«У вас усе буде гаразд»...

Учора в Києві прощалися з відомим тележурналістом Ігорем Слісаренком, який останнім часом був одним із політичних аналітиків тижневика «2000». Ще кілька днів тому колеги і друзі Ігоря спілкувалися з ним, говорили про Євромайдан.

Нападник став репортером?

Нападник став репортером?

Учора з’явилося повідомлення, що Тітушко став репортером київської продакшн–телестудії «Діалог». Вадима Тітушка, спортсмена з Білої Церкви, знало б небагато людей, якби він під час загальнонаціональної акції протесту «Вставай, Україно!», що відбулася у столиці 18 травня, не напав разом з іншими «запрошеними» юнаками на журналістку «5 каналу» Ольгу Сніцарчук та фотокореспондента газети «Коммерсант» Владислава Соделя.

Дзвін про «Вітіну» тисячу

Дзвін про «Вітіну» тисячу

Для тих, хто слідкує за виступами й обіцянками представників нинішньої влади, не є новиною, що далі збираються виплачувати компенсації колишнім вкладникам Ощадбанку колишнього СРСР — не більше тисячі кожному, хто в установленому порядку зареєструється в Ощадбанку й матиме потрібні підтвердження колишніх вкладів. Соціальну ініціативу, яку почали називати не інакше, як «Вітіна тисяча», видав сам гарант на початку минулого року, коли уже помітно впав його рейтинг й усі активно готувалися до парламентських виборів. Потім, ще у травні 2012–го, тоді міністр соціальної політики Сергій Тігіпко озвучив, що виплати продовжуватимуться до кінця 2015 року.

Економіка вища за політику

Учора в Києві Фонд Рiната Ахметова «Ефективне управління» провів міжнародну конференцію «Майбутнє якісної журналістики в епоху цифрових технологій». Учасниками зібрання стали представники NBC News, Financial Times, The Economist, KING5–TV, «Голосу Америки». Зокрема, участь в обговоренні питань про нову модель якісної журналістики і попит на якісну журналістику взяла Джекі Банажинскі, професор американської Школи журналістики університету Міссурі, лауреат Пулітцерівської премії 1988 року.

Вимкнути УТ–1 може японський кредит

Учора профспілка Національної телекомпанії України заявила про те, що НТКУ опинилася на межі банкрутства, через яке трудовий колектив може втратити роботу. За інформацією профспілчан, Міністерство фінансів подало  позов на НТКУ і вимагає від державного телеканалу сплати 25 мільйонів гривень. Ці кошти повинні піти на погашення кредиту, наданого Національній телекомпанії ще у 1996 році з державного бю­джету в межах співпраці України і Японії. Йдеться про 13,5 мільйона доларів, які японці виділили на закупівлю технічного обладнання для Першого Нацiонального каналу. (На тепер це обладнання застаріло).

Двiйка за TBiр

Коли на підтримку кабельного каналу ТВі, який єдиний серед телемовників розповідає про зловживання владою нинішніх високопосадовців, збираються кількатисячні мітинги у Києві і про тиск на опозиційний канал говорять у Ялті міжнародні організації у колі політиків рівня Штефана Фюле та Кондолізи Райс, якось не годиться мовчати Президенту України.

В Анапу летять «Метелик» і «Ядерні відходи»

У наступну суботу, 15 вересня, в Анапі Краснодарського краю (Росія) почнеться XXI Відкритий фестиваль кіно країн СНД, Латвії, Литви та Естонії «Кіношок–2012». У його конкурсній програмі покажуть кілька українських робіт.

«Безправна» Розинська

Голосіївський райсуд Києва оперативно розглянув справу про інцидент між водієм Наталією Розинською та співробітниками Держ­автоінспекції, який стався 2 травня, і визнав телеведучу винною, позбавивши її водійських прав на один рік.

«Розiту» побито

Уже втретє з початку місяця інформаційні стрічки ЗМІ повідомляють про інциденти за участю ведучої Першого Національного каналу Наталії Розинської, якій останнім часом приписують приятельські стосунки з майором Миколою Мельниченком (це він записував розмови у кабінеті Президента Леоніда Кучми). Якщо перші інциденти — це дорожньо–транспортні пригоди без аварій і жертв, то в середу ввечері Розинську побили двоє чоловіків у під’їзді будинку, де вона проживає. Жінку в синцях, iз раною лівої брови «швидка» госпіталізувала у лікарню №17, де Наталії діагностували закриту черепно–мозкову травму, струс мозку, забій нирок. За цим фактом слідчий відділу Голосіївського РУВС порушив справу за частиною 2 статті 296 Кримiнального кодексу «Хуліганство».

Публічність і приватність — речі несумісні

Публічність і приватність — речі несумісні

Не тільки в Україні відомі люди не хочуть потрапляти на сторінки газет і журналів, якщо з ними не узгодили текст чи світлину. Щоправда, за кордоном зі ЗМІ «воюють» переважно зірки шоу–бізнесу та світської хроніки, тоді як у нас невдоволення висловлюють чиновники і можновладці, які живуть на кошти платників податків і просто зобов’язані звітувати про свої статки перед суспільством. Без сумніву, саме в їхніх інтересах Конституційний Суд нещодавно ухвалив рішення, згідно з яким використання та поширення конфіденційної інформації (даних про національність, освіту, матеріальний стан тощо) про особу без її згоди є втручанням у її особисте та сімейне життя, тому допускається винятково в інтересах національної безпеки. Втім Європейський суд з прав людини, юрисдикція якого поширюється на всі держави — члени Ради Європи, вважає інакше: засоби масової інформації можуть повідомляти про відомих людей і публікувати фото без їхнього дозволу, якщо мета публікації — інформування громадян, а не розвага. Такий висновок страсбурзькі судді зробили після розгляду скарги принцеси Монако Кароліни.