І чужого научайтесь…

США, Велика Британія та Німеччина — улюблені країни для навчання серед іноземних студентів. Відповідні дані наведено в оприлюдненому звіті Організації економічного співробітництва та розвитку. При цьому українці входять у десятку за чисельністю іноземних студентів у вищих навчальних закладах ФРН, повідомляє «Німецька хвиля» з посиланням на службу академічних обмінів (DAAD) у Бонні.

Коли серце глибоко під пузом

Коли серце глибоко під пузом

Стереотип, згідно з яким найтовщою нацією у світі є населення США, виявляється, вже застарів. Згідно зі звітом Організації Об’єднаних Націй, результати якого наводить британська газета «Дейлі мейл», цього року Сполучені Штати за цим не надто приємним показником обійшла Мексика, кожен третій мешканець якої (33%) потерпає від ожиріння. США посіли друге місце з 32% мешканців, талію яких не обміряєш звичайним сантиметром. На третьому місці, навдивовижу, Сирія, де надмірно товстих людей, попри громадянську війну та інші негаразди, теж виявилося майже 32% — лише трохи менше, ніж в Америці.

Ненависний «ділеттанте»

У місті Гроссето в італійській Тоскані вчора почався суд над капітаном круїзного лайнера «Коста Конкордія», що зазнав аварії минулого року. Однак перше засідання тривало лише кілька хвилин, впродовж яких наступне слухання призначили на наступний тиждень (цими днями в Італії триває страйк юристів).

Приватизація легенди

Британська влада ухвалила рішення про приватизацію Королівської пошти. Як повідомляє газета «Телеграф», первинне розміщення акцій національної поштової служби «Роял мейл» на Лондонській фондовій біржі до кінця року мають здійснити найняті з цією метою банки Goldman Sachs, UBS, Barclays та Bank of America Merrill Lynch.

Надто жорстка посадка

Надто жорстка посадка

За статистикою, місця у задній частині літака — найбільш безпечні для пасажирів у випадку авіакатастрофи, за якої взагалі хтось може вижити. Порівняно з бізнес–класом, розташованим у передній частині літака, шанси вижити в останньому ряду на 40% більші. Проте катастрофа лайнера «Боїнг–777», що сталася в аеропорту Сан–Франциско 6 липня, засвідчила, що покладатися на статистичні дані у випадку аварії не варто. Єдині дві жертви цієї надто жорсткої посадки сиділи саме у хвості літака.

«Тут наче після війни»

У канадській провінції Квебек після залізничної аварії довелося евакуювати півміста. Товарняк із 73 цистерн із нафтою, що в очікуванні зміни екіпажу стояв на запасних коліях, несподівано рушив із місця без машиніста, доїхав до сусіднього населеного пункту Лак–Мегантік і зійшов із рейок. Цистерни від’єдналися від локомотива, в’їхали у велелюдний центр міста і вибухнули. Десятки будівель, зокрема й заповнений відвідувачами бар, було зруйновано вщент, кілька тисяч людей довелося терміново евакуювати.

За прикладом сусідки

За прикладом сусідки

79–річний король Бельгії Альберт ІІ зрікається престолу на користь свого сина — 53–річного принца Філіппа. Про це монарх повідомив бельгійцям у зверненні, яке транслювали всі провідні телеканали, позавчора увечері. Офіційне зречення заплановане на 21 липня — Національний день Бельгії. Можливо, до такого кроку літнього правителя підштовхнув приклад сусідки — 75–річної королеви Голландії Беатрікс, яка передала трон своєму синові Віллему–Александру у квітні.

Друге диво Папи

Друге диво Папи

Ватиканська комісія кардиналів, архієпископів та єпископів Конгрегації канонізації святих визнала ще одне — вже друге — чудо за заступництвом блаженного Івана Павла ІІ, повідомляє Польське радіо. Цього достатньо для того, щоб польського Папу зарахувати до лику святих. Ймовірно, канонізація відбудеться 8 грудня цього року. Останнє слово в цій справі за чинним Папою Римським Франциском.

Кіна не буде, Путін перекрив краник

Президент Росії Володимир Путін позавчора підписав закон про захист інтелектуальних прав в інтернеті, повідомляє російський сайт «Вєсті». У документі виписано процедуру блокування інтернет–сайтів, які незаконно розміщують фільми чи інший відеоконтент. Згідно з новим законом, провайдери хостингу і власники сайтів будуть зобов’язані видаляти піратський контент протягом двох діб після отримання заяви правовласника. Якщо власники сайту впродовж доби після попередження не вилучать такий контент, хостинг–провайдер буде зобов’язаний видалити його сам або заблокувати доступ.

І в вас, і в «Глонасс» не все гаразд

Російська космічна програма зазнала чергової значної невдачі. Ракета «Протон–М», яка мала вивести на орбіту три супутники системи «Глонасс», учора відразу після запуску змінила завдану траєкторію і вибухнула на космодромі Байконур у Казахстані. Обійшлося без жертв і потерпілих. Пряму трансляцію запуску вів телеканал «Россія 24», і на його кадрах видно, що падіння ракети сталося десь у межах 30 секунд після старту. «На цей час здійснюється оцінка обстановки, для чого на місце аварії вирушила спеціальна група», — повідомила космічна агенція Казахстану «Казкосмос».