Сміття в хаті?

Люмінесцентні лампи і акумуляторні батареї, хімреактиви й отрутохімікати — лише невеликий перелік небезпечних для людей та екології відходів, утилізацією яких займається товариство з обмеженою відповідальністю «Елга» в місті Шостка, що на Сумщині. Воно єдине в Україні, яке отримало ліцензію Міністерства охорони навколишнього середовища на такий вид діяльності, оскільки має власну технологію екологічно чистого знищення токсичного сміття. Утилізації тут очікують понад 20 тисяч тонн небезпечних відходів по всій державі. Щорічно підприємство спроможне переробляти понад 1,5 тисячі тонн непотребу.

Двійка з «сопромату»

Двійка з «сопромату»

Позавчора вночі територія Полтавського техуніверситету (донедавна — інженернобудівельного інституту. — Авт.) нагадувала зону стихійного лиха. Саме тут змонтоване переважно з металевих конструкцій приміщення зазнало нищівних руйнувань: на землю впали дах і частина його стін. Як повідомляють у Головному управлінні МНС у Полтавській області, жертв і потерпілих унаслідок руйнування немає. Адже на час зимових холодів усі будівельномонтажні роботи на об’єкті були зупинені. До того ж незавершена споруда знаходилася на відстані від тротуару, де ходять студенти. Утім усе могло завершитися значно трагічніше: небезпечний комплекс проектною вартістю 7 мільйонів гривень з універсальним спортзалом розміром 60 на 30 метрів мали здати в експлуатацію вже до початку нового навчального року, тобто до вересня...

У Дружківці труби рве

У містечку Дружківка сталася техногенна аварія. У середу близько дев’ятої ранку на вулицях Богдана Хмельницького, Паторжинського і Радченка вихлюпнулося понад 146 кубічних метрів неочищених стічних вод. Місто залило нечистотами через прорив самотічного каналізаційного колектора, діаметр якого складає 1000 мм.

Мауглі б плакав

Приватний ялтинський зоопарк «Казка» одним із перших зголосився допомогти бідолашним тваринам, що перебувають у покинутому пересувному зоопарку «Мауглі» в Сіверськодонецьку. Керівництво «Казки» готове забрати до себе виснаженого лева та решту тварин. Нагадаємо, Цар звірів перебуває в найгіршому стані серед «жителів» звіринця: у лева відморожений хвіст, ніс і остання стадія дистрофії. Також зголосився забрати до себе тварин і Харківський зоопарк.

Від потопу рятує… криголам

Як розповіли «УМ» у пресслужбі Управління МНС області, про такі радикальні засоби боротьби з льодом рятувальників попросили самі мешканці Херсонщини. «Люди, чиї будинки розташовані у безпосередній близькості від Дніпра, вже не перший рік потерпають від того, що навесні їхні оселі руйнує вода, — розповідає начальник обласного управління МНС В’ячеслав Єременко. — Однак цього року снігові «запаси» в деяких регіонах уже зараз перевищують норму, а в лютому, як прогнозують, снігу нападає ще. Коли все це почне танути, збитки, яких зазнає наша область, можна буде обчислювати мільйонами гривень».

То берег лівий треба їм, то берег правий

То берег лівий треба їм, то берег правий

«Запорізький тягар державної ваги» — під таким заголовком пресслужба Рахункової палати України у лютому оприлюднила висновок Колегії щодо фінансового забезпечення транспортної розв’язки в Запоріжжі. Загальновідомо, що аварійність і низька пропускна спроможність діючих мостів­ветеранів імені Преображенського та автопереходу греблею ДніпроГЕСу упродовж останніх років стали ахіллесовою п’ятою соціальної інфраструктури регіону, гальмом розвитку загальнодержавної транспортної системи України. Члени Колегії Рахункової палати нагадують, що за вирішення проблеми Кабмін узявся ще у 2004 році, ухваливши рішення про будівництво сучасної автомагістралі через Дніпро (кошторис проекту — 1,9 млрд. гривень, термін реалізації — 2009 рік). На дворі вже — 2010й, а сполучення між ліво та правобережною частинами як Запоріжжя, так і всієї України досі не вирішене.

Замість хлопця «поцілувала» дерево

Інцидент стався в селищі Калінінське, що в Великоолександрівському районі на Херсонщині. Одинадцятикласницю місцевої школи її 35річний бой­френд не тільки балував гарним одягом та можливістю подорожувати на особистому авто по різних містах України. Під час зустрічей дорослий чоловік ще й навчав свою «дівчинку» їзді за кермом.

Пелюстка з маминої вишні

Пелюстка з маминої вишні

Її серце зупинилося 9 лютого. Тож саме цього дня учні та вчителі Землянківської загальноосвітньої школи Глобинського району покладуть квіти на могилу уславленої землячки, побувають біля її батьківської хати в рідній Корещині, відвідають споруджену тут за клопотанням Раїси Панасівни По­кровську церкву. А потім обов’язково зупиняться біля встановленого на подвір’ї школи першого в Україні пам’ятника воістину народній співачці, щоб укотре вклонитися «хрещеній матері» свого навчального закладу. Бо ж навіть своєму сьогоднішньому статусу «повноформатної» середньої школи остання завдячує найвідомішій випускниці. До 2002 року школа, яку тепер названо її ім’ям, була неповною середньою, та за сприяння співачки піднялася на вищу сходинку, оновилася...