Ярмо під новорічну ялинку

Ярмо під новорічну ялинку

На Соборній площі Черкас, поруч iз «губернаторською» ялинкою, з’явилася символічна шибениця. Так черкаські «праві» — обласні осередки УНП та громадської організації «Воля» — протестували проти стрімкого підвищення комунальних тарифів для жителів обласного центру. «Це у нас попереджувальна акція. Окрім шибениці, ми встановили ще й ярмо, як символ того, куди загнала народ теперішня влада. Бо народу тепер або в зашморг треба лізти, або відправляти на ешафот Партію регіонів», — розповідає «УМ» очільник Черкаської обласної організації УНП Леонід Даценко.

У Новий рік зі старими пригодами

У деяких українців новорічні пригоди почалися ще напередодні самого свята. Так, 160 туристів на Закарпатті ледь не зустріли Новий рік на лижному підйомнику. А все через те, що о третій дня на їхній турбазі в селі Вішка Великоберезнянського району відключили електропостачання, повідомляє Центр пропаганди Головного управління МНС у Закарпатській області. Близько двох сотень людей на кілька годин зависли у повітрі. На порятунок відпочивальників оперативно прибули рятувальники, які й визволили лижників, знявши їх з нерухомого підйомника.

Отрута зі стелі

Днями черкаські еменесники знову збирали ртуть. Цього разу в однокімнатній квартирі по вулиці Героїв Сталінграда, 22, звідки при демонтажі балконної рами на першому поверсі на будівельників раптом почала капати отруйна речовина. Як з’ясувалося, ртуть лилася із балкона другого поверху. Рятувальники зібрали більше кілограма. Тим часом заміри парів ртуті перевищували норму в одинадцять разів. І не лише на балконах та у квартирах першого й другого поверхів, а ще й у двох сусідніх помешканнях.

Дика розправа

Дика розправа

Мешканці Чигиринського району шоковані дикою розправою, котру вчинили заїжджі браконьєри, розстрілявши двох лосих. Обидві самки виношували лосенят і були останніми представницями виду в цьому регіоні.

Прикутий до хреста

В обласній міліції повідомляють, що випадок, який трапився із заступником мера одного з міст Черкащини, нагадує гостросюжетне кіно. Того дня він повертався додому опівночі. Біля під’їзду його будинку стояли кілька нібито мирних чоловіків, але коли він проходив повз них, хтось із компанії щосили вдарив його палицею по голові. Чоловік миттєво втратив свідомість і впав. Непритомного чиновника зв’язали, вкинули в мікроавтобус і повезли.

Зелена енергія для Кам’яного Броду

У селі Кам’яний Брід Лисянського району на Черкащині запрацювала гідроелектростанція. Сорок останніх років вона стояла пусткою на річці Гнилий Тікич — збереглися самi лише стіни. «Тепер приміщення капітально відбудовано, його перекрили панелями, зробили сучасний добротний дах, поставили нове обладнання, упорядкували територію. Це велика й хороша подія не лише для нашого села», — розповів сільський голова Кам’яного Броду Василь Ткаченко.

Над Чорною ямою

Над Чорною ямою

Сталося це близько третьої години ночі неподалік від черкаської дамби, навпроти села Кедина Гора Золотоніського району. Оперативники карного розшуку лінійного відділу міліції річкового порту Черкаси — майор Олег Пшоно та старший лейтенант Сергій Толстолицький вийшли в Кременчуцьке водосховище, аби перевірити оперативну інформацію про «похід за рибою» бригади браконьєрів на трьох баркасах.

Тут був Монастирок

Тут був Монастирок

У Лисянці Черкаської області відкрили пам’ятник «Родинний маєток Хмельницьких — Монастирок». Монумент у вигляді триметрового хреста встановили на околиці районного центру, там, де колись був хутір Монастирок. Саме на тому хуторі, за переказами, і знаходився родинний маєток Михайла Хмельницького, батька майбутнього українського гетьмана.

Шахрайський мозоль

До Вишнопільської сільради, що в Тальнівському районі, прибігла розпачлива пенсіонерка і, плачучи, розповіла, що в неї забрали 10 тисяч гривень. Каже, зайшли до двору три циганки, цікавилися, чи не продає горіхи або картоплю. Коли відповіла, що нічим таким не торгує, одна з них попросила бинт та вату, аби перемотати ногу. Мовляв, взуттям натерла мозоль.

«Відрізані» рейками

Ледь не закінчилося трагедією протистояння мешканців села Хлистунівка Городищенського району з «Укрзалізницею». Протестуючи проти майбутнього закриття у селі двох переїздів хтось із «народних месників» темної ночі порозкладав на залізничних рейках перемички. Поїзд, який проходив селом (а довжина залізниці тут сягає майже десяти кілометрів), розтягнув ті перемички на три кілометри і ледь не пішов під укіс.