Замість хліба — видовище

Хлібозавод «Салтівський» пережив потужну «атаку» правоохоронців. Співробітники УБЕЗу та податкової служби нагрянули сюди в супроводі спецпідрозділу «Беркут», затребувавши для перевірки господарчу документацію заводу. Правоохоронці діяли настільки стрімко, напористо і грізно, що на деякий час зупинилося виробництво, а одній із бухгалтерів довелося викликати «швидку». Жінку з гіпертонічним кризом доправили до лікарні. Якийсь час на територію підприємства нікого не впускали і не випускали, включаючи автівки з готовою продукцією. Правда, з огляду на соціальну значимість хліба, згодом роботу заводу таки поновили.

Молитва над Харковом

День новомучеників Слобідського краю цього року відзначався з особливим креативом. Троє священиків піднялися у небо на борту літака і за 40 хвилин польоту окропили святою водою увесь Харків. У цей час учасники хресної ходи вознесли молитву до Бога біля злiтної смуги приватної фірми «Лілієнталь» у Черкаській Лозовій, що безкоштовно надала для богоугодної справи одну зі своїх крилатих машин.

Бузкове кіно

Бузкове кіно

Море бузку і французьких зірок, десант російських знаменито­стей з українським корінням, наші Бенюк та Ступка–молодший у тіні приїжджих корифеїв і ще менш помічений глядачами конкурс документалістів. Словом, Міжнародний фестиваль короткометражних фільмів «Харківський бузок», названий на честь матері Мілен Демонжо, колишньої харків’янки Клавдії Трубнікової, втретє вшанував своїх переможців і обіцяв повернутися знову вже наступного року.

Політ нормальний?

Учора і позавчора робітники Харківського авіаційного заводу, під керівництвом своєї профспілки, демонстрували повну готовність влаштувати гучну акцію протесту. Але народний гнів так і не вилився за межі заводської прохідної. Люди збиралися біля адміністративного корпусу підприємства і вимагали зустрічі з керівництвом. Аби вгамувати наростаючі пристрасті, до Харкова з Києва в екстреному порядку прибув генеральний директор заводу Анатолій М’ялиця. Лише зустріч iз ним відстрочила радикальніші кроки обурених авіабудівників, які останній раз отримували заробітну плату ще в жовтні минулого року. Кожному з них підприємство заборгувало по 8—9 тисяч гривень. Загальний борг iз зарплати на ХАЗі, за даними профспілки, зріс до 60 мільйонів гривень.

Веніамін Смєхов: До Атоса ставлюся з великою ностальгією

Веніамін Смєхов: До Атоса ставлюся з великою ностальгією

Веніамін Смєхов найбільше за все не любить переповідати історію про те, як він був Атосом, і коли йому приписують зовнішню схожість із відомим американським актором Майклом Дугласом. Свою дратівливість з цього приводу актор маскує в’їдливим, хоча і не злим сарказмом, після чого терпляче доводить своє вміння бути не настільки трагічно–похмурим, як граф де ля Фер, і не менш самобутнім, як голлівудський колега. Принаймні так було у Харкові, куди Веніамін Борисович нещодавно приїздив презентувати свою тритомну літературну працю, що містить і спогади митця про життя, і його сміливу спробу приміряти на себе роль серйозного драматурга.

Хто, хто? Жан–Поль Бельмондо!

Хто, хто? Жан–Поль Бельмондо!

Про те, що на ІІІ Міжнародний кінофестиваль короткометражних фільмів «Харківський бузок» (22–25 травня) знову приїдуть відомі французькі актори Мілен Демонжо і П’єр Рішар, стало відомо ще взимку. Ім’я ж третьої зірки як велику інтригу зберігали до останнього дня. Як повідомила начальник управління у справах преси облдержадміністрації, співголова фестивалю Вікторія Маренич, після недовгих переговорів взяти участь у кінофестивалі погодився сам Жан–Поль Бельмондо. Він гостюватиме у Харкові 23 травня, куди прибуде одразу після фестивалю у Канні. На людях актор з’явиться двічі. Вранці залишить відбиток своєї руки на Алеї зірок у саду Шевченка (традиційний пункт програми «Харківського бузку»), а ввечері проведе творчий вечір на найпрестижнішій сцені міста — у Національному театрі опери та балету ім. Лисенка.

Марш у вишиванках

Офіційна дата відзначення припадає на понеділок, 23 травня. Саме у цей день Комітет визволення політв’язнів закликає усіх небайдужих громадян пройтися у Києві маршем до Лукянівського СІЗО, де наразі перебувають поетеса Ганна Сінькова та активіст підприємницького майдану Сергій Костаков. Водночас в Івано–Франківську аналогічна акція пройде з вимогою звільнити з–під варти одного з членів ВО «Тризуб» ім. Степана Бандери Степана Бичека. «Закликаємо українську громаду продовжити боротьбу, поки усі політв’язні не будуть визволені», — йдеться у зверненні Комітету визволення.

Локшина i Писанка

Локшина i Писанка

Телеведуча й акторка Руслана Писанка, яка на початку кар’єри глядачам розказувала про погоду, а тепер — про автомобілі, ще в 2009–му видала першу і поки що єдину книжку «Кулинарные соблазны от Киевской Руси». (В інтернеті навіть можна знайти вагу видання — 930 г). Певно, упродовж двох років семитисячний тираж російськомовної книжки читачі не розхапали, як гарячі пиріжки. Бо авторка на нещодавньому харківському фестивалі «Світ книги–2011» усе ще презентувала свої видрукувані кулінарні рецепти.

Інструмент розбрату

Інструмент розбрату

Відома німецька фірма «Олександр Шуке» вже створила для Харкова один з найбільших у Європі органів, але замовник поки що не готовий прийняти його у себе. Причина — доволі банальна: у стінах обласної філармонії не добудували органний зал, для якого й замовили новий музичний інструмент. Але не все так просто, як може здатися на перший погляд.

Було поле, стала «Сахара»...

Було поле, стала «Сахара»...

Зібрати пристойний урожай сільськогосподарських культур у теперішніх погодних умовах непросто: традиційні сорти рослин не встигають адаптуватися до спекотного літа. Утiм це, виявляється, можливо, навіть якщо на впровадження новітніх технологій у господарників бракує коштів. Кілька актуальних порад iз цього приводу читачам «УМ» дав директор Харківського інституту імені В. Я. Юр’єва, доктор сільськогосподарських наук, академік Національної академії аграрних наук України (НААНУ) Віктор Кириченко.