Привид Блакитної Зірки

Привид Блакитної Зірки

Стати пророком у власній вітчизні досить непросто, але саме таку місію вже три роки поспіль виконує на сторінках «УМ» чернігівський астрофізик Анатолій Іванов. Багато його наукових відкриттів та гіпотез підтвердилися практикою, тому було б великою помилкою не отримати від нашого постійного автора коментар найбільшої космічної інтриги 2012 року — обіцяний кінець світу древнім народом майя. Як з’ясувалося, і з цього приводу Анатолій Григорович має чітку обґрунтовану відповідь, яка вкотре доводить універсальну цінність його наукових праць.

Лови неугодних

Пізно ввечері біля власного будинку заарештували лідера харківської організації «Патріот України» Андрія Білецького. Люди в масках та чорному камуфляжі доставили його до одного з міліцейських відділків міста. Наразі відомий активіст, якому інкримінують статтю 184 Кримінального кодексу — розбій, здійснений за попередньою змовою групою осіб, — перебуває у слідчому ізоляторі. Серйозність звинувачення підтверджує і той факт, що розслідуванням справи займатимуться Управління боротьби з організованою злочинністю і Головне слідче управління МВС у Харківській області. Цю інформацію вже підтвердили у Центрі громадських зв’язків міліції.

Зразкові нари й 900 грн. зарплати

Зразкові нари й 900 грн. зарплати

Чутки про те, що Юлія Тимошенко відбуватиме присуджений термін покарання у Харкові, вперше з’явилися ще восени. Тоді ж стала відома і причина такого вибору: в Україні немає тюремних «апартаментів», призначених для високопоставлених жінок. А Качанівська колонія, що міцно утримує статус зразково–показової ще з радянських часів, очевидно, виявилася найбільш прийнятною для такої місії. Вона «славиться», перш за все, двома речами: тут утримують сімнадцятьох жінок–довічниць, на спільному рахунку яких — майже півсотні убивств. А ще тим, що має камери по 10—15 ліжок з окремим санвузлом. Остання «європейськість» — особлива гордість Качанівки, бо раніше жінок утримували в казармах на 50—100 осіб.

Заплив «амфібії»

Презентація «машини–амфібії», яку харківська мерія придбала для порятунку міських річок, викликала неабиякий ажіотаж завдяки функціональній універсальності технічної новинки. Європейська «штучка» вміє не лише косити очерет і прибирати з поверхні води сміття та водорості, а й занурюватися до дна, звільняючи від мулу глибоководні джерела рiчок. «У Харкові всі водойми потребують розчистки і постійного догляду. Наприклад, Лопань поступово перетворюється на болото, — каже директор КП «Комплекс з експлуатації об’єктів водопониження та зливневої каналізації» Олександр Докучаєв. — Тож завдяки роботі цієї машини ми зможемо привести водоймища міста у належний стан». Економічний ефект від появи «машини–амфібії» вже підраховано: вона може замінити бригаду робітників із 60 осіб, яким, до речі, не завжди вдається через правила безпеки впоратися з ризикованими роботами на воді.

«Ліквідація» ліквідаторів

Справжній трилер розігрався навколо обрання нового президента найвiдомiшої в країнi громадської органiзацiї «чорнобильцiв». На звітно–виборчій конференції «Союз «Чорнобиль Україна» мусили переобрати незмінного з 1991 року його голову Юрія Андреєва, якого останнім часом звинувачували у змові з владою та зраді інтересів «чорнобильців». Утім замість акту недовіри Андреєва знову переобрали. Не в останню чергу завдяки тому, що на збори прибула ціла делегація «регіоналів» на чолі з першим віце–прем’єр–міністром економічного розвитку і торгівлі Андрієм Клюєвим та першим заступником міністра соціальної політики Василем Надрагою.

Заодно й пройдетеся

Щоб не труїти пацюків у будинках і не ремонтувати внутрішні контейнери для збору сміття, харків’ян змусять виносити побутові відходи одразу на вулицю. Цю новину озвучив городянам директор Департаменту житлового господарства міськвиконкому Роман Нехорошков. «Багато сміттєпроводів знаходяться у технічно зношеному і несправному стані, — пояснив причину такого рішення управлінець. — Ми почали їх заварювати, щоб покращити санітарний стан усередині житлових будинків. У такий спосіб прагнемо позбутися гризунів, комах, а також сміття, що розноситься у під’їздах».

Комунальна карусель

Комунальна карусель

Восьмирічний Мойсей Хорава про свою трагічну прогулянку розповідає сьогодні неохоче, бо пережите й через чотири місяці нагадує про себе болячками. А втім, за великим рахунком, і розповідати особливо нічого. Сів на гойдалку у дворі своєї багатоповерхівки, тричі гойднувся і на швидкості полетів униз. Пізніше з’ясувалося — під ним тріснули старі металічні кріплення. Непритомного хлопчину доставили до лікарні швидкої невідкладної медицини, де хірурги приголомшили страшним діагнозом: внутрішня тріщина черепа, перелом шийного хребта і дві гематоми.

Сила каменю

Сила каменю

Не все, що створила людина, приносить їй незаперечну користь. Крилата фраза «Одне лікує, інше калічить» влучно передає сутність більшості людських творінь, незалежно від їх призначення. Інша справа природа. Вона ніколи не припускається помилок і навіть у найдрібніших фрагментах матерії переконливо демонструє свою досконалість. Ті народи, які не втратили з нею зв’язок, по праву вважаються носіями древньої мудрості. У цьому на власному досвіді переконалася і харків’янка Людмила Каткова, якій пощастило відкрити для себе дивовижні властивості коштовного каміння. Серед них є і Бяньши — чорний нефрит, що зародився 63 мільйони років тому в місці падіння на Землю 10–кілометрового метеорита.

Голодний учитель

Учителі та вихователі дитячих садків Харківщини досі не отримали заробітну плату за жовтень, попри те, що надворі майже зима. Як повідомив депутат обласної ради Іван Варченко, без грошей нині працюють педагоги у містах Люботині, Куп’янську, Первомайську та Чугуєві. Йдеться про найкрупніші райцентри регіону, а отже, чималу кількість освітян, яких розпорядники місцевих бюджетів посадили фактично на голодний пайок. У цілому борги iз зарплати, за інформацією депутата, мають освітні заклади більш ніж десяти районів області.

Шлях «Дау»

Шлях «Дау»

Три роки знімальний майданчик фільму «Дау» був центром прискіпливої уваги журналістів, студентів, активної молоді й інших творчих осіб. Проте режисер картини, молодий і амбітний росіянин Ілля Хржановський, допускав до святая святих лише вибраних, розпалюючи цікавість медіа прицільним пострілом чергової інформаційної бомби. Останній залп «Дау» дав на початку листопада, коли прощання з віртуальним кінематографічним світом пройшло у формі вечірки. Як пізніше з’ясувалося, людей зібрали на зйомки фінальної сцени картини, де, згідно з задумом режисера, молодь мусила цинічно відтанцювати на руїнах храму радянської науки. Втім це зовсім не означає, що зняте дійство ввійде до змонтованої картини — про непередбачуваність Хржановського вже почали ходити легенди.