«Ось сидить Геннадій...»

Учорашній робочий візит глави держави до Харкова розпочався кумедною історією з металічними щитами. Спочатку ними відгородили майдан Свободи (саме тут тепер увесь час мітингують і невдоволені, і нібито вдоволені владою харків’яни) від вулиці Сумської, якою мав рухатися президентський кортеж. А потім несподівано їх прибрали, пояснивши цей крок відмовою громадських організацій влаштовувати велелюдні акції на тріскучому морозі.

Політ сокола

Монумент Соборності України, зведений у центрі майдану Рози Люксембург, запам’ятається харків’янам як пам’ятник iз найкоротшою історією: на 10–ту річницю Незалежності його збудували, на 20–ту — знесуть. «Пройде засідання містобудівної ради, на якому розглянуть варіанти нового монумента, — прокоментував новину мер міста Геннадій Кернес. — Це не тільки моє рішення. Це рішення в тому числі й громадських організацій, якi брали участь десять років тому у відкритті цього пам’ятника». Пан Кернес також назвав прізвища двох скульпторів, котрi вже запропонували свій проект, і повідомив, що заміна монументів пройде у рамках глобальної реконструкції згаданого майдану.

Великі негаразди малого

Великі негаразди малого

Чотири іноземних і сім харківських театрів упродовж п’яти днів (з 31 січня по 4 лютого) були учасниками І Міжнародного театрального фестивалю малих форм «Театронік». Попри те, що в Україні вже існують дві подібні фестивальні події — хмельницьке «Відлуння», що демонструє роботи театрів одного актора, і харківська «Курбалесія» — Театральний центр, який, до слова, опікується останнім форумом і наважився на створення ще одного неприбуткового мистецького заходу. Як вважають ініціатори фестивалю, сучасному глядачеві бракує контакту з театром: «Театр малих форм — це завжди щось сповідальне, що звернене безпосередньо до тебе. Мені відомо, що сучасний глядач дуже хоче бути поруч з актором», — пояснила ідейну концепцію «Театроніка» віце–президент Всесвітнього форуму театру одного актора при Міжнародному інституті театру, колишня киянка, а нині жителька німецького Ганновера Ніна Мазур. Ідею проведення «камерного» фестивалю пані Ніні запропонували харківський актор Віталій Бондарєв, який часто гастролює за кордоном саме з моновиставами, і режисер харківського театру «Ланжерон» Галина Панібратець.

Дитина з дитиною

Майже місяць працівники харківських соціальних служб намагаються дати раду проблемі, що не прописана чітко у жодному відомчому циркулярі. Із рішенням не поспішають, бо йдеться про долю одразу двох дівчаток, одна з яких доводиться іншій... матір’ю.

Ціна ідеї

Купувати нові технології за кордоном і привозити звідти ж кваліфікованих спеціалістів — надто витратна справа. Тому великі бізнесові структури ініціювали непростий діалог з освітянами у формі першого виїзного засідання Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні (СПО) та Асоціації ректорів вищих технічних закладів України. Зі сказаного стало зрозуміло, що вітчизняний бізнес уже готовий купувати у науковців цікаві ідеї й запрошувати на роботу випускників навчальних закладів, якщо вчені їм запропонують справді новітні розробки, а студенти матимуть достатній рівень підготовки. «Нам би хотілося побудувати діалог, і щоб він був максимально ефективним, — сказав голова СПО Дмитро Фірташ, звертаючись до присутніх на засіданні керівників ВНЗ.

От кутюр для байбака

Учора байбак–синоптик iз селища Гайдари «виніс свій вирок». Значить, весна цього року буде ранньою, i першi струмки побiжать уже через шiсть тижнiв. Це добра новина. Проте є й невесела. «Вибачте, але лютий буде морозним, — додав пiсля втiшного прогнозу хранитель Тимка II Вiктор Токарський. — Байбак хоч i прокинувся кiлька днiв тому, проте не їсть i не п’є. Це означає, що до березня можуть бути дуже сильнi морози».

Радість вільного руху

Співробітники двох харківських наукових закладів — інституту патології хребта і суглобів імені М.Сітенка та інституту монокристалів — розробили, виготовили, а головне — навчилися успішно використовувати на практиці сапфірові тазостегнові суглоби.

Присоромлені Заходом

Демонтована за рішенням суду меморіальна дошка, присвячена пам’яті архієпископа Української греко–католицької церкви Йосипа Сліпого, невдовзі повернеться на будинок колишньої пересильної в’язниці на Малиновського, 5 у Харкові.

Нова Курбалесія

Невідомі вандали позривали бронзові літери на могилі–пантеоні, де покоїться прах Леся Курбаса, його матері Ванди та дружини Валентини Честякової. Про це театральним діячам Харкова повідомила дирекція міського цвинтаря №13, коли ті прийшли вшанувати пам’ять відомих митців.