«Молотов» для адвоката

Коли джип харківського депутата Анатолія Родзинського зупинився на червоне світло в районі перетину проспектів Леніна та Правди, до автівки підбіг невідомий чоловік, розбив скло з того боку, де сидів політик, і вкинув у салон пляшку з так званим коктейлем Молотова, яка вибухнула в руках господаря іномарки. З тяжкими опіками депутата і його водія доправили до лікарні швидкої допомоги. У них обгоріло 15 і 30 відсотків поверхні тіла, відповідно. Обох чекають операції з пересадки шкіри. Особливо від нападу постраждав 36–рiчний водій депутата, за життя якого медики боролися і вчора (інцидент стався минулої п’ятниці).

Куп’янський феодал

Справжня драма днями розiгралася у селі Петропавлівка Куп’янського району. Дві молоді пари прийшли відпочити на березі місцевого ставка, але не встигли розкласти речі, як поруч загальмувала автівка колишнього голови сільради Віталія Кизима. Чолов’яга напідпитку почав вимагати, аби молодь негайно покинула берег водоймища, яке орендує його донька. А коли ті проігнорували наказ, привіз iз дому мисливську рушницю і почав стріляти у бік відпочивальникiв. Далі, мабуть, озвірів ще більше, бо змушував одного з хлопців вимолювати у нього право на життя, стоячи на колінах. Той відмовився. Після цього 56–річний нападник ударив односельця дулом рушниці в груди та по руках, а на додачу ще й вистрелив у ногу.

Хто зупинить лісорубів?

Парк, де минулого року тривали справжні бойові дії за кожне живе дерево, знову потерпає від нашестя лісорубів. Як повідомляють активісти «Зеленого фронту», люди з сокирами тут трудяться ще з весни, проте владні інстанції не дають iз цього приводу жодних коментарів. Принаймні на розіслані в усі кінці листи з проханням роз’яснити ситуацію громадські організації міста так і не отримали жодної відповіді. У результаті в парку Горького представники «Зеленого фронту» знову встановили цілодобове чергування і, як можуть, воюють iз лісорубами.

Культурне виселення

Обіцяна обласною владою оптимізація трьох культурних центрів Харкова, здається, досягла свого апогею. Днями звільнених співробітників Центру народної творчості на вулиці Пушкінській прийшли проводжати до дверей омонівці при повному бойовому спорядженні і група міліціонерів. Вони опечатали всі кабінети, змінили на деяких приміщеннях замки і попросили всіх залишити місце роботи.

«Ластівочка» повертається?

До Харкова може повернутися його єдиний теплохід, який ціле десятиріччя курсував міськими ріками, а шість років тому згорів за таємничих обставин. Де увесь цей час перебувало пошкоджене вогнем судно, наразі не відомо. За однією з версій, «Ластівочка» була відремонтована і тепер «служить» як плавальний засіб в одному з будинків відпочинку на Печенізькому водосховищі. За іншою, її вже давно розпиляли й здали на металобрухт. Але оскільки днями мер міста Геннадій Кернес, відкриваючи для річних прогулянок нову човнову станцію, пообіцяв повернути Харкову ще й не забутий теплохід, то доля обгорілої «Ластівочки», схоже, склалася не настільки трагічно.

Злодій грабує, мент — на «шухері»

Злодій–рецидивіст iз багатьма судимостями і міліцейський оперативник організували банду, що спеціалізувалася на грабежах офісів, гаражів та великих складських приміщень. На їхньому рахунку щонайменше шість успішних вилазок на чужу територію. Кримінальному авторитету і міліціонеру допомагали найняті ними двоє харків’ян. Оргтехніку та інші крадені речі злодії продавали через знайомих, місцеві ринки та інтернет. За півроку активної діяльності вторгували близько 350 тисяч гривень.

Посуньтеся, малі

У вересні вихованці Первомайської школи мистецтв будуть займатися музикою вже в іншому приміщенні. Добротний будинок, що зводився у радянські часи як монументальна споруда для місцевого райкому Компартії, займуть знову чиновники. Наразі йдеться про мерію і депутатський корпус. Споруда, де управлінці працюють зараз, теж не дістанеться дітям, бо її планують віддати під офіси і магазини.

Смакота з віртуального магазину

Смакота з віртуального магазину

Жінки, що відбувають покарання у Качанівській колонії, невдовзі зможуть отримувати передачі від рідних за допомогою інтернет–магазину. Технічно виправний заклад уже може надавати такі послуги, але наразі не готова правова база, що дозволяє провести такий експеримент. Проте автори ідеї переконані: з часом цю проблему буде вирішено, і жінки зможуть користуватися послугами найсучаснішої крамниці.

Не зовсім «культурна» історія

Головний диригент і керівник філармонії Юрій Янко днями потрапив до лікарні з черепно–мозковою травмою і побитим обличчям та ребрами. Причину потерпілий пояснює доволі скупо: пізно ввечері він підійшов до своєї квартири, дістав ключі, але відімкнути двері не встиг — від сильного удару знепритомнiв. Коли отямився, побачив, що лежить у калюжі крові. Зібравши останні сили, зумів дотягнутися до дзвінка. Дружина, яка вийшла, викликала міліцію та «швидку». А далі — лікарняне ліжко, накладені на обличчя шви і, звісно ж, роздуми на тему, кому це було потрібно.

«Усе в твоїх руках»

«Усе в твоїх руках»

Механічний привід Адалета Ісмаїлова дає змогу по–новому керувати звичайнісіньким інвалідним візком. Ця нехитра на перший погляд конструкція вирішує одразу три проблеми таких засобів пересування: підвищує їхню безпеку, приємно дивує компактністю і дозволяє рухатися в усіх напрямах без допомоги сторонніх. Люди, для яких інвалідний візок — єдиний спосіб вийти на вулицю, вже оцінили переваги раціоналізаторської думки харківського винахідника.