Ранковий біг і чай із шипшини...
Солодка ілюзія?
Голод не тітка, тим паче вночі
Науковці з Університету Аделаїди (Австралія) дійшли висновку, що шлунок людини не лише відповідає за перетравлювання їжі — він навіть здатен визначити, яка нині година і наскільки людина сита. Дослідники працювали з мишами (як це зазвичай буває при таких експериментах) і мали на меті визначити: як нерви у шлунку «розподіляють» денний раціон на три основні прийоми їжі.
Склянка життя чи отрути?
Основою життя на Землі є вода. Наші прадавні нащадки — амфібії — вийшли з гідросфери на сушу вслід за примітивними рослинами. З океану людина захопила і понесла в собі, під покровом шкіри, частину своєї «батьківщини» — морської води. Доказом цього є дивна подібність у співвідношенні основних хімічних елементів і особливостях їх регулювання в крові мешканців суші та в морській воді.
Як зіницю ока...
Хвороби очей тривалий час можуть ніяк себе не проявляти, і в цьому їх підступність. Лікарі-офтальмологи наголошують: кожен чоловік і жінка зрілого віку мають регулярно навідуватись у кабінет окуліста для профілактичного огляду. Адже одна з найпоширеніших і найскладніших «вікових» хвороб очей — катаракта — здатна повністю «забрати» зір.