Культурна «рукавичка»

Культурна «рукавичка»

Вже з осені харків’яни оперу та оперету слухатимуть в одному приміщенні. А якщо чиновники не збавлять взятий темп «оптимізації» культурних закладів, то під цим же дахом розміститься ще й експозиція Музею приватних колекцій. Втім, можливо, і цей список потенційних «квартирантів» не повний, бо у стінах Національного академічного театру опери та балету батьки міста задумали організувати щось на зразок великого культурного центру. То ж може бути, що трьом в одному доведеться потіснитися ще не раз.

«Колонiальна» творчiсть

«Колонiальна» творчiсть

Конкурс на кращу крижану фігуру в Качанівській колонії, де нині перебуває екс–Прем’єр–міністр, проводиться вже кілька років поспіль, однак лише цієї зими він дочекався широкої уваги преси через теперішню популярність виправного закладу. Чи побачила Юлія Тимошенко бодай iз вікна цi скульптури, наразі не відомо, але про той факт, що в «колонії Тимошенко» ліпили казкових героїв, тепер знають усі.

Енергетична верба замість газу

Енергетична верба замість газу

Ціна російського газу змусила харків’ян шукати альтернативні джерела тепла. І хоча запропоновані варіанти обігріву важко назвати ідеальними, замінники блакитного палива поступово завойовують місцевий енергетичний ринок. В області з’явилися проекти видобування сланцевого газу та бурого вугілля, відкриваються нові цехи з виробництва паливних брикетів, збільшуються площі вирощування енергетичної верби. Проаналізувавши результати перших експериментів, фа­хівці зробили такий висновок: життя без газу складне, але в принципі можливе і набагато дешевше, якщо мати на увазі саме теперішні ціни на російське блакитне паливо.

Верблюди «під арештом»

Справжній курйоз стався днями на харківській митниці. Водій фургона доправив в Україну товар, задекларований як «верблюди живі калмицької породи 2011 року, чотири голови». А ось що робити з ними далі — ніхто не знає.

Байбак широкого профiлю

Байбак широкого профiлю

Заразившись американським 126–рiчним досвiдом, у другий день лютого харківські байбаки пророкують погоду вже вісім років поспіль. Проте жодного разу їм не доводилося працювати в таких жорстких природних умовах: стовпчик термометра в районі біостанції Національного університету ім. Каразіна, що в урочищi Гайдари, сягнув 20 градусів морозу.

Прийом проти лома

Прийом проти лома

Після того як прикуті до вікових сосен люди перестали бути перешкодою для найманих лісорубів, члени громадської організації «Зелений фронт» знайшли інший спосіб порятунку харківського Лісопарку. Разом з ученими–добровольцями вони обстежили фактично весь старовинний лісовий масив і знайшли чотири куточки природи, які завдяки своїй унікальності можуть сміливо претендувати на статус заказників. Якщо до результатів цих досліджень прислухаються місцеві депутати, то понищений з усіх боків ліс, можливо, вдасться врятувати хоча б частково. Чиновники–екологи своє «добро» на рятівний проект уже дали.

Семенова «Україніада»

Семенова «Україніада»

Семен Абрамович Якубович називає себе сином єврея та польки, проте саме йому випала доля створити левову частку пам’ятників, якими Харків вшанував заслуги видатних діячiв української історії та культури. Якщо ж бути вже зовсім точним, то можна сказати й так: лише завдяки ініціативі та наполегливості цього кмітливого чоловіка у місті з’явилися гранітні погруддя та меморіальні дошки багатьом геніальним землякам. Але мученицька «Україніада» 89–річного майстра триває і далі. Наразі він наполегливо бореться за появу в Харкові пам’ятника Лесю Курбасу.

Як на Річі іменини...

Як на Річі іменини...

Повне ім’я нового мешканця зоопарку — Річард Левине Серце. Можливо саме тому тезці королівської особи влаштували на честь прибуття до звіринцю свято загальноміського значення. Серед бажаючих погладити чималеньку кішку був не лише міський голова, а й депутати Верховної Ради. Саме завдяки одному з них, «регіоналу» Олександру Фельдману, Річі й прибув до Харкова.

Земельний резонанс

Земельний резонанс

Проти колишнього голови Харківської обладмiнiстрацiї Арсена Авакова обласна прокуратура порушила кримінальну справу, звинувативши екс–«губернатора» в незаконному відчуженні земель державної власності. Таку перевірку 3 січня замовили теперішні керівники області, які наприкінці минулого року недвозначно натякали на причетність команди Авакова до різноманітних земельних оборудок. «Щодо компаній, які мають відношення до Арсена Авакова, порушено кримінальні справи, і кілька осіб уже утримуються під вартою, — заявив нинішній голова облдержадміністрації, «регіонал» Михайло Добкін. — Їм інкримінується порушення земельного законодавства, шахрайство з відчуження землі. Лише по одному з епізодів ідеться про 700 га».

Не бідні люди

Не бідні люди

Нерідко буває так, що йдеш за одним, а отримуєш зовсім інше. Коли ж минає перша емоційна невдоволеність, стає зрозуміло, що саме це тобі зараз і було потрібно. Таке відчуття, ніби хтось за тебе розставив пріоритети, відділивши головне від другорядного. Саме у такий спосіб, шукаючи новий реабілітаційний центр для інвалідів — iз комп’ютерним залом, медпунктом і бібліотекою, я знайшла групку людей, які хочуть такий центр створити. Їхній вік, матеріальні статки і посади аж ніяк не гарантували того, що бодай одна з перерахованих складових майбутнього центру спроможна втілитися у життя, тому спершу виникло розчарування від даремно витраченого часу. Проте коли уряд в черговий раз озвучив розмір прожиткового кошика на наступний рік, цей матеріал «написався» сам.