Влада Китаю, врешті, визначилася у своєму баченні щодо міжнародної політики: Путін повинен повернути Україні всі її окуповані території, забути про можливість використання ядерної зброї, а також віддати Китаю контроль над усією територією Африки
У США вважають, що Росія могла отримувати від Китаю нелетальну військову допомогу, зокрема, спорядження для весняного наступу, форму або навіть бронежилети.
Міністр закордонних справ Китаю Ван І на Мюнхенській конференції з безпеки назвав війну в Україні війною та запропонував представити свою мирну пропозицію для України.
У світі триває процес нагромадження карколомних подій: епохальна, важка війна в Україні; смертоносні землетруси в Туреччині та Сирії, трясло й США, Грузію і чимало інших країн Євразії.
Політика подвійних стандартів Китаю щодо російсько-української війни, попри намагання Піднебесної виглядати привабливо, лізе на поверхню крізь усі дипломатичні шпарини.
Генсек НАТО Єнс Столтенберг вважає, що Китай уважно стежить за війною Росії проти України та робить висновки, що можуть вплинути на його подальші рішення.
Китай виступив проти військової допомоги Україні, оскільки це нібито посилює конфлікт. Водночас Пекін ігнорує факт того, що Росії поставляють "Шахеди" з Ірану та боєприпаси з КНДР.
Президент рф Володимир путін не попереджав главу Китаю Сі Цзіньпіна, щодо масштабного вторгнення в Україну. Тепер КНР говорить про особисту недовіру до російського диктатора.
російський диктатор Путін провів відеоконференцію із китайським лідером Сі Цзіньпінем та запропонував посилити військову співпрацю, щоб «принести більше користі двом народам і привнести більше стабільності у світ».
Посол Китаю у Євросоюзі Фу Конг заявив, що повномасштабна війна в Україні поставила Пекін у «дуже складне становище», але КНР не хоче «обирати між двома друзями» — росією та Україною.