Невблаганний зашморг

Зашморгом на шиї та загибеллю для підприємництва назвали проект Податкового кодексу учасники мітингу в Сумах. Зменшення граничної суми річного прибутку й зростання контролюючих функцій, збільшення внесків до Пенсійного фонду та скасування фіксованого податку для ринкових торговців — усе це заважатиме не лише розвитку, а й функціонуванню підприємництва, говорили виступаючі.

«Нас вичавлюють до останнього поту»

Продаж у 2005 році колишнього гірничо–металургійного комбінату «Криворіжсталь» дотепер залишається взірцем ефективної оборудки. З виручених тоді нашою державою 24 мільярдів доларів частина пішла і на потреби самого міста гірників. Покупець, магнат індійського походження Лакшмі Міттал, який володіє по всьому світу більш як 40 підприємствами гірничо–металургійної сфери, справді вселяв довіру. Отож доводилося говорити про такий собі подарунок долі для криворіжців.

Футбол на Соборній

У Черкасах на Соборній площі, де колись стояв Ленін, тепер встановили міні–майданчик для гри у футбол. З усіх боків він обклеєний символікою Партії регіонів. До 29 жовтня тут триватимуть спортивні змагання «Зірка вуличного футболу». М’яча ганяють підлітки із шістдесяти вуличних команд.

Вокзал на кістках

Завдяки проекту Євро–2012 українці отримали шанс справді наблизитися до такої неприступної Європи. «У Донецьку буде найкращий в Україні залізничний вокзал», — пообіцяв начальник станції «Донецьк» Микола Шмундир. Нині біля центрального корпусу вокзалу триває будівництво нового вокзального комплексу, зокрема, вже готовий фундамент приміського вокзалу. «Цей вокзал будували після війни наші діди, і ми нічого не будемо змінювати. Ми збережемо первозданний вигляд без змін: iз ліпниною, узорами, архітектурою», — зазначив начальник станції.

Старим містом пройдуся

Сімнадцять інформаційних дощок iз подачі міської влади встановили в Черкасах на історичних будівлях міста. Усе це задля того, аби самі черкащани та гості міста хоча б мимохідь могли більше дізнатися про минуле Черкас. А розробили історичні вивіски відомі в області краєзнавці — Василь Мельниченко, Василь Страшевич, Микола Щербина та Сергій Ганницький. На інформаційних дошках вони розмістили дату зведення будови, прізвище архітектора, власників будинку та імена відомих людей, котрі свого часу там бували.

Козаків підгодує Захід

Козаків підгодує Захід

Тенденцію зростання цін на товари продовольчої групи в області не зупинила навіть дефляція, декларована Кабміном упродовж кількох місяців. Про це заявив на засіданні робочої групи з питань ціноутворення заступник голови Запорізької облдержадміністрації Геннадій Фукс, констатувавши «надто низьке — 16–те — місце регіону з даної проблеми».

Спалахнув «Смолоскип»

У затишній, майже парковій, зоні Донецька будинок по вулиці Північній, 19, в якому міститься центральний офіс усеукраїнської громадської організації інвалідів «Чорнобиль–Допомога», знайти одразу не так просто. Офіс не вирізняється помпезністю, проте останнім часом це скромне, але чепурне приміщення стало для когось кісткою в горлі. Кілька днів тому в ньому сталася пожежа. Буквально за мить крило будинку, а це коридор і п’ять кімнат, охопило полум’я. «Воно розповсюджувалося настільки швидко, що деякі наші співробітники не встигли залишити свої кабінети й опинилися у вогняній пастці, — розповідає «УМ» голова «Чорнобиль–Допомоги» Віктор Тупілко. — Кількох жінок–бухгалтерів iз вогняного кільця вдалося врятувати, лише вибивши вікно та ґрати. Завдяки сміливим діям пожежників, серед яких були і працівники організації, ніхто не загинув, але потерпілі від опіків є. Незважаючи на те, що пожежу було оперативно ліквідовано, збитків завдано серйозних. Повністю вигоріло все крило: меблі, вікна та двері, оргтехніка. Організація лишилася без зв’язку, електрики, охоронної сигналізації».

Молодий для бабусі

Молодий для бабусі

Звичайно, бабуся Зеня з села Велика Плавуча Козівського району не рівня Аллі Пугачовій чи Демі Мур. А дивись же — теж відхопила собі нареченого, майже на 20 років молодшого! Причому в розкошах ніколи не купалася, косметичних салонів не відвідувала і шейпінгом та пластичними операціями не переймалася, тож виглядає, як і більшість її українських ровесниць, які все життя важко працювали на сільській господарці. Зате енергії у неї стільки, що багато хто і з сорокарічних позаздрити може.

Кімната з видом на антикорупцію

Після дебютних заяв про посилення боротьби з корупцією новопризначений військовий комісар Івано–Франківської області полковник Ігор Боловицьких узявся за справу. Як повідомив «УМ» офіцер Західного регіонального медіа–центру Міністерства оборони України підполковник Тарас Грень, у розпал цьогорічної осінньої призовної кампанії на першому поверсі приміщення облвійськкомату вже обладнали кімнату №100 із прозорими скляними дверима та відеокамерами.

Жіночий інтелект — не музейна рідкість

Жіночий інтелект — не музейна рідкість

Раціоналізаторська жилка чи талант винахідника, всупереч чоловічій уяві про інтелект прекрасної половини людства, можуть прокинутися і в жінці. Особливо коли їй вкрай потрібна річ, яку досі не вигадали мужчини. Саме таке враження залишила по собі виставка, що триває в Харківському національному університеті імені В. Каразіна завдяки ентузіазму співробітників посольства Швеції в Україні та Національного музею науки і техніки Стокгольма.