Рогаті «емігранти»

Корів–годувальниць та м’язистих бичків на Прикарпатті з кожним роком стає все менше. Лише торік кількість худоби в краї скоротилася майже на 11 тисяч голів, і без радикальних заходів зупинити невтішну тенденцію навряд чи вдасться. Прикро, бо в структурі сільського господарства області, з огляду на її ландшафтні особливості, тваринництво здавна вважалося найрентабельнішим заняттям.

А грошей на ремонт нема

Понад 500 тисяч гривень — кошти підприємства житлово–комунального господарства привласнили непорядні чиновники, використавши комп’ютерне програмування та комп’ютерну базу даних особових рахунків абонентів.

Стрижень на дні

Стрижень на дні

Річку Стрижень у Чернігові сьогодні не впізнати: замість тихого плеса — невеликий струмочок на замуленому дні. А навкруги — півтораметровий шар смердючого мулу, гори непотребу, яким захаращували річку впродовж десятиліть. По берегах ходять відчайдушні рибалки і вичерпують підсаками зі смердючої каламуті рибу. Неподалік від гирла річки ревуть екскаватори і самоскиди. «Висушити» Стрижень, скинувши в Десну 90 відсотків його води, довелося для того, щоб розпочати оздоровлення цієї чернігівської річки.

Врятувались на кладовищі

Врятувались на кладовищі

Учора, в день святих Петра і Павла, біля вірменської церкви в Чернівцях урочисто відкрили відновлені скульптури апостолів. Довгий час статуї покровителів храму вважали втраченими, аж поки один із мешканців міста, пенсіонер Валерій Квітко, не знайшов їх на занедбаній могилі кладовища на вулиці Зеленій. З’ясувалося, що один із працівників складу, на який у радянські часи було перетворено храм, аби скульптури не знищили і не попсували, перевіз їх на могилу своїх батьків на православне кладовище. Там, власне, вони й перебували весь цей час.

Диви, зупинка заговорила!

У Тернополі розпочато створення мережі «розумних» зупинок громадського транспорту. Автори цієї оригінальної ідеї — працівники рекламно–продюсерської агенції «Профі–арт» Олег Нитка та Андрій Грицишин — вирішили, що раз люди вимушені проводити на зупинках певну частину свого часу, то треба допомогти їм не гаяти його даремно. Для цього вони пропонують постійно забезпечувати місця, де тернопільці очікують на громадський транспорт, максимумом корисної та цікавої інформації. Зокрема останніми новинами міського життя, прогнозом погоди, соціальною рекламою тощо. Все це має звучати з ретрансляторів і обходитиметься для мешканців і гостей міста абсолютно безкоштовно.

Войовнича Миролюбівка

Проблема вивезення побутових відходів із Тернополя — вони залишаються в міських контейнерах уже тиждень — ще більше загострилася. Попри те що селяни прилеглого до міського сміттєзвалища села Малашівці не пускають туди сміттєвози, у п’ятницю були заблоковані й будівельні роботи з облаштування нового сміттєвого полігону біля села Миролюбівка Тернопільського району. Нагадаємо, що саме там навесні цього року почали начебто цілком законно споруджувати новий полігон для тимчасового (до вирішення питання із запуском сміттєсортувальної лінії та сміттєпереробного заводу) складування герметично закритих тюків зі сміттям.

Гуральня у підвалі

Пересічні відвідувачі ринку в місті Калинівка на Вінниччині ніколи б не подумали, що мікроавтобуси, з яких реалізатори жваво торгували цукром, — то лише прикриття для набагато серйозніших оборудок. Тільки невелика кількість причетних до «лівого» бізнесу знали, що за мішками з цукром стоять великі картаті сумки, вщерть заповнені пляшками–«півторашками» з горілкою місцевого розливу і призначені для інших покупців. Для того щоб накрити групу мокрим рядном, співробітники податкової міліції кілька місяців «вели» зловмисників, а потім оперативники одномоментно нагрянули до чотирьох фігурантів справи.

Винна і... вільна

На Черкащині судили шахрайку. Три місяці тому в селі Грушківка Кам’янського району жінка примудрилася вкрасти у немічних 82–річної господарки та її 96–річного, прикутого до ліжка, чоловіка 28 тисяч гривень, зайшовши буцімто купити пір’я. Історія стала резонансною в області ще й тому, що шахрайку міліція спіймала. Сусідка стареньких, побачивши біля двору чужий автомобіль, записала його номер крейдою на порозі. Так зловмисницю впіймали разом із грошима і порушили кримінальну справу за статтею 190 — «шахрайство».

У вогні не горить й у воді не тоне

У вогні не горить й у воді не тоне

Спроектували, виготовили і щойно презентували згадану новинку — спеціальну аварійно–рятувальну машину важкого типу (САРМ) — фахівці холдингової компанії «АвтоКрАЗ» на замовлення Міністерства з надзвичайних ситуацій. І хоча, як повідомили власкору «УМ» у прес–службі холдингу, її головною складовою залишається добре знайома всім вантажівка підвищеної прохідності «КрАЗ–63221», ідеться про принципово нову техніку, яку в Україні досі не випускали.

Прогресивні соціалісти «підмостили» сіна?

У той час як лідерка ПСПУ Наталя Вітренко тішиться з приводу того, що Росія–«матінка» на очах «приростає» стратегічними об’єктами України, її ідейно підлеглі раді й найменшому благу цивілізації. Здобутому в будь–який спосіб. Переконує у цьому хоча б офіційна заява до Токмацького райвідділу міліції місцевої сільгоспфірми «Укрлан» про крадіжку в неї кількох десятків тонн сіна. Основний фігурант звинувачення — Сергій Ольшанський, генеральний директор ТОВ «Виробничо–комерційна фірма «Ольф», депутат Запорізької обласної ради від ПСПУ.