Молоді, та не ранні

Молоді, та не ранні

Українські прихильники спорту номер один так довго чекали на успіхи наших збірних команд, що доля, здається, змилостивилася над ними й почала віддавати борги. До заключних частин великих форумів дісталися молодіжна й національна команди, і перша з них на полях Португалії вже доводить, що її успіх не є випадковим.

Не кажи «гоп»

Не кажи «гоп»

Після двох програних матчів у Маріуполі чемпіон України, «Київ», опинився на відстані однієї поразки від втрати свого титулу. Відступати підопічним Ренато Паскуале було нікуди, й вони мобілізували всі свої резерви, аби не дозволити «Азовмашу» підняти над головою чемпіонський кубок уже в неділю у столичному спорткомплексі «Меридіан».

Хитка перевага

Хитка перевага

Минулих вихідних Україна відзначала день гандболу. На столичному Майдані Незалежності в рамках свята виступали дитячі команди, а от національній жіночій збірній було не до райдужного настрою: команда Леоніда Ратнера вступила у двохраундове протистояння зі словачками за право зіграти наприкінці цього року на континентальній першості у Швеції.

Помахай збірній рукою

Помахай збірній рукою

Уже за десять днів розпочнеться перший в історії збірної України чемпіонат світу. Національна команда готуватися до «мундіалю» почала в Туреччині, куди головний тренер Олег Блохін дозволив 18 футболістам узяти з собою дружин і подруг, що мало полегшити їм дводенні тренування, які носили «втягуючий» характер. Минулої п'ятниці збірники повернулися з берегів Чорного моря до столиці, а в суботу на тренувальну базу в Конча-Заспі запросили журналістів.

Наказано вижити

Наказано вижити

На футбольних полях країни наразі панує затишшя, але різного роду події вирують у кабінетах клубів. Справжню революцію переживає наразі запорізький «Металург». Команда, пробившись до фіналу Кубка України, здобула право грати на європейській арені, але, попри це, проблеми запоріжців не оминули. Столичний «Арсенал», який зберіг прописку у вищій лізі, зараз знову бореться за життя. Команда б'є у дзвони і шукає хоч якихось власників чи спонсорів замість незацікавленої нової столичної влади...

Останній крок

Національна чоловіча першість сягає своєї кульмінації. Головна інтрига турніру — хто ж візьме «золото» цього разу — наближається до розв’язки. Кращі клуби України — «Азовмаш» і «Київ» — провели два матчі фінальної серії в Маріуполі, в яких зберегли традицію перемагати на власному майданчику. Ця тенденція може дорого коштувати клубу Олександра Волкова, який у регулярному чемпіонаті поступився першим місцем суперникові лише за різницею очок у матчах між собою.

Ідеальне «вбивство»

Ідеальне «вбивство»

Ось і завершився у Ризі 17-денний марафон під назвою 70-й чемпіонат світу з хокею. Чемпіони світу-2005 — чехи — передали трон новим королям — шведам, без питань поступившись їм у фінальному матчі. Востаннє «Тре крунур» вигравали золоті медалі світових першостей аж у 1998 році, а загалом цей титул на чемпіонатах світу для «жовто-синіх» восьмий. При цьому збірна Швеції увійшла в історію хокею як перша команда, що за один рік виграла і Олімпійські ігри, і «мундіаль».
Склад учасників своєрідного «фіналу чотирьох» на ЧС-2006 можна назвати закономірним, оскільки до півфінальної стадії пробилися збірні, що посідають перші чотири місця у рейтингу Міжнародної федерації хокею: Швеція, Чехія, Канада й Фінляндія. Найтитулованішими в цій компанії є канадці — вони 17-разові чемпіони світу й 7-разові переможці Олімпійських ігор. У шведської національної команди таких титулів було сім і два відповідно, у чехів — п’ять і один (до цього можна додати шість титулів ще об’єднаної Чехословаччини), фіни лише раз вигравали світову першість.
Доволі високі ціни на квитки дещо налякали глядачів, і десятитисячна «Рига Арена» в останні два дні турніру повністю була заповнена лише на вирішальній грі. Що й не дивно, адже за перепустку на півфінали й зустріч за третє місце в залежності від розташування трибуни треба було викласти від 35 до 78 латів (1 лат = 10 гривень), а на фінал — від 75 до 123 латів.

Тваринні інстинкти

Тваринні інстинкти

Позавчора у Ризі стали відомі ще дві національні збірні, які цього уїк-енду розіграють між собою медалі хокейного «мундіалю». Четвер подарував шанувальникам хокею одне з найсмачніших блюд у світовому спорті — протистояння збірних Чехії й Росії, багаторічних непримиренних суперників. Навіть попри ранній початок гри (16:15), на «Рига Арені» зібралося більше 8 тисяч вболівальників — значно більше, ніж на інших чвертьфіналах.

Спокійний «плей-оф»

Спокійний «плей-оф»

Будь-які події, якими б знаменними вони не були, мають властивість як починатися, так і завершуватися. На світовій хокейній першості в латвійській столиці вчора залишалося зіграти тільки шість із 56 запланованих матчів. Після тривалих попереднього й кваліфікаційного етапів кращі вісім національних збірних взялися нарешті з'ясовувати найсильнішого більш радикальним методом — матчами на вибування, інакше кажучи, у «плей-оф».

Шість миттєвостей ризької весни

Збірна України залишила Ригу в середу, але у прес-центрі ЧС-2006 її згадували й після матчу Швеція — США. Журналісти у стилі чорного гумору жартували: мовляв, наша команда посіяла вірус програшів із великим рахунком, що передалося американській збірній у чвертьфіналі.