Графіті чи політагітка?

Графіті чи політагітка?

Днями у Полтаві відбувся перший графіті–фест. Згідно з офіційною інформацією прес–служби мерії, ініціювали його Студентська рада міста та низка інших молодіжних громадських організацій. Ініціативу підтримало управління у справах сім’ї, молоді та спорту міськвиконкому, під патронатом якого і відбувалося дійство. Присвячувалося воно, як запевняли ініціатори, черговій річниці від дня народження Миколи Гоголя, рідному місту та проблемам екології. На будівельному паркані в одному з найбільших «спальних» мікрорайонів обласного центру залишили свої творчі «автографи» одразу кілька десятків студентів і школярів. Кращих «парканних» художників відзначили спеціальними призами — тортами.

Газони — не для газування

Громадська ініціатива «Газон — не місце для парковки» презентувала свої наміри в обласному прес–клубі. Виникла вона з причин, зрозумілих не лише сумчанам, — знахабнілі водії обирають для своїх автівок те місце, яке їм приглянеться. Причому не зважають, чи це сквер Шевченка в самісінькому центрі Сум, чи клумба, посаджена під вікнами дбайливою сусідкою; чи й узагалі природоохоронна зона біля річки. І що зробиш: на машину гроші є, а от культури за гроші не купиш!

Клоунотерапія від Бронюка

Двічі на місяць до маленьких вінничан, які лікуються в міському «Центрі матері та дитини», приходять усміхнені гості. Благодійний фонд «Подільська громада», який створив відомий поп–співак Віктор Бронюк, розпочав проект «Веселий лікар», спрямований на те, щоб психологічно підтримати юних пацієнтів, адже швидкість одужання безпосередньо залежить від емоційного стану хворих. Деякі діти перебувають у медичному закладі тривалий час, а це негативно впливає на їх лікування та реабілітацію.

Ця карета не для Розкішного

Село Розкішне Лутугінського району розташоване набагато ближче до обласного центру, ніж до районного. Практично це — передмістя Луганська, але від такого статусу його мешканці геть не в захваті. Оскільки на власній шкірі вимушені відчувати всі його недоліки.

«ФСБ в Україні знову перемагатиме, якщо опозиція буде проросійською»

«ФСБ в Україні знову перемагатиме, якщо опозиція буде проросійською»

Днями Валерій Асадчев влаштував у Полтаві прес–конференцію «без краватки» — прийшов на зустріч із журналістами в іпостасі вже відставленого голови облдержадміністрації. До того ж вона виявилася прощальною: корінний киянин після майже чотирирічного відрядження на Полтавщину відбуває до столиці.

Асадчев перебував «у найкращому настрої від усвідомлення вагомості результатів зробленого», тішився «найприємнішими спогадами про цей благословенний край», а також набутими тут «зв’язками, які не можна розірвати». Пан Валерій поріднився з Полтавщиною не тільки фігурально. Маючи дорослу доньку, вони з дружиною Валентиною вже в статусі «губернаторської» родини всиновили двох хлопців шкільного віку із полтавського інтернату. Оскільки один із них зараз навчається у місцевому технічному університеті, а інший — ще старшокласник, обидва прийомні сини залишаються в Полтаві. При цьому Валерій Михайлович і далі збирається «вести їх по життю», поки не одружить.

Нові віники й горіхи

Нові віники й горіхи

Через двадцять п’ять днів «безголів’я» — після звільнення голови Черкаської облдержадміністрації Олександра Черевка — Президент Янукович прислав в область нового очільника — Героя України, колишнього «вугільного» міністра та екс–голову «Енергоатому» Сергія Тулуба. Прогнози «далекоглядних» місцевих аналітиків про те, що Черкащину очолить тільки представник обласної еліти, не справдилися.

Мирослав Сеник: Ми будемо реагувати на все, що йтиме врозріз з інтересами держави Україна

Львівська обласна рада від початку Незалежності займала чітку й безкомпромісну позицію у стратегічних питаннях всеукраїнської ваги. Нині, хоча демократичність президентських виборів та їх результат сумніву не піддаються, певні кроки уряду Януковича вже викликають серйозне занепокоєння депутатів «Галицького сейму», як іноді називають облраду. Про межу компромісу з новою владою і те, що «опозиції двох свіжостей не буває», «УМ» розповів голова обласної ради Мирослав Сеник. Нинішню посаду він обійняв як представник «Нашої України», а перед тим буч членом КУНу й УРП.

Друг на мільйон

Українським можновладцям, котрі у своїх деклараціях клянуться, що вони бідні наче церковні миші, варто повчитися чесності у молодої черкащанки. Ця 20–річна дівчина, котра живе у Христинівці, задекларувала мільйон гривень доходу, котрі їй торік подарував друг.

Із ЖЕДів зніматимуть «Скайп»

Уже до кінця квітня всі госпрозрахункові житлово–експлуатаційні дільниці Полтави, що підпорядковані мерії, будуть підключені до інтернету й забезпечені комп’ютерними програмами «Скайп» (Skype). Про це повідомила журналістам начальник управління зі звернення громадян міськвиконкому Лідія Буркова. За її словами, комунальні дільниці були повністю комп’ютеризовані ще у 2008 році, а в чотирьох із них віднедавна вже є змога «гуляти» у всесвітньому «павутинні» та користуватися згаданою програмою.

Доступ у цех суворо заборонений

Доступ у цех суворо заборонений

На Донецькому металургійному заводі є не зовсім звичний, як для цього підприємства, підрозділ — цех із виробництва церковних дзвонів. Це, мабуть, єдине спеціалізоване підприємство такого роду в країнах СНД. Існує воно менше дев’яти років і працює на ньому лише десять осіб. За словами начальника цеху Сергія Самойлова, підбір кадрів до творчого колективу здійснюється дуже ретельно. Лише професійних якостей тут замало, головна умова — щоб працівник був віруючою людиною.