Маркування ефіру

За наказом Держкомтелерадіо з 1 лютого державні теле– і радіомовники зобов’язані позначати всі програми та фільми, виготовлені за бюджетні кошти. Текст «Вироблено на державне замовлення» має з’явитися на екрані телевізора на початку трансляції фільму, знятого за кошти платників податків, ще перед його назвою.

Музична блокада

Першого лютого Верховна Рада у першому читанні прийняла законопроект про внесення змін до закону про телебачення і радіомовлення. За нього проголосували — з другої спроби, бо за результатом першої він не набрав потрібної кількості голосів, — 240 депутатів: члени фракцій Партії регіонів, КПУ, Блоку Литвина та позафракційні. Ті, хто за офіційною версією дбає, щоб вітчизняний інформаційний простір відповідав вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення. За красиво–правильним прикриттям — антиукраїнська суть. Зареєстрований ще 26 квітня минулого року законопроект, поданий «регіоналкою» Оленою Бондаренко, пропонує вилучити із закону квоти для національного музичного продукту — норму про те, що музичних творів українських авторів чи виконавців у ефірі має бути не менше 50 відсотків.

Частотна спіраль

Черговий етап судової боротьби за частоти і ліцензії «5–го каналу» та ТВі закінчився у вівторок увечері. Вищий адміністративний суд України своїм рішенням залишив без змін постанову Київського апеляційного адміністративного суду, який раніше визнав протиправним рішення Нацради з питань телебачення і радіомовлення від 27 січня 2010 року.

«Причесані» новини зі светриком Путіна

Ви давно дивилися теленовини? Там або показують відірвані ноги і руки людей, або те, як турбуються про народ Янукович—Азаров, або як Путін молиться на Святвечір у светрику, який йому власноруч сплела «маленька» росіянка. Про наболіле українців — невиразними мазками, а про підступні рішення влади у телевізорі взагалі воліють мовчати. І це не безпідставні твердження. Із червня 2009 року у рамках проекту «У–Медіа» «Моніторинг дотримання журналістських стандартів та підвищення медіаграмотності широкого кола українських громадян», що реалізовується громадською організацією «Телекритика» та ГО «Інститут масової інформації» за підтримки Internews Network, на сайті «Теле­критика» (www.telekritika.ua) щотижня публікується аналіз дотримання професійних стандартів у роботі інформаційних служб українських телеканалів.

«Я леді, хай не Гага, — з ефіру «прогага»

«Я леді, хай не Гага, — з ефіру «прогага»

На українському телебаченні знову трапився прикрий інцидент, пов’язаний із сатирою на політиків. Програма «Велика різниця» на каналі ICTV позавчора ввечері вийшла без пародії на Юлію Тимошенко. Монтажери вирізали епізод із гумористичною піснею опозиціонерки, залишивши жарти над новим мером Москви Сергієм Собяніним, президентами Білорусії Олександром Лукашенком та Росії — Дмитром Медведєвим. Можливо, помилка, була б непоміченою, але того ж дня на російському «Першому каналі» вийшла та сама програма із тією самою веселою пісенькою, але — повний варіант, зі згадкою про лідерку БЮТ.

«Картинки» не буде?

Учора Київський апеляційний адміністративний суд, що розглядав апеляційні скарги «5–го каналу» та ТВі у справі за позовом НТН і Enter Film (каналів Inter Media Group) щодо скасування результатів січневого конкурсу Нацради з питань телебачення і радіомовлення на вільні частоти, визнав їх протиправними і постановив скасувати. Таким чином, ліцензії «5–го каналу» і ТВі рішенням суду визнано нечинними. У постанові зазначено, що єдиною підставою для ухвалення такого рішення є протиправні дії Нацради. Суд також прийняв окрему ухвалу на адресу Генпрокуратури про порушення кримінальної справи проти винних.

Апеляційні частоти

Учора під стінами Київського апеляційного адміністративного суду, де розглядали апеляційні скарги «5–го каналу» та ТВі на постанову про позбавлення цих телемовників частот, рух «Митці проти цензури» виступили з музичною акцiєю протесту. «Ми намагаємося відгукуватися на будь–які утиски свобод: чи то виселення художників iз майстерень, що знаходяться на території Лаври, чи судова справа щодо позбавлення телеканалів частот», — коментує голова мистецького об’єднання «Остання барикада», народний депутат Олесь Доній. Підтримати телевізійників також прийшли учасники громадських рухів «Відсіч», «Спротив» та «Стоп цензурі!».

Піонери і сльози осені

Піонери і сльози осені

Ще не показані фінальні ефіри «Україна має талант–2», а СТБ уже заявив про третій сезон, який транслюватимуть, щоправда, вже після Нового року. Восени цей канал покаже свою версію знятого за британським форматом пісенного «Х–фактора», ведучою якого буде Оксана Марченко, а в журі — свій Ігор Кондратюк, російський музичний критик Сергій Сосєдов, білоруський співак Сєрьога та співачка Йолка з Ужгорода, яка останні роки живе в Москві. У третьому сезоні проекту «Танцюють усі», знятого теж за британським форматом, суддями будуть знайомі всім Влад Яма та іже з ним.

«Ви не одні»

Наступного дня після демаршу журналістів каналу «1+1», які виступили з протестом проти насаджування цензури в їхній службі новин, аналогічним чином відзначилися колеги з СТБ. У відкритому листі, оприлюдненому вчора, журналісти програми «Вікна» телеканалу СТБ заявили про системну цензуру в редакції.