Церква за «калим»?
Минулої суботи у Києві стався черговий епізод протистояння між вірними православних церков Київського та Московського патріархатів навколо храму святого Миколая на вулиці Нагорній. Минуло більше року з тих пір, як церкву, де спочатку фундамент, а потім і куполи освятив Патріарх УПЦ КП Філарет, керівництво Шевченківського району столиці на чолі з «литвинівцем» Віктором Пилипишиним передало громаді Московського патріархату за внесок у 5 млн. 400 тис. гривень «на добудову храму і будівництво дитячого садка». Відтоді біля храму поставили наглядача, і всі спроби вірних УПЦ КП відслужити там літургію наштовхувалися на спротив «організованої канонічної громадськості» у вигляді всіляких чорносотенних «казачеств» та «людей у цивільному». А цими вихідними «філаретівців» просто затримала міліція. Причому, за словами затриманих, міліціянти повикидали з церкви їхню церковну утвар, престол, ікони і сказали, що храм буде зачинено, аж поки його долю не вирішать «нагорі».