Рада зі «стаканом»
Уже двічі розпущена Верховна Рада демонструє дива непоступливості й живучості. Учора частина «більшовиків» знову зібралася на засідання, яке вони називають сесійним.
Уже двічі розпущена Верховна Рада демонструє дива непоступливості й живучості. Учора частина «більшовиків» знову зібралася на засідання, яке вони називають сесійним.
Президент Росії Володимир Путін позавчора виступив зі щорічним зверненням до Федеральних зборів. Його виступ був довшим від семи попередніх — тривав одну годину і 14 хвилин та цілком у дусі брежнєвщини, як відзначили російські медіа, «46 разів переривався оплесками».
Маніфестація «Чорнобильський шлях», яку традиційно проводить 26 квітня у Мінську білоруська опозиція, перетворилася цьогоріч у масове побоїще: міліція била демонстрантів кийками, 15 активістів було заарештовано. Про арешти повідомляє правозахисна організація країни «Хартія-97». За даними «Хартії», заарештованих за кілька годин відпустили з буцегарні.
Незабаром в Єрусалимі може з'явитися Український парк та монумент жертвам Голодомору. Про це домовилися нардеп-«бютівець» Олександр Фельдман та мер міста Єрусалима Урі Луполянськи. І парк, і монумент в його центрі мають звести за кошти Фонду Олександра Фельдмана. Домовленість поки що попередня, зараз співробітники фонду готуються до візиту на святу землю, аби самим, оглянувши Єрусалим, обрати місце для парку.
Лави противників польської люстрації несподівано поповнив один із найавторитетніших політиків, екс-міністр закордонних справ і нинішній депутат Європарламенту Броніслав Геремек. Цей шанований в усьому світі політик, що стояв біля витоків «Солідарності» і був одним із учасників «круглого столу» 1989 року, під час якого комуністи обговорювали умови передачі влади демократичній опозиції, категорично відмовився складати люстраційну заяву. Згідно з новим законом Польщі, цю процедуру мають пройти усі державні чиновиники відповідного рангу, а також євродепутати. Незважаючи на це, Геремек, єдиний з євродепутатів від Польщі, категорично відмовився від повторної перевірки на предмет співпраці з комуністичними спецслужбами. На думку Броніслава Геремека, позбавити його мандата неможливо, адже три роки тому, подаючи необхідні документи для висунення в євродепутати, він уже складав люстраційну декларацію. Але, за оновленим законом, неподання декларації до 19 квітня автоматично означатиме припинення депутатства. Щоправда, цей закон оскаржено у Конституційному суді Польщі.
Уперше в історії наш співвітчизник потрапив до числа найбільш високооплачуваних футболістів світу. Капітан збірної України Андрій Шевченко, згідно з рейтингом, опублікованим в останньому числі авторитетного видання «Франс футбол», посів шосте місце у списку гравців, котрі впродовж року найсуттєвіше поповнили свої капітали.
Осягнути таємницю педагогіки, завдяки якій юний спортсмен iз іще більшим завзяттям працює на тренуваннях, вдається далеко не всім видатним спорстменам, які стають дитячими тренерами. Позавчора кореспондент «УМ» став свідком того, як це робиться у київських дзюдоїстів. На початку тренування шикуються в ряд усі юні борці в кімоно — від 11 до 18 років, наставник проводить звичний ритуал привітання і каже: «Цими днями у Луцьку відбувається чемпіонат України з самбо серед студентів. Щойно мені повідомили, що ваш тренер, Галина Коваль, стала чемпіонкою у своїй ваговій категорії».