Хатка не проста, а солом’яна

Головними ідейниками будівництва помешкання зі спресованих солом’яних блоків стали викладачі Національного університету водного господарства та природокористування, які три роки тому за сприяння Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив зважились на втілення «солом’яної» інновації у життя. Ентузіасти затвердили проект землеустрою та орендували вісім гектарів землі в селі Радиславка для спорудження екологічного масиву «Лани Полісся», який складатиметься з 56 котеджів. Головне завдання — звести енергоефективне житло iз соломи, відмовившись від газу, який постійно дорожчає, кажуть сміливці. Екобудинки обігріватимуть від центральної електрокотельні, яка працюватиме за нічним тарифом.

«Безбожество» на Хортиці

«Безбожество» на Хортиці

На вчорашній пресконференції голова облдержадміністрації Борис Петров назвав знищення на острові Хортиця у ніч на 6 вересня дерев’яних скульптур семи богів варварством. Коментуючи для «УМ» цю НП, прихильник Рідної Української Віри Пилип Юрик акцентує на тому, що таке в регіоні коїться не вперше: від рук вандалів на Хортиці цього року постраждав образ бога Перуна, а восени у селі Григорівка Василівського району невідомі знищили образи Рідних Богів. Прикметно, що тоді правоохоронці винних встановили, однак відпустили і нікого не покарали.

Приборкувачка норовливих

Приборкувачка норовливих

Наприкінці серпня, у День міста, харківський майдан Ірини Бугрімової мав прикрасити пам’ятник на її честь. Проте не сталося — створений скульптором ескіз не сподобався керівникам мерії. У результаті 100–літній ювілей знаменитої землячки, що відзначався цього року, пройшов у її рідному місті непомітно. Але це ніскільки не затьмарило видатних заслуг унікальної жінки, яка до останнього подиху служила цирковому мистецтву і про яку й досі ходять неймовірні легенди.

Щоб була у нас гречка, а не суперечка

Щоб була у нас гречка, а не суперечка

...Відвідавши напередодні написання матеріалу три тернопільські магазини, автор цих рядків в одному знайшла гречану крупу по 15 гривень за кілограм, в іншому — по 17, а в третьому сказали, що вже два тижні взагалі її не одержували. А що кажуть самі виробники?

Тернопільщина взагалі–то не спеціалізується на гречці, значно більше вирощують її на Поліссі, Полтавщині, Черкащині, Сумщині. Зате саме в Тернопільській області живе і серйозно займається «гречаною справою» один із найбільших нині в Україні знавців цієї культури — і в теорії, і на практиці — Ігор Марусяк. Тож маршрут журналістського відрядження «УМ» проліг у Заліщицький район, де Ігор Михайлович очолює сільськогосподарський кооператив «Ратай».

Віддайте «круглого» народу!

Учора в Києві відбувся марш футбольних фанатів «За український футбол», які виступають проти перетворення вітчизняного чемпіонату на іграшку в руках багатіїв, а колись народних клубів — на «відстійники» для іноземних гравців. «Вітчизняний футбол нині перебуває у глибокій кризі, про що свідчать провальні виступи національної збірної і українських клубів. Але Суркісам, Коломойським, Ахметовим, Ярославським це аж ніяк не заважає й далі руйнувати вітчизняний футбол», — переконаний киянин Андрій, вболівальник київського «Динамо», який брав участь у вчорашньому марші. Учасники протесту звинуватили керівництво Федерації футболу України (ФФУ) та власників клубів у спробі знищити український футбол шляхом об’єднання українського і російського чемпіонатів.

ПРИКОЛИ

— Ти вчора футбол дивився?

— Так, до другої години ночі.

— Але ж матч об одинадцятій закінчився?!

— А пиво–то залишилося!

Мідної гори хазяї

Мідної гори хазяї

Очевидно, це в Донбасу планида така — бути краєм гірників та металургів. Професії ці були тут популярними з давніх–давен. Свідчення тому археологи розкопали в так званій Бахмутській улоговині, що розкинулась на два суміжні райони Донеччини та Луганщини. Цілий гірничо–металургійний комплекс тут діяв iз XVII по XIII століття до нашої ери. Тобто даній «спеціалізації» регіону — три з половиною тисячі років.

«Гусарська балада» для гейші

«Гусарська балада» для гейші

Зірка «Мемуарів гейші» та фільму «Тигр, що крадеться, дракон, що зачаївся», тендітна китайська актриса Чжан Цзії зіграє легендарну Хуа Мулан у новому фільмі режисера Яна де Бонта («Основний інстинкт», «Міцний горішок», «Перлина Нілу»). Історія Мулан багатьом із нас відома за однойменним діснеєвським мультиком, який став хітом прокату 1998 року. Нагадаємо, у цій давній китайській легенді йдеться про дівчину, яка, переодягнувшись у чоловіка, пішла на війну замість свого старого батька. Після багатьох героїчних вчинків і відзнаки від самого імператора Мулан повертається додому, знову «перетворюється» на жінку й шокує цим своїх бойових товаришів, які за 12 років спільної служби навіть не підозрювали, ким насправді є їхній друг.