Поки діти не сплять

Якщо хтось iз батьків вважає, що телевізійна вечірня казка для дітей — пережиток минулого, той помиляється. Психологи твердять, що перегляд добрих мультиків в один і той самий час закріплює вміння організовуватися та планувати свій день.

До Джуліана Ассанжа стукали тричі

Канал Discovery Channel, доступний українським користувачам супутникового та кабельного телебачення, у вечірньому недільному ефірі, 27 лютого, покаже документальний фільм про один із найгучніших скандалів сучасної історії «WikiLeaks: війна, брехня і відеокасета».

Втома від України

Колишній співдоповідач моніторингового комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи по Україні Ханне Северінсен, яка тепер є президентом міжнародної громадської організації «Європейська медіа–платформа», заявляє про формування цензури в українських ЗМІ за рік президентства Віктора Януковича. Під час «круглого столу», що відбувся в Києві й був присвячений виконанню «медійних» пунктів резолюцій ПАРЄ та Європарламенту щодо України, Северінсен відзначила: «Той плюралізм, який будувався у попередні роки, зруйнований».

Журналістів «душать»

Владні структури й окремі посадовці невмотивовано, а то й незаконно звільняють керівників державних ЗМІ і призначають на їхнє місце менш досвідчених людей, для яких часто нічого не важить національна політика, — про це вкотре говорить Національна спілка журналістів України. У заяві пленуму НСЖУ йдеться про те, що останнім часом зросла кількість звернень від редакцій регіональних електронних і друкованих ЗМІ про такого роду порушення.

Маркування ефіру

За наказом Держкомтелерадіо з 1 лютого державні теле– і радіомовники зобов’язані позначати всі програми та фільми, виготовлені за бюджетні кошти. Текст «Вироблено на державне замовлення» має з’явитися на екрані телевізора на початку трансляції фільму, знятого за кошти платників податків, ще перед його назвою.

Музична блокада

Першого лютого Верховна Рада у першому читанні прийняла законопроект про внесення змін до закону про телебачення і радіомовлення. За нього проголосували — з другої спроби, бо за результатом першої він не набрав потрібної кількості голосів, — 240 депутатів: члени фракцій Партії регіонів, КПУ, Блоку Литвина та позафракційні. Ті, хто за офіційною версією дбає, щоб вітчизняний інформаційний простір відповідав вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення. За красиво–правильним прикриттям — антиукраїнська суть. Зареєстрований ще 26 квітня минулого року законопроект, поданий «регіоналкою» Оленою Бондаренко, пропонує вилучити із закону квоти для національного музичного продукту — норму про те, що музичних творів українських авторів чи виконавців у ефірі має бути не менше 50 відсотків.

Частотна спіраль

Черговий етап судової боротьби за частоти і ліцензії «5–го каналу» та ТВі закінчився у вівторок увечері. Вищий адміністративний суд України своїм рішенням залишив без змін постанову Київського апеляційного адміністративного суду, який раніше визнав протиправним рішення Нацради з питань телебачення і радіомовлення від 27 січня 2010 року.

«Причесані» новини зі светриком Путіна

Ви давно дивилися теленовини? Там або показують відірвані ноги і руки людей, або те, як турбуються про народ Янукович—Азаров, або як Путін молиться на Святвечір у светрику, який йому власноруч сплела «маленька» росіянка. Про наболіле українців — невиразними мазками, а про підступні рішення влади у телевізорі взагалі воліють мовчати. І це не безпідставні твердження. Із червня 2009 року у рамках проекту «У–Медіа» «Моніторинг дотримання журналістських стандартів та підвищення медіаграмотності широкого кола українських громадян», що реалізовується громадською організацією «Телекритика» та ГО «Інститут масової інформації» за підтримки Internews Network, на сайті «Теле­критика» (www.telekritika.ua) щотижня публікується аналіз дотримання професійних стандартів у роботі інформаційних служб українських телеканалів.

«Я леді, хай не Гага, — з ефіру «прогага»

«Я леді, хай не Гага, — з ефіру «прогага»

На українському телебаченні знову трапився прикрий інцидент, пов’язаний із сатирою на політиків. Програма «Велика різниця» на каналі ICTV позавчора ввечері вийшла без пародії на Юлію Тимошенко. Монтажери вирізали епізод із гумористичною піснею опозиціонерки, залишивши жарти над новим мером Москви Сергієм Собяніним, президентами Білорусії Олександром Лукашенком та Росії — Дмитром Медведєвим. Можливо, помилка, була б непоміченою, але того ж дня на російському «Першому каналі» вийшла та сама програма із тією самою веселою пісенькою, але — повний варіант, зі згадкою про лідерку БЮТ.

«Картинки» не буде?

Учора Київський апеляційний адміністративний суд, що розглядав апеляційні скарги «5–го каналу» та ТВі у справі за позовом НТН і Enter Film (каналів Inter Media Group) щодо скасування результатів січневого конкурсу Нацради з питань телебачення і радіомовлення на вільні частоти, визнав їх протиправними і постановив скасувати. Таким чином, ліцензії «5–го каналу» і ТВі рішенням суду визнано нечинними. У постанові зазначено, що єдиною підставою для ухвалення такого рішення є протиправні дії Нацради. Суд також прийняв окрему ухвалу на адресу Генпрокуратури про порушення кримінальної справи проти винних.