною справою. Так, за день до трагедії в Червоному Чабані, про що писала «УМ» (нагадаємо: від вибуху гранати та пожежі на складі боєприпасів загинуло шестеро військовослужбовців тернопільського батальйону «Збруч», iще вісім бійців потрапили до лікарень зі страшними опіками), відбулося ще й масове побоїще в Генічеську.

«А вони лізуть і лізуть...»

«А вони лізуть і лізуть...»

Кілька днів не спадає напруга в районі «Дебальцевської дуги», як називають військові населені пункти в районі цього важливого залізничного вузла. Попри те, що спроба зробити тут черговий «котел» зазнала фіаско, бойовики не втрачають надії відтіснити українські війська, кинувши туди всі сили.

Останній аргумент

Останній аргумент

Вони ще зовсім діти, хоч декому вже й минуло 16 років. Проте вихованці центру реабілітації «Республіка Пілігрим» зважились на вчинок, який не по духу більшості дорослих — оголосили голодування, аби привернути увагу політиків, що вже час припинити війну.

Граната в кишені

Трагедія сталася в селі Червоний Чабан Каланчацького району Херсонської області в одному з наметів, де розміщувалися бійці Тернопільського батальйону територіальної оборони «Збруч». Як розповів начальник Миколаївського зонального відділу ВСП у ЗС України полковник Андрій Тимошенко, шестеро людей загинули, доля ще десяти військовослужбовців невідома. «Троє бійців наразі перебувають у реанімаційному відділенні Херсонської обласної лікарні у важкому стані, двоє — з опіками середньої тяжкості направлені до опікового відділення. Загальний відсоток опіків у постраждалих на момент вибуху бійців — не більше 20 відсотків.

Дебальцеве ворогу не по зубах

Схоже, взяття Дебальцевого мало стати вагомим козирем у рукаві так званих «лідерів» «ДНР» та «ЛНР» та їхніх московських кураторів під час чергового раунду Мінських переговорів. Саме тому російські терористи кинули всі сили на те, щоб здобути цей плацдарм саме до суботи. Однак і перше, і друге закінчилося для них повним провалом.

Дипломатичне «кладовище»

У неділю, 1 лютого, минуло 9 днів iз дня жахливого обстрілу російськими «Градами» мікрорайону «Східний» у Маріуполі, внаслідок якого загинула 31 людина та понад 100 отримали поранення. Щоб нагадати про це, в Києві на клумбі перед будівлею посольства Росії активісти встановили символічні хрести з іменами всіх загиблих. Таким чином учасники акції висловили обурення діями влади Росії та вимагають покарання винних.

Замість уроків — до лікарні

Замість уроків — до лікарні

До понеділка дев’ятнадцятирічному Євгену в роменській лікарні зробили чотири операції. Лікарі кажуть: треба сподіватися... Перенесла хірургічну допомогу і десятирiчна Тая, яку у важкому стані перевезли до київської лікарні ОХМАТДИТ. «Ще двоє дітей, дев’яти та одинадцяти років, зараз перебувають у обласній лікарні, їх стан нині задовільний. Семеро — у Роменській лікарні, а чотирьох відпустили додому, бо вони, на щастя, отримали легкі ушкодження» , — розповіли «УМ» жителі Ромнів.