З «Калашем» — на журналістів

Від часів «темників» журналісти не проявляли такої широкої солідарності, як зараз, згуртувавшись на захист колег із СТБ, які стали мішенню для депутатів від Партії регіонів. Позавчора на заклик Київської медіа-профспілки, розкиданий електронною поштою та СМСками, журналісти Києва оперативно зібралися в кав'ярні «Барабан» і виробили стратегію дій. Відкритий лист до Партії регіонів, який містить п'ять вимог, станом на третю годину вчорашнього дня підписали вже близько 400 наших колег.

Кваснєвський без «круглого столу»

Приватинй візит до Києва екс-президента Польщі Александра Кваснєвського залишився фактично непоміченим. Це він, Александр Кваснєвський, позаминулої осені виступив ініціатором скликання «круглого столу» між владою та «помаранчевою» опозицією за участі міжнародних посередників, це йому великою мірою належить авторство своєрідного «українського кемп-девіда», що вирішив долю протистояння. Це Кваснєвський, маючи особистий контакт із Кучмою, умовляв Даниловича не застосовувати силу до учасників демократичного повстання. Роль президента Кваснєвського та загалом польської дипломатії в гарячу осінь 2004-го важко переоцінити. Але вчора та сьогодні він виявився незатребуваним гостем, перехожим з минулого, незважаючи на те, що хотів зустрітися з усіма сторонами політичного протистояння. І його коментарі теж нагадують «нотатки стороннього».

І знову — довга «сталева» шухляда

Минулого тижня Кабмін ухвалив принципове рішення про добудову Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд. Для завершення найбільшого вітчизняного довгобуду створять спільне підприємство, контрольний пакет (50% + 1 акція) в якому належатиме державі. Питання лише в тому, хто стане партнером держави. Відповідь на нього Кабмін мав дати на своєму засіданні 12 липня.

«Ватний» четвер

«Ватний» четвер

Нарешті члени «антикризової коаліції» (принаймні з Партії регіонів) здогадалися, як висидіти в залі й не поглухнути від завивання БЮТівських сирен: узяли та й позатикали вуха ватою. Не панацея, звісно, але принаймні півгодини до оголошення перерви перетерпіти можна. У відповідь «тимошенківці» вирішили до слухової додати ще й «психологічну» атаку: набрали «регіональних» партагіток і робили з них «літачки», які запускали в президію. Весело у них там, у Верховній Раді. От тільки журналістам учора не поталанило: до ложі преси їх пропускали через потрійний кордон, ще й на вході вже в саму ложу обшукували. У відповідь на скарги обурених представників ЗМІ перший віце-спікер Адам Мартинюк пояснив, що «трус» вчинили з огляду на небезпеку... підпалу. «Була оперативна інформація, що частина депутатів хотіли сьогодні принести в грілках якусь пальну суміш і влаштувати пожежу», — розповіла «права рука» Олександра Мороза — спікера. «То лі єщьо будєт», — замислено прокоментував ситуацію чийсь охоронець, який чекав на виході із сесійної зали «свого» депутата...

Нема життя (від «регіоналів») без пістолета

Нема життя (від «регіоналів») без пістолета

«Блакитні, рожеві, оранжеві... Ніяк не вгамуються. Та однакові вони всі. І дурню ж ясно, що у них там відбувається дерибан». Це — глас народу, причому на вигляд вельми інтелігентного. Двоє чоловіків при краватках і «дипломатах», ідучи по алеї Маріїнського парку, де стоять сині намети з символікою Партії регіонів, незлобиво констатують: «бандити ділять владу». «Простіша», судячи з одягу, жіночка, яка кудись дуже запізнюється, має щодо «всього цього» значно радикальнiшу думку: її разом з іншими пасажирами висадили з маршрутки, яка через запруджену мітингом вулицю не може проїхати далі Верховної Ради, тому сердешна сипле на голови політиків усіх мастей такі прокльони, що позаздрила б і Довженкова бабця із «Зачарованої Десни». Вулицею Грушевського туди-сюди бродять групки людей із партійними прапорами БЮТ, Партії регіонів та СПУ. Розминаються ніби мирно, хоча подекуди виникають дискусії між представниками протилежних таборів на тему, чиє діло «правіше», себто справедливіше. У кожного, природно, з цього приводу власна думка.

Обережно, братва повертається!

Обережно, братва повертається!

Злочин проти преси «регіонали» скоїли позавчора по обіді перед будівлею Верховної Ради. У Маріїнському парку знімальна група телеканалу СТБ робила репортаж у наметовому містечку прихильників ПР, й це не сподобалося окремим нардепам. До кореспондентки програми «Вікна-СТБ» Маргарити Ситник та оператора Володимира Новосада підійшли семеро «регіоналів», двоє з яких мали депутатські значки, й у грубій формі наказали припинити зйомку та віддати їм відеокасету. Не зрозуміло, що саме їм не сподобалося, адже, за словами Новосада, він знімав звичайні намети, те, як мітингувальники рахували талони на обід тощо.

Число «більшовицького» звіра — 239

Число «більшовицького» звіра — 239

Є пропозиція: скоротити кількість народних депутатів, які сидять на народній же шиї, до 250. А ще краще — до 239. Дуже вже злагоджено й швидко вони в такій кількості працюють, а головне, наявність інших двох і з гаком сотень однаково жодної ролі не відіграє, думка їхня нікого не цікавить, їхні «меншовицькі» голосування нічого не вирішують, а отже, не мають сенсу... То навіщо ж Україні утримувати аж 450 законодавців?

Криза в головах

Криза в головах

Учора в парламенті був день спокою, бо не було сесійного засідання. Воно буде сьогодні, і знову очікуються кулачні бої та борцівські сутички. Щоправда, позавчора Юлія Тимошенко повідомила журналістам: її фракція більше не братиме участі у нелегітимних засіданнях Верховної Ради й готуватиметься до позачергових парламентських виборів. За словами лідерки БЮТ, «відповіді на всі питання щодо дострокових виборів є у Конституції України», і зараз юристи проводять аналіз можливостей розпуску Верховної Ради та оголошення дострокових виборів. Утім джерела «УМ» у фракці Блоку Тимошенко свідчать, що вчора Юлині депутати налаштовувалися не на бойкот, а на силову боротьбу. «Якщо в парламенті буде тиша й гладь, Президент його не розпустить», — сказала Тимошенко на засіданні своєї фракції у вівторок.