«Оголений» нерест

Біда в Сулинському заказнику — внаслідок зниження рівня води у Кременчуцькому водосховищі там масово гине риба. «Ми підрахували, що лише на трьох гектарах уже задихнулися майже два мільйони мальків ляща, плітки та срібного карася. А загибла риба є по всій території Сулинського заповідника», — розповів «УМ» Юрій Антоненко, старший державний інспектор місцевої держрибінспекції.

Усе в трубу!

Усе в трубу!

Комунальне підприємство «Черкасиводоканал» б’є на сполох: щороку це підприємство витрачає 10 мільйонів гривень тільки на те, аби прочищати забиту каналізацію. «Черкащани сплутали сміттєві баки із каналізаційними трубами і викидають туди все, що заманеться, — картопляне лушпиння, огірки, використані памперси та жіночі гігієнічні прокладки. Це такий показник культури наших людей», — обурюється в розмові з «УМ» Василь Литвиненко, начальник цеху водопостачання і водовідведення КП «Черкасиводоканал».

Вивчення ще за життя

Автор цієї знакової роботи — Михайло Чалий, сучасник Тараса Шевченка. «Михайло Корнійович Чалий пізнав Шевченка не лише з його творів, а й з приватного спілкування. Він — перший дослідник, який пройшовся стежками поета, який спілкувався з його родичами, друзями, колегами, який зібрав найбільше документів, листів, і все це збереглося в його архіві», — так представляв книжку на черкаській презентації Сергій Гальченко, упорядник видання, заступник директора іституту літератури імені Т. Г. Шевченка НАНУ. У тому ж архіві збереглися десятки запитань до Варвари Рєпніної, написані дослідником щодо життя Шевченка, і її відповіді — «так», «могло быть», «такого быть не могло».

«Кобзар» українiзував навiть Азарова

«Кобзар» українiзував навiть Азарова

Незважаючи на морозну погоду, вчора канiвчани та гостi мiста прийшли на Чернечу гору, щоб урочисто вшанувати Тараса Шевченка на 197–й день його народження. Двi години люди мерзли на вулицi, тримаючи в руках державнi прапори. Початок церемонiї покладання квiтiв до пам’ятника на могилi Шевченка затягнувся бiльш як на пiвгодини: всi чекали високопосадовцiв зi столицi. Оскiльки лiкарi заборонили Президентовi Вiктору Януковичу пiсля операцiї пересуватися на великi вiдстанi, до Канева приїхав Прем’єр–мiнiстр Микола Азаров. Це вперше в iсторiї незалежностi України на Шевченковi днi владу представляє не глава держави, а Прем’єр–мiнiстр.

За ікону постраждала

84–річна бабуся з села Рацево Чигиринського району постраждала від циганки. Як повідомили «УМ» у прес–службі обласної міліції, зухвала ромка відкрито заволоділа старовинною іконою літньої мешканки, спричинивши їй тілесні ушкодження.

Мороз. Піар. «Совок». Роковини

Мороз. Піар. «Совок». Роковини

У канівчан розмови з Президентом Януковичем у прямому телеефірі минулої п’ятниці так і не вийшло. Люди — близько сотні осіб — простояли на Тарасовій горі із 11–ї до 15–ї години. Замість спілкування з главою держави вони змушені були, аби не задубіти, раз по раз бігати грітися до Музею Тараса Шевченка і знову повертатися на майданчик перед пам’ятником Кобзарю, аби не проґавити пряме включення. На вулиці було майже 15 градусів морозу. Як і в багатьох інших містах, де учасники так званих «прямих включень» створювали тло для святкування першої річниці Януковича–Президента.

Згорів у «Ланосі»

Трагедія сталася в ніч iз неділі на понеділок у районному центрі Жашків Черкаської області по вулиці Чапаєва приблизно о 0.30, де загорівся припаркований «Ланос», що належав прокурору району, 39–річному Олегу Осипенку. Пожежники терміново прибули на місце загорання і впоралися з вогнем швидко, хоча автомобіль палав, наче факел.

Помста роботодавцю

Ця дика пригода, на щастя, закінчилася без трагічних наслідків, але нерви людям попсувала добре. Адже ні з того ні з сього в семи багатоповерхівках міста раптом не стало газу. Коли стурбовані черкащани почали телефонувати до «Черкасигазу», там відповіли, що ніяких надзвичайних ситуацій iз газопостачанням міста немає. Тоді перелякані люди почали дзвонити ще й у міліцію.

Вихід із темряви

Вихід із темряви

Ще кілька років тому допомогти діткам із діагнозом «ретинопатія недоношених» у різних регіонах було дуже складно — не вистачало сучасних апаратів для діагностики та ефективного лікування патології. Повний комплект необхідного обладнання був хіба що в столиці. Тому малят, у яких виявляли цю хворобу, направляли на лікування до Києва. І то у випадку, якщо був шанс зберегти зір, якщо ураження очей ще не набуло незворотного характеру. На щастя, ситуація повільно, але змінюється на краще. Так, два роки тому черкаські медики зробили великий крок уперед у лікуванні недоношених малюків — фахівці рятують від сліпоти дітлахів, що народилися передчасно. Відтоді як у відділенні новонароджених та недоношених дітей Черкаської обласної лікарні з’явився непрямий бінокулярний офтальмоскоп, лікарі виявляють кожен випадок специфічної хвороби очей у новонароджених. І в разi потреби роблять операцію, яка рятує зір.