«Легенди» на колесах

«Легенди» на колесах

Старі машини харківського клубу «Самохід» «знімалися» у серіалі «Ліквідація» та ще в сімох картинах. Вони незмінно беруть участь у парадах 9 Травня і з’являються скрізь, де є потреба продемонструвати техніку минулого століття. У кожного з цих раритетів — своя історія, нерідко пов’язана зі знаковими подіями або іменами відомих людей. На цих автівках, мотоциклах, броньовиках ніби закарбувалася мить, яка більше ніколи не повториться, але має у часі свого живого свідка. Їх у світі лишилися одиниці, тому всі поспішають побачити те, чого завтра може й не бути.

Музика, «одягнена» у світло

Вистава, представлена минулої суботи в Харківському органному залі, не вписується в жодну відому нині форму мистецтва. Склалося враження, що авторам проекту вдалося підгледіти образи, які викликає в уяві звучання класичної музики, й розфарбувати їх різнокольоровим світлом. У результаті величний орган повністю потонув в анімаційних картинках, які в обрамленні новітніх 3D–технологій перенесли глядачів у віртуальний, але напрочуд структурований світ неймовірних ілюзій.

Республіканська «зачистка»

Чимала група людей у масках уподовж кількох годин за зачиненими дверима обшукувала харківський офіс організації «Патріот України» на вулиці Римарській, 18–а. Як повідомив пресі адвокат організації Ігор Дегтяр, бійці спецпідрозділу супроводжували слідчого Головного управління МВС у Харківській області, який розслідує порушену проти харківських «патріотів» кримінальну справу. Водночас Центр громадських зв’язків обласної міліції повідомив, що обшук було проведено в рамках «об’єднаної кримінальної справи республіканського масштабу стосовно всіх справ по організації «Патріот України».

Дзен і сонце

Дзен і сонце

Граючий філософ Андрій Запорожець, який після розпаду гурту 5’NIZZA опікується проектом SunSay, презентував новий альбом гурту під доволі несподіваною, як на сьогодні, назвою «Легко». Майданчиком для концерту з новою програмою був обраний Національний театр опери та балету імені М. Лисенка. У результаті молодіжно–клубний імідж колективу дещо підріс у статусі і викликав доволі широкий резонанс не лише у колі його постійних шанувальників. Приємно здивували хлопці і своїми планами: вже незабаром вони їдуть до Франції записувати нову музичну платівку під керівництвом американського продюсера Джона Форте, відомого співпрацею з Fugees, Black Eyed Peas, Майклом Джексоном.

Якщо бути, то як?

Харківські театри місцевою владою, схоже, сприймаються як класична валіза без ручки: і позбутися шкода, і нести важко. Принаймні голова облдержадміністрації Михайло Добкін уже повідомив недавно про свою готовність провести широку дискусію у колі фахівців, які б поділилися своїми думками з приводу майбутнього цих закладів культури. Що саме чиновників найбільше турбує, він теж натякнув, хоча й доволі обережно, побоюючись, вочевидь, надто різкої критики з боку діячів мистецтва. За його словами, було б добре поговорити про кількість харківських театрів, їхній штатний розклад і затребуваність глядачами пропонованих ними репертуарів.

«Шок» для глибинки

У ліцеї селища Близнюки сталася незвична, як для сільської глибинки, надзвичайна подія. Після перерви одразу 14 школярів поскаржилися на головний біль, нудоту, запаморочення та важке дихання.

Дискотека «в стилі Ландіка»

Цей інцидент стався на дискотеці у селі Костів ще 14 серпня, проте широкого розголосу набув лише днями. До Юлії Д. підійшов 26–річний депутат райради і голова місцевого осередку «Союзу молодих регіонів України» Вадим Холодний iз неприйнятною для неї пропозицією.

Полігон проблем

Полігон проблем

Дергачівський полігон твердих побутових відходів, куди 35 років звозять харківське сміття і який наразі вже заповнений по самі вінця, має шанс позбутися статусу зони екологічного лиха. Ковток свіжого повітря жителям селища Дергачі зобов’язалася подарувати словенська фірма «RIKO d.o.o», що днями підписала з харківською мерією договір на будівництво сміттєпереробного заводу. Якщо цим планам судилося збутися, то вже за рік–два завдяки утилізованим ТПВ тут вироблятимуть електроенергію й вирощуватимуть тепличні ягоди. Проте важкий осад від багаторічних проблем полігону залишається й зараз. І не лише у воді з місцевих криниць після нетривалого кип’ятіння.

Останні з вільних

Харківський телевізійний ринок втратив ще одну інформаційну службу, що не належала до медійних проектів місцевої влади. Днями директор телекомпанії «Фаворит Продакшн» Ігор Середа повідомив про закриття служби «Харківськi вісті» через складну фінансову ситуацію. Журналісти про ймовірне звільнення були попереджені за місяць, тому новина нікого не застала зненацька. У результаті без роботи залишилося майже двадцять телевізійників. «Можливо, ви їм допоможете влаштуватися в АТН», — пожартував пан Середа в інтерв’ю телекомпанії, яка й сама більше місяця тому залишилася без ефіру.

В очікуванні доброго самаритянина

В очікуванні доброго самаритянина

Мати «віддала» свою нирку хворому сину у прямому ефірі руками московського хірурга Едуарда Галямова, який уперше в українській практиці забрав донорський орган, використовуючи ендоскопічну техніку. Тобто, залишивши на тілі жінки мінімальні порізи скальпеля. Подібні операції в США та ЄС проводять уже більше десяти років, але в нас це стало можливим лише кілька днів тому завдяки відкриттю в Харківському обласному центрі урології та нефрології ендоскопічної операційної. Причому багаторічне відставання від світу за швидкiстю впровадження нових технологій, за словами спеціалістів, — зовсiм не єдина проблема вітчизняної трансплантології.