Геном і Моцарт на одній хвилі

Геном і Моцарт на одній хвилі

У передостанній день січня музиканти Харківської філармонії відіграють перший концерт, слухачами якого стануть винятково майбутні мами. Підібрати красиву, спокійну і світлу музику для жінок при надії мистецькому закладу порадили фахівці НДІ клінічної генетики. На їхню думку, до прекрасного малюків привчати треба ще в утробі матері, бо навіть у такому ніжному віці немовлята все чують і сприймають по–дорослому. Більше того, хвиля правильно підібраних мелодій для них може бути краща за ліки. Цей феномен науковці пояснюють тим, що як геном людини, так і музика мають одну природу — хвильову, вібраційну. «Тобто сам геном, із точки зору квантової фізики, є хвильовим утворенням. Музика теж, — пояснила ситуацію академік, директор Українського НДІ клінічної генетики Олена Гречаніна. — Така спорідненість, напевно, і визначає цей магічний вплив. Музика ніби вбудовується у наш геном і впливає на його роботу. А той, напевно, і сам музичний». Звідси, власне, й ідея проводити щомісяця філармонічні концерти для двох за одним абонементом.

А де ж гроші героїням?

У Донецькій області із 127 жінок, яким у 2009 році Указом Президента України присвоєно звання «Мати — героїня», тільки 29 отримали згідно із законом належну премію в розмірі 6690 гривень. Решта багатодітних мам чекають її досі. Причому не тільки на Донеччині, а й в інших регіонах України...

«Кіно» з театром. Кінним

Запорізька міжрайонна природоохоронна прокуратура порушила кримінальну справу стосовно директора ТОВ «Запорізькі козаки» пані С., інкримінуючи їй перевищення влади або службових повноважень, повідомляє прес–служба прокуратури Запорізької області. Встановлено, що на острові Хортиця ТОВ організовує кінноспортивні вистави, облаштувавши конюшні, склади та інші, ніким не прийняті в експлуатацію, об’єкти на гектарі землі, який належить Національному заповіднику «Хортиця» (відповідне рішення міськрада ухвалила 9 листопада 2005 року).

Вій із криги

Вій із криги

У ці дні на вулицях Черкас можна зустріти Миколу Гоголя, який роз’їжджає в кареті, та коваля Вакулу, який ганяється за Чортом. Такі театралізовані дійства відбуваються у місті з нагоди третього фестивалю льодових скульптур «КриЖталь–2010», організованому мерією та міською «Дирекцією парків».

Які послуги — така й плата

Які послуги — така й плата

Комунальні пристрасті зазвичай притаманні містам. А тут — скромна Петриківка, яка славиться на весь світ своїми народними ремеслами. На комунальному фронті тут теж було донедавна спокійно. Точніше, не спокійно, бо навряд чи знайдеш населений пункт, де б цих проблем не існувало. От тільки збурювачів спокою не знаходилося. Бо рідко хто здатен боротися з комунальною системою кваліфіковано, зі знанням справи.

Вода тече тільки вниз...

Час від часу в пресі з’являються «страшилки» про надзвичайну небезпеку, що причаїлася у вигляді Київського водосховища. От і нещодавно в одній із телепередач ішлося: мовляв, якщо прорве греблю, загине не багато не мало — 15 мільйонів (!) українців. Аби підкріпити цю нісенітницю, автори згадали про повінь на Прикарпатті, — вода може затопити великі території. Сказали і про те, що «технарям» не можна вірити, адже, за їхніми розрахунками, має бути все гаразд...

Три години з чудесами

Конкурс на визначення семи найвидатніших пам’яток Вінниччини, що відбувся позаторік з ініціативи облради, здавалося, закінчився: об’єкти офіційно «визнали» (серед них — палац Потоцьких у Тульчині, скіфське городище під Немировом, Лядовський скельний монастир на крутому березі Дністра). Тоді ж в обласний бюджет вирішили закласти кошти на підтримання їх у належному стані та на розвиток.

Храм, який відібрав БЮТ

Храм, який відібрав БЮТ

Свою діяльність у Полтаві релігійна громада храму Пресвятої Трійці Української греко–католицької церкви починала зі служби отця Юрія Кролевського, котрий приїздив до обласного центру з віддаленого майже на сотню кілометрів селища, та ще й у «позиченому» на годину–півтори приміщенні... Сьогодні для полтавських греко–католиків храмом є облаштований власними руками колишній сарайчик–«побутівка» площею 25 «квадратів», де затісно навіть половині прихожан. Про виділення землі для будівництва повноцінного храму вперше попросили міську владу ще навесні 2005 року. Й одразу одержали відкоша від тодішніх очільників мерії. Однак ті принаймні не водили нікого за ніс, не обнадіювали й не змушували марно витрачати час, нерви та кошти. Пізніше, вже за нової «демократичної» БЮТівської мерії, для місцевої громади УГКЦ почалися ходіння по колах справжнісінького пекла...

Швиденко, сходь із баркаса!

Понад 500 азовських рибалок вийшли у Генічеську на акцію протесту з вимогою відставки голови Державного комітету рибного господарства України Миколи Швиденка. Для підтримки херсонських риболовів до Генічеська прибули їхні колеги з Бердянська, Маріуполя, Миколаєва, Одеси та Криму. Рибальський бунт став останньою краплею доведених до відчаю людей, які не можуть спокійно дивитися, як цинічно знищується рибна галузь України. На всі звернення до Кабінету Міністрів та особисто Юлії Тимошенко відповіддю стало крижане мовчання.

Що за сміття тут висить?

Що за сміття тут висить?

...Біля офісу державного підприємства «Полтаванафтогазгеологія» пару днів тому виникла гаряча дискусія між його працівниками і представниками інспекції з контролю за благоустроєм міста. Як з’ясувалося, комунальники разом із чиновниками міськвиконкому приїхали сюди для того, щоб познімати прикріплені до дерев «розтяжки» транспарантів з написаними на них гаслами протесту проти ліквідації нинішнім урядом провідного вітчизняного держпідприємства геологорозвідувальної галузі (про це «УМ» розповідала в номері за 2 грудня).