«А хто сказав, що ми повинні перемогти?»

«А хто сказав, що ми повинні перемогти?»

Третій рік поспіль у столиці України проводиться турнір пам'яті Валерія Лобановського. Два попередні рази, коли змагалися клуби, головний приз здобувало київське «Динамо» — команда всього життя великого тренера й футболіста. Тепер ФФУ вирішила змінити формат і терміни турніру — замість травня три національні збірні приїхали з-за кордону в серпні. Термін було обрано невдало вже хоча б з огляду на зібраність української збірної: більшість гравців у вихідні брала участь у матчах за свої клуби, а вже через день знову треба було виходити на поле. Відтак підопічні Блохіна поступилися Ізраїлю в серії пенальті. Вперше Кубок Лобановського поїде за межі України...

Голі королі

Голі королі

Шахістів України поважають в усьому світі. Будь-якому майстрові-початківцю стародавньої гри не треба пояснювати, хто такий Іванчук, Карякін або Пономарьов, — гросмейстери, які виросли на нашій землі. Тільки от знайти шахового щастя вдома видатним спортсменам сучасності не так просто.

Попливли медалі з води

Попливли медалі з води

На межі першого й другого тижня 11-го чемпіонату світу з водних видів спорту, що триває у Канаді, українська команда нарешті почала поповнювати свою скарбничку медалями. У неділю ввечері першу нагороду країні принесли Олена Федорова й Христина Іщенко — дівчата вибороли «бронзу» в синхронних стрибках із триметрового трампліна. А в понеділок у басейнах Монреаля нарешті розпочалися довгоочікувані фінальні змагання плавців. Саме тут наша збірна сподівається розжитися більш дорогоцінними металами.

Щаслива сімка залізного Ленса

Щаслива сімка залізного Ленса

У неділю на Єлисейських Полях — головній вулиці французької столиці — король велоспорту останніх років американець Ленс Армстронг востаннє взяв участь в етапі профе- сійної багатоденної гонки. У віці Христа 33-річний уродженець Техасу, котрий наприкінці 1990-х років подолав ракову недугу, сьомий раз поспіль (що є рекордом) виграв найпрестижніший старт сезону — 92-й за ліком «Тур де Франс». Лише одного разу, починаючи з 1999 року, суперники склали йому серйозну конкуренцію у боротьбі за жовту майку лідера — виклик Ленсу тоді кинув німець Ян Ульріх, але в підсумку програв трохи більше хвилини.

Неолімпійська Олімпіада

Неолімпійська Олімпіада

Для багатьох спортсменів Олімпійські ігри є найголовнішим змаганням їхнього життя. Але що робити представникам тих видів спорту, які не входять до програми Олімпіад? От вони й вирішили не відставати від більш везучих колег, об'єдналися й створили свої старти. Перші Всесвітні ігри у 1981 році відбулися, що цікаво, під патронатом Міжнародного олімпійського комітету. Тоді до США приїхало 1265 спортсменів з 18 країн. Відтоді представники видів спорту, що не потрапили до програми Олімпіад, кожні чотири роки проводять «нетипові» Ігри.

Як педалі не крути, швидшим за Ленса не будеш

Як педалі не крути, швидшим за Ленса не будеш

Ще до початку нинішньої «Великої петлі» багато хто пророкував сьому поспіль перемогу Ленса Армстронга. Коли ж фахівці й суперники побачили, у якій чудовій формі перебуває американець і як злагоджено та самовіддано працює на нього команда «Діскавері ченнел», сумніви у підсумковому тріумфі Ленса почали відпадати самі собою. Нині хіба що диво може завадити спортсменові, який переміг рак, піти на пенсію у ранзі короля найпопулярнішої професійної велобагатоденки.

«Крижане» літо 2005-го

«Крижане» літо 2005-го

Після досить успішного виступу хокейної збірної України на чемпіонаті світу з’явилися підстави сподіватися якщо не на підйом, то принаймні на одужання цього виду спорту на наших теренах. Єдиний професійний клуб країни — «Сокіл» — виступає хоч і в чемпіонаті сусідньої Білорусі, але демонструє життєздатність і доволі високі результати. Потроху піднімає голову хокей у регіонах, представники нової влади забезпечують виплату премій і обіцяють подальшу підтримку. Хоча будівництво нових арен — справа все ще майже нереальна... Утім теоретизувати про завтрашній день українського хокею можна довго, а тим часом можна просто поглянути й оцінити, в якому стані він перебуває вже сьогодні, що планують і через що непокояться гравці та тренери. Кореспонденти «УМ» відвідали одну з двох київських ковзанок — «Крижинку», ту, що на території НСК «Олімпійський». Саме тут готується до нового сезону «Сокіл».

«Донецькі» тут, «донецькі» там...

«Донецькі» тут, «донецькі» там...

Через участь у Суперкубку два українські гранди почали новий чемпіонат України на день раніше за основну масу команд. Суперниками «Шахтаря» й «Динамо» були, відповідно, клуби з Луцька й Запоріжжя, однак очевидно, що з найпершого туру інтрига турніру полягає не лише в конкретних поєдинках проти команд із категорії «інші», а в безпосередньому, нехай і заочному, протистоянні чемпіона й віце-чемпіона. І з самого початку першості-2005/06, як і в минулому сезоні, «Шахтар» отримав фору. Хоча, зауважмо, зараз проти гірників «грає», крім суперників, ще й новий регламент, який змушує випускати на поле як мінімум трьох футболістів з українськими паспортами...