Олександр Баранов: Я, як і Джон Леннон, — космополіт

Олександр Баранов: Я, як і Джон Леннон, — космополіт

Учора ввечері дванадцять команд розпочали турнірний марафон 15-го чемпіонату України. Київський «Арсенал» стартував матчем в Одесі проти «Чорноморця». Другий за рангом столичний клуб, усвідомлюючи можливості муніципальної підтримки, як завдання-максимум визначає нині потрапляння до чільної п'ятірки. Це значно вище, аніж дев'ята позиція, яку «каноніри» посіли за підсумками минулої першості — тієї, коли і в клубі, і на тренерській роботі в Україні дебютував Олександр Баранов. Чи до снаги команді київської громади повернення до кола претендентів на «зону УЄФА»? Адже минулого року «арсенальці» також починали з претензій на «п'ятірку»...
Сподіватимемося, конкурентна спроможність клубу цього разу таки зросте. Якщо в попередні роки «каноніри» відзначалися майже цілковитим перекроюванням складу після кожного кола, то тепер принаймні кістяк команди в основному зберігся, при цьому є й досить суттєве підсилення. А чого саме можна сподіватися від «Арсеналу», «УМ» поцікавилася у наставника команди Олександра Баранова.

Випробування вертикаллю

Випробування вертикаллю

Минулого уїк-енду на головному старті сезону для велогонщиків-професіоналів відбулося три етапи, після яких спортсмени нарешті мали вчора перший на «Великій петлі» вихідний. Сьома гонка фінішувала за кордоном Франції — у німецькому Карлсруе. Рівнинну дистанцію протяжнiстю 228,5 км першим подолав австралієць Роббі Маківен (це його вже друга перемога на «Турі»), випередивши конкурентів лише на останніх метрах. Пелетон у кількості 173 велосипедисти приїхав слідом, а кращим серед українців виявився Юрій Кривцов — 37-ме місце. Ярослав Попович — 57-й.

Скільки футів під кілем в українського яхтингу?

Скільки футів під кілем в українського яхтингу?

Вітрильний спорт входить до когорти тих видів, які на кожних Олімпійських іграх приносять Україні медалі. Як це вдається і чим нині дихає синьо-жовтий яхтинг, «УМ» розповів головний тренер збірної країни Віктор Майоров.

Українська «гельсінкська» група

Українська «гельсінкська» група

Минулих вихідних на столичному НСК «Олімпійський» відбувся черговий легкоатлетичний чемпіонат України. Головний внутрішній старт зібрав 495 учасників та, за підрахунками організаторів, три тисячі глядачів — доволі пристойну для нинішніх реалій аудиторію. До того ж подекуди було навіть цікаво: інтрига в окремих видах змагань зберігалася до останнього, а деякі результати українських атлетів затесалися до десятки кращих у світі цього сезону. Загалом, національний чемпіонат був місцем складання основних нормативів для потрапляння на серпневу першість світу у Фінляндії.

Шість пишемо, сім — передбачаємо?

Шість пишемо, сім — передбачаємо?

Перемогти у багатоденці «Тур де Франс» — все одно, що для тенісиста виграти Уїмблдонський турнір або для футболіста — Лігу чемпіонів. Минулої суботи славнозвісна «Велика петля» взяла старт на заході Франції — у містечку Фроментен, аби впродовж трьох тижнів «витиснути» зі 189 професійних гонщиків усі соки й виявити найкращого. Спортсмени змагатимуться на 21 етапі (вперше з 1998 року їх більше 20) загальною довжиною 3607 км. Фінішує 92-й «Тур» 24 липня на Єлисейських Полях у Парижі.

Юрій Павленко: Можливо, результати нашої діяльності український спорт відчує не за два-три, а за десять років

Юрій Павленко: Можливо, результати нашої діяльності український спорт відчує не за два-три, а за десять років

Розмову журналістів «УМ» з наймолодшим міністром у складі нинішнього уряду — 30-річним Юрієм Павленком — доводилося кілька разів переносити через його зайнятість. Нарешті нам вдалося поспілкуватися з шефом Мінмолодьспорту «на його території» у вихідний, та й то під вечір. Темою півторагодинної розмови ми обрали насамперед спортивні питання.

Новий «володар кілець»

Новий «володар кілець»

Як уже повідомляла «УМ», у четвер позачергова генеральна асамблея Національного олімпійського комітету України обрала президентом НОК Сергія Бубку. Легендарний стрибун із жердиною прийшов на зміну своєму колишньому патрону по Партії регіонів — Віктору Януковичу. Щоправда, пертурбації в політичному виборі Бубки відбулися лише кілька днів тому, коли 41-річний спортсмен-функціонер-нардеп заявив, що виходить із парламентської фракції «Регіони України», тому що не хоче змішувати спорт із політикою. Хоча саме цим Сергій Назарович найактивніше займався минулої осені, коли разом з іншими спортсменами збирав у тодішньому Держкомспорті прес-конференції і проголошував підтримку Януковича на виборах Президента України. Але, як відомо, все тече, все змінюється. Тепер «синій» Бубка дещо змінив орієнтацію, намагаючись сподобатися новій — помаранчевій — владі.

Провал чергової мети

Провал чергової мети

Національна команда віком гравців до 20 років удруге брала участь у головному світовому форумі. І, як і чотири роки тому в Аргентині з Крощенком на чолі, нездоланним бар’єром для «синьо-жовтих» під орудою Михайличенка став етап 1/8 фіналу. Позавчора ввечері у голландському містечку Дутінхем наші юнаки поступилися збірній Нігерії й тепер залишають першість, не виконавши завдання президента ФФУ — потрапити до фіналу.

Не Тетянин день

Не Тетянин день

Із чотирьох турнірів «Великого шолома» саме змагання у передмісті Лондона мають найдовшу історію і особливу ауру. Ще б пак, патроном турніру є сама королева Англії, а перших переможців Уїмблдону виявили ще в далекому 1877 році. На п'ятому Уїмблдонському турнірі ІІІ тисячоліття (а загалом — 118-му) Україна була представлена в основній сітці найбільшою кількістю учасників за всю історію — п'ятьма жінками. Виграти у своїх перших матчах змогли дві наші співвітчизниці.

«Вовки» за крок до вершини

«Вовки» за крок до вершини

Беззаперечно, що чемпіонат України сезону-2004/05 став найцікавішим за всю історію його проведення. Річ не тільки в тім, що з'явилося кілька конкурентоспроможних на внутрішньому рівні колективів, котрі сперечаються за місця в четвірці. А в тому, що зріс рівень гравців і, як результат, команд у цілому. Щоправда, на превеликий жаль для прихильників збірної України, сильнішими клуби стали переважно за рахунок «імпортних» баскетболістів. Найбільше на цій ниві попрацювали «Київ» і маріупольський «Азовмаш».