«Четверта влада» теж продається

Впливова американська газета «Вашингтон пост», яку було засновано ще 1877 року, змінює власника. Впродовж останніх 80 років видання належало родині Гремів. Тепер газета переходить до рук Джеффа Безоса — засновника найбільшого у світі сайту інтернет–торгівлі «Амазон». Як повідомляє Бі–Бі–Сі, він заплатив за видання 250 мільйонів доларів.

Великий Гібралтарський риф

Великий Гібралтарський риф

Британське МЗС висловило занепокоєння у зв’язку з висловлюваннями міністра закордонних справ Іспанії Хосе Мануеля Гарсії Маргальо, який заявив про кроки у відповідь на рішення Гібралтару збудувати штучний риф для захисту своїх територіальних вод.

В очікуванні нового 9/11

США, Канада та окремі країни Євросоюзу позавчора подвоїли пильність в умовах глобального попередження про можливі теракти. З відповідним попередженням виступили американська влада та Інтерпол. Підстава: перехоплені американською контррозвідкою повідомлення високого керівництва терористичної організації «Аль–Каїда». А лідер «Аль–Каїди» Айман аз–Завахірі минулої п’ятниці відкрито звинуватив США у змові з військовим керівництвом Єгипту з метою повалення президента–ісламіста Єгипту Мохаммеда Мурсі.

Закуримо по–нашому, по–уругвайськи

Закуримо по–нашому, по–уругвайськи

Учора нижня палата парламенту Уругваю більшістю голосів схвалила законопроект про легалізацію марихуани. Цьому рішенню передували дебати, що тривали 13 годин. Але, щоб закон набув чинності, його ще має схвалити верхня палата — Конгрес.

На рік став москвичем

На рік став москвичем

Учора Едвард Сноуден, колишній співробітник технічних служб розвідки США, який майже півтора місяця провів у московському аеропорту «Шереметьєво», вийшов «у люди». Росія вчора надала Сноудену тимчасовий притулок, щоправда, лише на один рік.

Каннський фестиваль крадіжок

Позавчора у французькому курортному місті Канн було здійснено чергове зухвале пограбування — двоє зухвальців «здійснили рейд» на магазин Kronometry з дорогими годинниками і безпере­шкодно втекли зі здобиччю, повідомляє Бі–Бі–Сі.­

Диктатор готовий відпочити

Диктатор готовий відпочити

У Зімбабве вчора обирали нового президента та парламент. Особливо запекла боротьба відбувалася за президентське крісло — за нього змагалися чинний президент Роберт Мугабе, який тримає владу в країні 33 роки поспіль, та голова уряду Морган Цвангіраї. 2008 року ці двоє кандидатів вже змагалися за найвищу посаду країни. Тоді у першому турі переміг Цвангіраї з 48 відсотками підтримки, а Мугабе заручився підтримкою 43 відсотків виборців, тому, відчуваючи поразку в другому тур, він спровокував у країні насильство. Прихильники глави держави з числа найбільш люмпенізованих низів влаштували погроми його противникам, в яких загинули приблизно 200 осіб. Відтак Цвангіраї відмовився від участі у другому турі. І не просто так, а прийнявши пропозицію Мугабе, від якої не можна було відмовитися — він обійняв посаду прем’єр–міністра. Аби покласти край насильству, було створено уряд національної єдності. Та, схоже, це було тимчасове перемир’я перед черговим раундом бою, яким є нинішні вибори.