Куди нас котить Янукович?

За перший рік президентства Віктора Януковича Україна стала менш демократичною та продовжує рухатись до авторитаризму. Про це йдеться у звіті відомої американської неурядової організації «Фрідом хауз» щодо стану демократії та дотримання прав людини в Україні, котру було оприлюднено 27 квітня.

Марш українських незгодних

Марш українських незгодних

Учора в Києві відзначали першу річницю ратифікації харківських угод. Більшість демонстрантів висловлювали негативне ставлення до сумнозвісних домовленостей і вимагали їх денонсації. Але були й начебто прихильники «газо–флотської» дружби: молодіжне крило Партії регіонів рекрутувало близько тисячі людей, які «застовпили» плаци біля Верховної Ради та адміністрації Президента і, відверто нудьгуючи, демонстрували схвальне ставлення до політики Януковича. Однак вони програвали опозиційним мітингам і за настроєм, і за жвавістю.

Згода руйнує, незгода — проектує

Згода руйнує, незгода — проектує

Противники влади розробили два проекти постанови про денонсацію газово–флотських угод, які були підписані 21 квітня минулого року, а ратифіковані Верховною Радою — 27–го. Автором одного документа виступив опозиційний уряд, іншого — партія «Наша Україна».

Вдарилися в радянщину

Ідучи назустріч Дню Перемоги, український парламент поринув в історичні питання. Постанову про вивішування червоних прапорів учора не ухвалили, зате народні депутати вже визнали аморальними спроби покласти на Радянський Союз однакову з нацистською Німеччиною відповідальність за розв’язання ІІ Світової війни. За відозву «До 65–ї річниці Нюрнберзького трибуналу над фашистськими злочинцями» позавчора підвечір проголосувало 233 нардепи.

Не вигнали димом — виженуть судом?

Учора в парламенті було оголошено про ініціативу створити тимчасову слідчу комісію для розслідування факту підписання угод, які пролонгували перебування Чорноморського флоту Росії у Криму до 2042 року в обмін на нібито дешевший газ для України, а також «силового методу їх ратифікації». Відповідну ініціативу від імені опозиції оголосив БЮТівець Роман Забзалюк.

Наговорив — тепер читатиме

Вiдтодi, коли Леонід Кучма вперше прийшов на допит у прокуратуру, минуло не так уже й багато часу — а відомство Віктора Пшонки оголосило про фінал в одному з етапів справи. «Слідство Генпрокуратури по доказах Кучми практично завершено, — заявив Генеральний прокурор Віктор Пшонка, перебуваючи минулої п’ятниці у Вінниці. — І ми готові на наступному (тобто вже цьому. — Ред.) тижні завершити розслідування цієї справи і пред’явити матеріали для обвинуваченого екс–Президента Кучми для ознайомлення йому і його адвокатам».

Не дивіться, це Я.

Молодик, який представився співробітником Управління державної охорони, заборонив журналістам знімати проїзд президентського кортежу вулицями Києва. Інцидент трапився у вівторок надвечір. Чоловік схопив рукою об’єктив і погрожував застосувати силу.

Голосування духом

Апарат Верховної Ради оприлюднив дані письмової реєстрації депутатів для вівторкового засідання. Виявилося, що до столів реєстрації позавчора підійшло 360 нардепів. Семеро — хворіють, один — у відпустці, четверо — у відрядженні, 78 — відсутні з невідомих причин.

Які люди на трибуні!

Цього тижня у Верховній Раді прийматимуть поважних відвідувачів. Найперше, у четвер у парламенті Віктор Янукович доповідатиме про внутрішнє і зовнішнє становище України. Представник глави держави у парламенті повідомив журналістам, що це питання узгоджене між адміністрацією Президента та лідерами фракцій.

Довгий стійкий

Учора голова Київської міськ­держадміністрації Олександр Попов кинув виклик Київській міськ­раді. Партія регіонів укупі з Поповим міцно взяла столичну владу у свої руки, усунула команду Черновецького від ухвалення рішень, а вчора спробувала змінити керівництво в Київраді, сформувавши іще й нову більшість.